Ekvivalent cizího jména

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Ekvivalent cizího jména

Příspěvekod olim » čtv bře 14, 2013 17:49

Dobrý den, je někomu ze znalců známo, jaké jsou české ekvivalenty křestních jmen, uvedených v přiložených obrázcích, a jsou jména Gileb nebo Hons (pokud je čtu správně) vůbec přeložitelná do češtiny? Ani hledáním v Googlu jsem nepochodil, viz další poznámky u obrázků. Děkuji za případnou pomoc.

Obr. 1 V tomto obrázku je uzavření manžeství Gileba syna Matěje?? (Matouše??) Vendolského s Evou, dcerou Martina Bidmana.

Obr. 2 V tomto obrázku je uvedeno narození zřejmě dvojčat Honse a Marie Vendolských (je to z 1.5.1693). Mohl by být jejich otec zde uvedený jako Jiřík Vendolský Gilebem z obrázku prvního? Je možné, že Jiří je ekvivalentem Gileb (Gilba)??

Obr. 3 I v obrázku třetím se potýkám s pro mne neznámým křesním jménem ženicha... Valentin (jak bych potřeboval, aby se jmenoval to asi není) Mangoldt si bere Dorotu dceru po nebož. Matějovi H...rovi ??? Věděl by někdo zejména to, jak se ženich jmenoval křestním jménem a případně i příjmení nevěsty?
olim
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát srp 19, 2011 13:18
Bydliště: Pardubice

Re: Ekvivalent cizího jména

Příspěvekod calmar » čtv bře 14, 2013 18:17

Ono především to není žádný Gileb, ale Jílek, tedy nejspíš Jiljí.
Ten druhý je Florentin, tedy vlastně Florián. Otec nevěsty je snad Hejkr.
calmar
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř zář 15, 2010 14:11
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Pomezí středních, severních a východních Čech
Bučovicko
Západní Těšínsko
Hranicko-Kelečsko-Valašsko
Hodonínsko
Opavsko

Re: Ekvivalent cizího jména

Příspěvekod zrnka písku » čtv bře 14, 2013 18:35

souhlasím... ještě k zmiňovanému Honsovi... jedná se o obyčejného "českého Honzu" ergo Jana :-)
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník