VYŘEŠENO O 1712 Slivice/Rtišovice [PB] česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO O 1712 Slivice/Rtišovice [PB] česky

Příspěvekod JosefJ. » ned led 07, 2024 17:57

f. 266v https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12161/275 vlevo poslední zápis:

14.6.1712 Waczlaw Fissern? kowarz z Ertissowicz s Annau Marygi sedlkau Kucharžkau?

Zvolil jsem předběžně podle v místě doložených příjmí Fischer a Kuchař, ale úplně mi to nesedí. Poprosil bych lepší čtenáře o názor.
Naposledy upravil JosefJ. dne čtv kvě 30, 2024 16:55, celkově upraveno 2
JosefJ.
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: O 1712 Slivice [PB] česky

Příspěvekod ATUM » ned led 07, 2024 23:02

-ufan ?
kucharžkau Uro/zeného/ Pa/na/ Hubky - její příjmení není uvedeno
ATUM
 
Příspěvky: 681
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: O 1712 Slivice [PB] česky

Příspěvekod JosefJ. » pon led 08, 2024 20:38

Děkuji. Nevěstu jste mi rozluštil, u ženicha počkám na další návrhy.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: O 1712 Slivice [PB] česky

Příspěvekod JosefJ. » ned led 14, 2024 12:39

Tak u ženicha je jednak nejasné počáteční písmeno (zvolil jsem F, ale je to evidentně jiné písmeno než u Františka a Františky ve třetím zápise na pravé straně, ze vzorníku písem se ničemu nepodobá. V této matrice mělo jistou podobnost R, kovářem byl občas některý Raussar, ale to se také dost liší od tohoto zápisu.
Zbytek, který jsem odhadoval -issera nebo -issern, se mi porovnáním s -ss- v Ertissowicz zdá, že to bude spíš -ff- (jak navrhujete -uffan).
Podobné znaky pro porovnání se mi nedaří v okolním textu najít.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: LEŽÁK O 1712 Slivice/Rtišovice [PB] česky

Příspěvekod zburget » stř kvě 29, 2024 17:37

Václav bych viděl, jako Rufan.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12692
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: LEŽÁK O 1712 Slivice/Rtišovice [PB] česky

Příspěvekod JosefJ. » čtv kvě 30, 2024 16:55

Děkuji. Dám jako možnou alternativu a odsouvám.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků