SOA Zámrsk - aktualizace

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod jarda51 » čtv črc 28, 2016 13:27

Rooka píše:Prossíím nevíte někdo jak to je z celou Rtyní a Odolovem a Žacléří děkuji


Poslední informace ze Zámrsku na můj dotaz, co se týká trutnovska, úpicka...:

"S digitalizovanými matrikami farností Trutnov, Úpice a dalších okolních je to prapodivné, neboť matriky z této oblasti nám z nějakého důvodu přicházejí po jednotkách. Pro příští aktualizaci prozatím evidujeme f. ú.
Chvaleč (1 matrika), Mladé Buky (10), Teplice nad Metují (3), Úpice (26), Vlčice (2), Žacléř (7) a Zdoňov (3); k Trutnovu bohužel nemáme ani jednu (!).
V příští aktualizaci by snad mohla být i matrika farního úřadu Červený Kostelec sign. 20-8175.
Bohužel nedostáváme digitalizáty z "Ameriky", i přesto se pokusíme veškeré digitalizáty zpřístupnit do konce roku."

O Rtyni a Odolovu zatím ani ťuk.
jarda51
 
Příspěvky: 240
Registrován: pát srp 18, 2006 5:28

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Satrak » čtv črc 28, 2016 14:33

Noodle - kde Zámrsk píše ? Tady http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/sb ... 1587-1949/ je stav z 3.6. 2016.
Satrak
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 25, 2016 20:33

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Satrak » čtv črc 28, 2016 14:42

Oprava:
Noodle - kde Zámrsk píše ? Tady http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/sb ... 1587-1949/ je stav z 30.6. 2016
Satrak
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 25, 2016 20:33

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Radix » čtv črc 28, 2016 17:09

Na FB.
Radix
 
Příspěvky: 3171
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » čtv črc 28, 2016 17:24

Satrak píše:Oprava:
Noodle - kde Zámrsk píše ? Tady http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/sb ... 1587-1949/ je stav z 30.6. 2016


Radix píše:Na FB.


Přesně tak, na Facebookovém profilu SOA Zámrsk, přístup bez registrace je možný na tomhle odkazu https://www.facebook.com/soazamrsk/?fref=ts
Informují tam častěji, než na svých stránkách (kde se objevují pravidelně aktualizovaný pdf soubor). Tak snad se do konce roku dočkáme... :roll:
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Satrak » čtv črc 28, 2016 21:00

Aha ! Takže zatím jen zpráva a bude to časem.
Satrak
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 25, 2016 20:33

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » čtv črc 28, 2016 21:21

Ano, zatím jejich "předpověď" vycházela, takže se na to nechá spoléhat, co bude zpřístupněno dále. :-)
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » pát črc 29, 2016 14:51

SOA Zámrsk píše:29.7.
...připravujeme už i "drobečky". Hotovo - z f.ú. Mladé Buky (10 svazků), 1 kniha z f.ú. Nemyčeves, 2 knihy z f.ú. Slatiny...

Budeme dál připravovat vše, k čemu máme momentálně data. Zároveň stále probíhá revize disků, jestli jsme někde něco nezapomněli. V případě, že někde budou data chybět zcela, budeme hledat nejefektivnější cestu, jak je doplnit a co nejdříve zpřístupnit. Rozhodně je naším zájmem zpřístupnit všechny matriky, které jsou u nás uloženy a nejsou omezeny právními předpisy.
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod jarda51 » sob črc 30, 2016 7:03

Satrak píše:Oprava:
Noodle - kde Zámrsk píše ? Tady http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/sb ... 1587-1949/ je stav z 30.6. 2016



Tuto inormaci mám ze soukromého mailu od pracovníka archívu.
jarda51
 
Příspěvky: 240
Registrován: pát srp 18, 2006 5:28

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Ewka » úte srp 02, 2016 9:48

2.8.
...objeví se také f. ú. Zdoňov (3 sv.), Žacléř (6 sv.), Chvaleč (1 sv.), Vlčice (2 sv.), Teplice n. M. (3 sv.), Přelouč (19 sv.),.....
Budeme dál připravovat vše, k čemu máme momentálně data. Zároveň stále probíhá revize disků, jestli jsme někde něco nezapomněli ;-) . V případě, že někde budou data chybět zcela, budeme hledat nejefektivnější cestu, jak je doplnit a co nejdříve zpřístupnit. Rozhodně je naším zájmem zpřístupnit všechny matriky, které jsou u nás uloženy a nejsou omezeny právními předpisy.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » stř srp 03, 2016 11:17

SOA Zámrsk píše:3.8.
...budou doplněny chybějící matriky k f.ú. Chrudim, Skála, Lázně Bohdaneč, Jezbořice, Zdechovice, Všeň, Chvalkovice, Dříteč, Dvůr Králové nad Labem a přírůstkové matriky k f.ú. Borová, Borovnice, Červená Voda, Červený Kostelec, Česká Skalice, Radhošť, Broumov,....

Budeme dál připravovat vše, k čemu máme momentálně data. Zároveň stále probíhá revize disků, jestli jsme někde něco nezapomněli Emotikona wink;-) . V případě, že někde budou data chybět zcela, budeme hledat nejefektivnější cestu, jak je doplnit a co nejdříve zpřístupnit. Rozhodně je naším zájmem zpřístupnit všechny matriky, které jsou u nás uloženy a nejsou omezeny právními předpisy.
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » čtv srp 04, 2016 11:43

SOA Zámrsk píše:4.8.
...budou doplněny přírůstkové matriky k f.ú. české Meziříčí, České Petrovice, Čistá, Horní Heřmanice, Hořice, Hradíšťko, Chlumec n. C., Jeřice, Kunvald, Lanškroun, Lovčice, Mikuleč, Nebeská Rybná, Opatov, Polička, Proseč, Rybná nad Zdobnicí,.....

Budeme dál připravovat vše, k čemu máme momentálně data. Zároveň stále probíhá revize disků, jestli jsme někde něco nezapomněli ;-) . V případě, že někde budou data chybět zcela, budeme hledat nejefektivnější cestu, jak je doplnit a co nejdříve zpřístupnit. Rozhodně je naším zájmem zpřístupnit všechny matriky, které jsou u nás uloženy a nejsou omezeny právními předpisy.
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod alsata » pon srp 08, 2016 21:54

Matriky v SOA Zámrsk jsou již téměř celé zdigitalisované, ovšem jejich prohlížení je velice složité a nepraktické. Léta jsem se těšil až bude digitalisován okres HAVLÍČKŮV Brod, ovšem hluboké je moje zklamání. Jsem asi trochu rozmazlen hledáním v SOA TřeboŇ, ale to co stvořili v Zámrsku je hrůza.
alsata
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 07, 2014 21:39

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » pon srp 08, 2016 23:05

Ono jak se říká, tisíc lidí, tisíc chutí. :D Mně zase nevyhovuje způsob, co mají na Vademecu v Litoměřicích, sice matriku/operát/adresář rychle najdu podle vyhledávání, jenže musím zadávat kód při vstupu do "knihy", když si chci něco stáhnout, tak opět zadávám kód a celou knihu nemám k dispozici offline. A pak také ten "litoměřický" prohlížeč je docela katastrofální, při posunutí přiblížené stránky se pořád přeostřuje a někdy se ani nezaostří, pak musím znovu načíst stránku a někdy po mně chce znovu ten kód. Za mě hrůůůza. Osobně se mně líbí přístup Zámrsku, kdy dají na web zabalené celé knihy a v nich si v PC můžu hledat kdykoli (i když jsem bez internetu), můj prohlížeč ve Windows se chová tak, jak chci já a když najdu vhodný záznam, tak si oříznu a zmenším originál z balíku a mám to včetně čísla skenu do svých seznamů zdrojů. :-)

Uznávám, že je toto trochu archaický způsob, a že mnozí kolegové si musí stahovat mnohasetmegabajtové balíky, ze kterých potřebují jeden, dva záznamy, víceméně zbytečně. Aplikaci na prohlížení v Zámrsku zatím nemají a v dohledné době asi ani mít nebudou. Buďme rádi za toto řešení, taky by mohly být skeny přístupné pouze z PC v archivní badatelně. :-)
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Rooka » stř srp 17, 2016 22:37

dobry večer, mohl bych někoho poprosit o link, jak si stahnout matriky které ještě nemají svuj odkaz děkuji jde mi např . Odolov Žacléř a Rtyni děkuji Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 2 návštevníků