VYŘEŠENO N. Oslavany 1679 česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO N. Oslavany 1679 česky

Příspěvekod Zora » čtv bře 25, 2021 22:12

https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00880.jp2

třetí zápis od konce
Z Řeznovic, dítě Rzehorz

rodiče Jíra a Lyda.

To příjmení - ať porovnávám s čímkoliv, tak čtu zřejmě blbě... nebo to dostal za trest... Howno? :roll:
Omlouvám se raději předem, já to když tak smažu :oops: , fakt blbě vidím.... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: N. Oslavany 1679 česky

Příspěvekod Mistr Jan » čtv bře 25, 2021 22:15

:D :D :D

Tak tohle si díky bohu nevybrali, i když se to tomu docela dost podobá :-)

Viděl bych tam Horne, (tedy nejspíš Horna – on ten Krátký pod tím je taky "Kratke").

J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2947
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: N. Oslavany 1679 česky

Příspěvekod Zora » čtv bře 25, 2021 22:19

to pod tím jsem napoprvé četla Srátko :-), ale tam mně to K došlo (e na konci nikoliv) ....už bych měla jít spát...
No, já to tady nechám, zas tak nic hrozného jsem nenapsala... a moje nečtení aspoň třeba někoho povzbudí. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: N. Oslavany 1679 česky

Příspěvekod Mistr Jan » čtv bře 25, 2021 22:23

Zoro, na co Vy dnes myslíte... :D ale vždyť já to znám taky, po večeru se to dá pod únavou takhle zkomoleně přečíst vskutku všelijak :-) ...a to jsem teď nedávno zkoumal rod Kundů.
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2947
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: N. Oslavany 1679 česky

Příspěvekod Zora » čtv bře 25, 2021 22:30

Mistr Jan píše:Zoro, na co Vy dnes myslíte... :D ale vždyť já to znám taky, po večeru se to dá pod únavou takhle zkomoleně přečíst vskutku všelijak :-) ...a to jsem teď nedávno zkoumal rod Kundů.
J.

Já myslím na to, najít Dubšíky a díky Vám jsme našla, :shock: následovala euforie a pak na mě fakt padla únava... ... no a to jsou konce...
jo, máme v matrice Ivančic dvě dívky , narozené dost za sebou, jedna a Kunda, druhá Píča. Bohužel... a to ještě asi seděly vedle sebe ve škole .... To druhé příjmení jsem louskala dneska asi desetkrát, v dnešní podobě je to u nás Píca.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: N. Oslavany 1679 česky

Příspěvekod Mistr Jan » čtv bře 25, 2021 22:43

Teda, ty to měly pěkné... :-) Tak máte konečně ty Dobšíky, a já se (tedy až ráno :-)) pustím na ty své Diepoldovy – několik listů opravdu hnusně naškrábané snad staroněmecky psané gruntovnice... Takže sem do čtení asi zítra přistane dotaz :-)
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2947
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků