Bojkovice narození 1795

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
V této sekci vám pomůžeme se čtením a překladem, pokud dodržíte následující pravidla (podrobná vysvětlení níže v oznámení, svým dotazem s nimi vyjadřujete souhlas a jejich opakované nerespektování může vést k zamezení přístupu na fórum). Dále mějte vždy na paměti, že nezištnou a často vyčerpávající pomoc vám ve svém volném čase rádi poskytují většinou amatérští genealogové, kteří tak na oplátku vyžadují také vaši amatérskou snahu, která jim urychlí a usnadní práci a dodá vlastní důvod, proč vám pomoci.

1. Předmět zprávy. Vždy uveďte pramen, rok, místo a jazyk. Vše ostatní pište do těla zprávy. Pramen: matrika – narození, oddání, úmrtí; gruntovní kniha, soupis poddaných, sčítací arch, pobytová přihláška aj., místo: obec, farnost, případně okres, hejtmanství, panství, datace: pouze rok, jazyk: čeština, němčina, latina, případně další. Příklady: N Brno 1848, němčina; sčítací arch Praha 1900 čeština; urbář, 1650 Nová Ves, panství Oslavany, ČJ.

2. Vlastní zpráva. Postupně vkládejte a pamatujte na:
a) odkaz na zápis, který chcete přečíst – digitalizovaný zdroj (např. matriky, pozor na přímé odkazy u archivů Litoměřice, AHMP, Třeboň a Opava), úložiště (Disk Google, One Drive aj., pozor na nastavení sdílení a dostatečnou velikost) nebo image hosting (2i.cz, img24.cz, cs.imgbb.com, imagehosting.cz aj., ze Zámrsku nahrajte celou stranu)
b) umístění zápisu na snímku (druhý vlevo odspodu)
c) vše, co sami přečtete, i když to bude chybně a torzovitě – bez vašeho snažení vám nikdo nepomůže a vaši snahu naopak oceníme a zápis doplníme a opravíme
d) u obrázků pamatujte na dostatek textu pro srovnávání
e) své dotazy neduplikujte, můžete je oživit novým příspěvkem ve stávajícím vlákně nebo po čase možností "oživit téma" v levém dolním rohu
f) vyhledávání - na fóru se již mnohé probíralo, zkuste před dotazem vyhledávat v historii fóra význam termínu, který vám není jasný (pole "Hledej")

3. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Děkujeme

Bojkovice narození 1795

Příspěvekod Zdeňka » pát led 11, 2019 16:58

Prosím o pomoc při přečtení jména matky dítěte: 4. zápis od spodu vpravo

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=302

21. 10. 1795 Bojkovice č. 320
Justina Polanská - o: Jan Polanský, podruh, m: Veronika dc. Jana ??
Děkuji
Zdeňka
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte kvě 01, 2018 21:54
Oblast pátrání: Moravský zemský archív

Re: Bojkovice narození 1795

Příspěvekod rebeka » pát led 11, 2019 17:10

Czernik (Černík)
rebeka
 
Příspěvky: 502
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Bojkovice narození 1795

Příspěvekod Zdeňka » pát led 11, 2019 17:20

Děkuji za pomoc
Zdeňka
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte kvě 01, 2018 21:54
Oblast pátrání: Moravský zemský archív


Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: sanssouci, zburget a 1 návštěvník