co je to za obec?

Napsal:
pon pro 01, 2014 19:33
od tewby
dobrý den,
prosím Vás o pomoc s identifikací obce, odkud pochází Alžběta Píchová z přiloženého záznamu. (3. záznam odspodu - narození Barbory Němcové - záznam u matky).
Obec mi pomohli z části přečíst ostatní členové. Čtou ji jako Oberesel, nebo Obewesel. Bohužel mi nikdo ještě nedokázal říci, co by to mohlo být za obec.
přikládám obrázek i celý odkaz
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/4397/83
Re: co je to za obec?

Napsal:
pon pro 01, 2014 22:07
od Claricia
Zapsáno to bývá jako Oberesel nebo i Ober-Esel
Máte prozkoumané všechny zápisy k rodině? Tj. od nejstarších dětí Václava a Terezie, jejich sňatek, Tereziin první sňatek a tak dále? Trochu se obávám, že tady bez Tereziina narození, resp. dokumentů ke sňatku (sňatkům, Václava si Terezie brala jako velmi mladá vdova) asi nenaděláte.
Re: co je to za obec?

Napsal:
pon pro 01, 2014 22:22
od Zora
Re: co je to za obec?

Napsal:
pon pro 01, 2014 22:50
od Brasl
Tady je originál stránka monografie (to co našla Zora):
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShow ... vu&author=Všiměte si, že v seznamu jsou Ploskovice psány německy, na stránce zase v něm. textu špatně čsky - Ploškovic
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShow ... id=2197231U Ploskovic je obec Ober Nössel a nider Nössel
http://www.mapy.cz/19stoleti?x=14.23287 ... ploskoviceTedy by to mohli být Horní Nezly.
PS: Než to dopíši (a ověřím), ta už to tu dvakrát je.
Re: co je to za obec?

Napsal:
úte pro 02, 2014 11:00
od tewby
děkuji za tipy. Horní nezly, by to podle všeho mohly být, ale nedává mi smysl ta vzdálenost od Mořiny a Vinařic v okrese Beroun
Re: co je to za obec?

Napsal:
úte pro 02, 2014 11:30
od Zora
Občas lidé putovali i dobách minulých, ještě máte na výběr další obce v zahraničí

)), tak raději zkoušejte hledat napřed "doma".

Z