Středočeský kraj :: SOA Praha

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod LAURIN » pon čer 16, 2014 19:01

Tak jsem zajásal, že je konečně na netu matrika Mníšek pod Brdy 01 a 02, dokonce na nové adrese a ouha. Právě se pokouším "bádat" ale po šesti stránkách jsem se na sedmou už nedostal. Provoz je zkušební, chápu ale nemohu se dostat již na žádnou matriku. Víte o tom někdo něco víc?
LAURIN
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 31, 2006 20:24
Bydliště: Praha-Dobříš

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod Kašpar » úte čer 17, 2014 8:49

Mohlo jít jen o dočasný výpadek,neboť jsme se tam dostal - přes ebadatelna - dostal bez problémů. Viz snímky obrazovky obou Vámi zmiňovaných matrik ze strany 7.

http://img24.eu/images/28105978484652139283.jpg
Obrázek

http://img24.eu/images/12019230919337338178.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod terminal » úte srp 12, 2014 14:47

Tak jsem byl včera v SOA a jen tak naokraj se musím pochlubit a jásat, že jsem našel v táááákhle tlusté matrice narození svého prapradědy. A bylo to víceméně náhodou, bo jsem tam cíleně hledal svatbu jiného předka :-).
A to bylo pozitivní... Co mne ale nemile překvapilo, jaký tam panoval hukot. Tedy,ne že by tam vysloveně někdo křičel, ale někteří tam přišli ve dvou až třech a prostě se tiše bavili a komentovali každý zápis co našli, vedle paní fotila "nahlas" i s bleskem... A když takhle žbrblají tři skupinky a do toho někdo cvaká, tak už to na hukot vydá. Tak nevím, zda badatelé nejsou již tak ohleduplní, nebo pracovníci archivu změkčili (když jsem tam byl naposledy - listopad 2012 - tak mne pracovnice hned napomenula, že jsem zapoměl vypnout zvuk u fotoaparátu... ). A já vím. Co to tady plácám - jen jsem si chtěl někde povzdechnout. :evil:
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod Kašpar » úte srp 12, 2014 15:18

Tak to,jak je vidět, není jen problém SOA Praha, ale musím konstatovat, že i v mém „domovském" archivu se to zhoršilo, co se týče podmínek pro bádání.
Naštěstí to není pokaždé.
Ovšem, když člověk natrefí na takovýto den, ufff :shock:
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod pentagun » pát lis 07, 2014 20:36

6.listopad 2014

Zveřejněny byly nově digitalizované matriky katolické farnosti Mladá Boleslav. Přeskenovány byly matriky Čestín 10 a Zhoř 5, původně digitalizované z mikrofilmů.
Digitalizovány jsou tak všechny matriky okresu Mladá Boleslav. Nyní pracujeme na dokončení okresu Rakovník.
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod Pichnat4 » pát lis 07, 2014 20:44

Tak snad se okresu Rakovník dočkám jako dárku k Vánocům :-)
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod pentagun » sob led 10, 2015 9:16

TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod czluny » sob led 10, 2015 11:43

Tak snad za rok:-(
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod martin.foto » stř led 21, 2015 3:01

Drive jsem tyto problemy nikdy nemel ale konkretne dnes i v tuto dobu je to tragedie.
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod artepa » stř led 21, 2015 14:55

server je přetížený
viz odpověď pana Knopa na Okounovi
http://www.okoun.cz/boards/ebadatelna_soa_praha
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod martin.foto » stř led 21, 2015 19:53

Ve 3 hodiny rano, i kdyz vezmu v potaz, ze mohou pristupovat na server badatele s casovym posunem, nezda se mi uplne, ze by v zamori tak stoupnul zajem o stredoceske matriky a zpusobilo to takovou zatez. Jestli tam spis neni nejaka skodna nebo vaznejsi technicky problem :-(
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod pentagun » stř úno 04, 2015 19:48

4.únor 2015
Zveřejněny byly nově digitalizované matriky katolických farností Nové Strašecí, Oráčov, Panoší Újezd a Slabce, stejně jako matrika evangelické farnosti Hořovičky.
Dále byly digitalizovány a zveřejněny tyto přírůstky do naší sbírky matrik: Činěves 24, Činěves 25, Hrubý Jeseník 20 a Předhradí 19.
Digitalizován a zveřejněn byl restaurovaný index Hořovice 28 a přeskenována byla matrika Křečhoř 01.
Během následujících týdnů budou zveřejňovány zbylé matriky z okresu Rakovník, tedy katolické farnosti Petrovice, Rakovník a Senomaty.
Naposledy upravil pentagun dne stř bře 18, 2015 8:47, celkově upraveno 2
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod pentagun » stř bře 18, 2015 8:46

13.březen 2015
Po zveřejnění zbývajících matrik katolických farností Petrovice, Rakovník a Senomaty je dokončen okres Rakovník. Pokračujeme okresem Beroun. Z něj jsme již zveřejnili civilní matriky Okresního úřadu Hořovice a některé matriky katolických farností Hudlice, Tetín a Žebrák. Ostatní budou následovat v nejbližší době.
Digitalizovány byly rovněž nejnovější přírůstky do sbírky matrik - Lysá nad Labem 51, Městec Králové 32 a Přerov nad Labem 24 (vše indexy). Zatím nedigitalizovaným přírůstkem je index Veleliby 13.
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod Claricia » čtv bře 19, 2015 8:38

Aneb "můj" Rakovník už je komplet. A na Berounsko se též těším, mohla bych třeba konečně pohnout s Větrovci... :)
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod Pichnat4 » čtv bře 19, 2015 10:00

Rakovnicka jsem se konečně také dočkal, tam je tak 70% mých předků a čekám na Nižbor. Tak snad brzy.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků