Jak vygenerovat seznam všech jmen (dat, míst) v rodokmenu?

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Jak vygenerovat seznam všech jmen (dat, míst) v rodokmenu?

Příspěvekod marekl » ned led 18, 2015 20:38

Uvědomil jsem si, že nejvíc cenných údajů se ke mně dostalo tak, že jsem získal část cizího rodokmenu, ve kterém se objevil společný předek. Chci tomu pomoci a na webu zveřejnit všechna jména ze své databáze, aby je vyhledávače případně dokázaly najít. Třeba jako jednoduchou tabulku ve struktuře:

Jméno a příjmení, datum a místo narození, datum a místo úmrtí

Dnes jsem ale strávil několik hodin neúspěšným zkoušením, jak toho dosáhnout. Pracuji v MacFamilyTree, který to nedokáže. Přehled „List of Persons Report“, který obsahuje všechno, co potřebuji, dovede uložit jen do PDF. Pokračoval jsem exportem do GEDCOM, který jsem se přímo snažil zpracovat. Nejsou to ale rozumně strukturovaná data typu XML, takže touto cestou to taky nepůjde. Převod GEDCOMu do XML se mi dlouho nedařil, až přes aplikaci Gramps. Jenže tam se zase do sebe míchá několik samostatných databází (People, Events atd.), takže zase nic přímočarého.

Nenapadá vás, jak by se takový seznam dal udělat?
marekl
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon úno 03, 2014 19:59
Oblast pátrání: Vizovice, Slavkov pod Hostýnem, Nový Bor a okolí, Becherov (SK)

Re: Jak vygenerovat seznam všech jmen (dat, míst) v rodokmen

Příspěvekod mipa » ned led 18, 2015 22:12

Program Legacy obsahuje report Seznam osob, jehož strukturu si můžete nadefinovat dle libosti, tedy i s údaji, které zmiňujete v dotazu. Výstup může být do souboru csv, který snadno otevřete v excelu. Mimo to Legacy pracuje s daty uloženými v databázi typu SQL, kterou můžete otevřít v databázovém prostředí MS Access nebo OpenOffice, a zde si nadefinovat výstup naprosto podle své libosti.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Jak vygenerovat seznam všech jmen (dat, míst) v rodokmen

Příspěvekod marekl » ned led 18, 2015 22:17

Díky za tip. Umí to i verze Legacy Standard, která je zdarma? Nebo je potřeba placená Deluxe?
marekl
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon úno 03, 2014 19:59
Oblast pátrání: Vizovice, Slavkov pod Hostýnem, Nový Bor a okolí, Becherov (SK)

Re: Jak vygenerovat seznam všech jmen (dat, míst) v rodokmen

Příspěvekod mipa » pon led 19, 2015 6:05

Měla by to umět i verze Standard.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Jak vygenerovat seznam všech jmen (dat, míst) v rodokmen

Příspěvekod Kasr » pon led 19, 2015 9:05

Můžete si vybrat do jakého formátu a co chcete vyexportovat http://www.gedmagic.com/gedxlate.htm
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Jak vygenerovat seznam všech jmen (dat, míst) v rodokmen

Příspěvekod marekl » pon led 19, 2015 19:05

Děkuji za nápady. Nakonec se ale zdá, že MacFamilyTree nedokáže správně exportovat diakritiku. Zkoušel jsem všechna kódování, která nabízí, a i s Gedxlate i s Legacy to je úplně stejné jako u metod, které jsem objevil sám. Pokaždé je zničená čeština. Nějak si s tím ale poradím: buď nahrazováním znaků (ono těch s diakritikou zase tolik není), nebo to celé udělám ASCII bez háčků a čárek.
marekl
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon úno 03, 2014 19:59
Oblast pátrání: Vizovice, Slavkov pod Hostýnem, Nový Bor a okolí, Becherov (SK)

Re: Jak vygenerovat seznam všech jmen (dat, míst) v rodokmen

Příspěvekod mipa » úte led 20, 2015 6:45

Soubor gedcom, který je importován do Legacy, musí být ve znakové sadě Windows-1250. Před importem do Legacy je tedy nutno soubor gedcom převést na tuto znakovou sadu. Je-li tedy soubor gedcom z nějakého programu vyexportován např. ve znakové sadě UTF-8, je tedy nutné jej nejprve převést do znakové sady Windows-1250, a pak naimportovat do Legacy. Nejsnáze lze tuto konverzi provést pomocí textového editoru PSPad.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Jak vygenerovat seznam všech jmen (dat, míst) v rodokmen

Příspěvekod Kasr » úte led 20, 2015 9:28

Kdyby jste použil vyhledávání tak zjistíte že se to tady už řešilo min. 2 krát.
Viz třeba: viewtopic.php?f=2&t=52&hilit=form%C3%A1t+ged
Jen ten postup záleží na kódování které je zobrazeno dole v rámečku a pak volit
do jakého kódování to chcete uložit.
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Jak vygenerovat seznam všech jmen (dat, míst) v rodokmen

Příspěvekod Johannes » ned dub 26, 2015 9:06

marekl píše:Děkuji za nápady. Nakonec se ale zdá, že MacFamilyTree nedokáže správně exportovat diakritiku. Zkoušel jsem všechna kódování, která nabízí, a i s Gedxlate i s Legacy to je úplně stejné jako u metod, které jsem objevil sám. Pokaždé je zničená čeština. Nějak si s tím ale poradím: buď nahrazováním znaků (ono těch s diakritikou zase tolik není), nebo to celé udělám ASCII bez háčků a čárek.


Používám UTF-16 a export je zcela bez problémů. Problém ovšem bývá u starších genealogických programů při importu, UTF-16 jim moc nejede.
Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.


Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků