Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám - ČÚZK

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Peters » úte zář 23, 2014 17:55

Můžou a nemusí. Můžou tam být třeba různá zástavní práva a věcná břemena, která můžou poodkrýt vztahy v rodině.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod phejl » stř zář 24, 2014 15:28

herbert24 píše:U mne nemůže být nic hladce. Můj předek vlastnil 2 domy v jedné vesnici, za kopie chtějí 900 Kč, je to více. Jsou vložky C důležité pro genealogické pátrání?

Vetšinou se tam užitečné informace najdou. Např. výminky, zletilost bratru a sester a případně i další vztahy (dluhy).
phejl
 
Příspěvky: 124
Registrován: pát črc 31, 2009 7:18

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod herbert24 » čtv zář 25, 2014 20:49

V podstatě mně tam z rodokmenu nic nechybí. Jen už jen sháním dokumenty navíc, které sehnat lze. Asi těch 900 obětuji a uvidím.
Vita somnium breve!
Uživatelský avatar
herbert24
 
Příspěvky: 157
Registrován: ned led 27, 2013 21:59
Bydliště: Schlesien
Rodokmen online: .

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod herbert24 » pon říj 13, 2014 17:23

herbert24 píše:V podstatě mně tam z rodokmenu nic nechybí. Jen už jen sháním dokumenty navíc, které sehnat lze. Asi těch 900 obětuji a uvidím.


Oběť to byla nepromyšlená. Nakonec jsem na radu paní z úřadu vložky C ignoroval, nechal si vystavit 2x A+B pro různé domy, kde můj předek bydlel a t.č. informační hodnota minimální. Nezjistil jsem nic nového, nesedí mi ani letopočty dle matrik atd...no alespoň mám nějaký okopírovaný kus historie do sbírky a můžu hrát machra s kurentem.

Každopádně díky za uvedení návodu, podle kterého jsem se k vložkám dopracoval. Věřím, že někomu to pomůže.
Vita somnium breve!
Uživatelský avatar
herbert24
 
Příspěvky: 157
Registrován: ned led 27, 2013 21:59
Bydliště: Schlesien
Rodokmen online: .

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod LAURIN » úte říj 14, 2014 17:42

Mám zcela jinou zkušenost. Dnes mi přišla za 200,- KČ kopie vložek A - C a našel jsem tam spoustu užitečných informací. Mám o jednu záhadu méně.
LAURIN
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 31, 2006 20:24
Bydliště: Praha-Dobříš

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Peters » úte říj 14, 2014 18:12

V těch C můžou být hodně zajímavé informace - nebo taky vůbec nic. U svých předků tam třeba vidím od roku 1840, jak si půjčovali, spláceli, jaký byla věcná břemena, celkem zajímavé dokreslení jejich života.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod slabici » pon úno 22, 2016 8:51

Dobrá pomůcka. Jen nevím, jak poznat toho "mého" příbuzného, když v obci se vyskytují 2-3 příjmení. Nebo jsem přehlédla nějaký údaj, podle kterého poznám, která ta "Marie" je moje? Děkuji
Jana
Uživatelský avatar
slabici
 
Příspěvky: 87
Registrován: úte kvě 27, 2014 8:25
Oblast pátrání: Klatovy, Praha, Čáslav, Chotěboř

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Peters » pon úno 22, 2016 9:07

Marie byla majitelka nemovitosti? Možná z jiných zdrojů víte, jaké číslo popisné jí patřilo? Možná v některých zápisech či spíše v listinách budou zmínění rodiče, manžel, děti? Tedy pokud se to nepozná z rejstříku, tak ze zápisů by to mělo být lepší. Obrátil bych se na příslušný KÚ.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod slabici » pon úno 22, 2016 9:20

Peters píše:Marie byla majitelka nemovitosti? Možná z jiných zdrojů víte, jaké číslo popisné jí patřilo? Možná v některých zápisech či spíše v listinách budou zmínění rodiče, manžel, děti? Tedy pokud se to nepozná z rejstříku, tak ze zápisů by to mělo být lepší. Obrátil bych se na příslušný KÚ.


Vím jméno i adresu, bohužel v těch rejstřících adresy většinou nejsou. Doufala jsem, že to budu moct vzít od stolu a jen objednat příslušný zápis, ale nevím jaký. Někdy jsou tam majitelé manželé, bohužel i tam mám větve, které se mě netýkají a manželé mají úplně stejná jména. Děkuji
Jana
Uživatelský avatar
slabici
 
Příspěvky: 87
Registrován: úte kvě 27, 2014 8:25
Oblast pátrání: Klatovy, Praha, Čáslav, Chotěboř

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod kolsi » úte bře 01, 2016 9:09

Mám záhadu, že ruina jednoho domu měla kdysi patřit mým příbuzným. Pomocí těchto rejstříků jsem skutečně našel, že daný člověk v té obci měl dům i s jeho číslem popisným. Dá se nějak zjistit, kde dům s tímto č.p. stál? V archivních mapách ten domnělý (již zbořený) dům má číslo jiné.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Dawid » úte bře 01, 2016 10:34

Když řeknete, o co a kde jde, můžeme se na to podívat...
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod kolsi » úte bře 01, 2016 10:53

Jde o katastrální území Teplice-Řetenice, podle indexu č.p.126, příjmení Dřevěný. Mělo by se jednat o jeden z objektů na souřadnicích 50°37'48.60"N, 13°47'59.28"E (http://tinyurl.com/hcqqgko)
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Dawid » čtv bře 03, 2016 12:52

A v jaké době by prosím ten Váš příbuzný měl mít dům čp. 126? Objekty, na které odkazujete na mapě, jsou (resp. byly) poměrně nové...
A dále: kde jste našel, že čp. 126 by měly být právě tyto budovy? A v kterých (jiných) mapách mají tyto budovy čp. jiné?
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod kolsi » čtv bře 03, 2016 15:16

Tak nic starého to nebude. Počítám tak období těsně po 2.sv.v., ale už minimálně 30 let je tam jenom les a rujny. Já nevim, jestli tyto budovy byly č.p.126. Toto číslo jsem našel až v rejstříku v tomto fóru. A tak právě potřebuji ověřit, jestli šlo skutečně o domnělý dům (= ten na mapě), nebo úplně něco jiného a někdo to popletl.

Na té mapě v odkazu jsou čísla jiná. A v běžné katastrální mapě tyto objekty už nevyhledám (resp. tam č.p. už nemají žádné).
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Dawid » čtv bře 03, 2016 23:38

Tak teď už jsem se úplně ztratil :)
Prosím, pokud se v tom má vyznat ještě někdo jiný (a eventuálně Vám k tomu tím pádem i něco rozumného říct), dejte odkazy na všechny prameny, které zatím máte - ne jen jejich slovní rekapitulaci. Opravdu je potřeba to vidět na vlastní oči, aby si člověk mohl udělat obrázek...
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 7 návštevníků