report osoby v Legacy

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

report osoby v Legacy

Příspěvekod AlesC » pon zář 08, 2014 10:46

Chtěl bych poprosit o radu zkušenější uživatele programu Legacy. Snažím se udělat si report o životě svého předka, Šimona Kropáče, ve kterém bych měl přehledně podchyceny všechny záznamy, které se mi o něm podařilo najít. Např. narodil se mu syn František. U tohoto Františka tedy k jeho narození přidám citaci pramene, která obsahuje text přepsaný z příslušného záznamu v matrice. Událost narození sdílím pro oba rodiče (a kmotry, kteří nejsou součástí rodokmenu), takže se mi objeví i v seznamu událostí vytvářeném pro Šimona Kropáče. Mám i nastaveno, aby byl text citace pramene zařazen do reportu. Výsledek uvádím níže, jedná se o druhou událost a přepis záznamu v matrice je připojen k citaci pramene. Rád bych to však měl tak, že text záznamu bude přímo v části s událostmi, nad nebo pod seznamem osob, s nimiž je událost sdílena, ne až dole u citace pramene. Bohužel, nepřišel jsem na možnost, jak to udělat. Jde to vůbec?

Ukázka vytvářeného reportu:

Report osoby [PlnéJméno]
================================================================================
Jméno: Šimon Kropáč
Pohlaví: M
--------------------------------------------------------------------------------
Informace k osobě
--------------------------------------------------------------------------------
Narození: 1757
Křest:
Úmrtí: 1.4.1818 - Určice
Pohřeb: 3.4.1818 - Určice
Příčina úmrtí:
pohřeb: na události se podílely tyto osoby: Ignác Kropáč (Syn).
--------------------------------------------------------------------------------
Události
--------------------------------------------------------------------------------
1. Zaměstnání, šenkýř, 1780 v Krčmaň
2. Narození (1) , 13.6.1780 v Krčmaň
Tato událost se týkala osoby František Kropáč, další osoby této události:
Jiří Dohnal (Kmotr), Mariana Dohnalová (Kmotra), a Petronila Půdová (Matka).

--------------------------------------------------------------------------------
Prameny

1. Římskokatolická fara Velký Týnec, Matrika narozených, oddaných a
zemřelých,(1771-1831) [IČ: 8311, Sig: VB XIV 4],
baptizatus: Franciscus Antonius
parentes: Kropacz Simon caupo Petronilla uxor ejus
patrini: Dohnal Georgius colon[us] Krzm[an] Marianna uxor ejus
locus/domus: Krzman 44.
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: report osoby v Legacy

Příspěvekod mipa » úte zář 09, 2014 18:58

Máte-li záznam z matriky zapsán jako text citace pramene, tak jej, bohužel, dovnitř obsahu reportu nedostanete. Citace je možné v reportu umístit pouze takto:

Prameny_v_reportu.png
Možnosti umístění citací v reportech
Prameny_v_reportu.png (11.97 KiB) Zobrazeno 2830 krát

Pokud záznam chcete mít přesně tam, co uvádíte, musíte jej zapsat do poznámky k události Narození. Pak se vám uvedený text objeví u této události.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: report osoby v Legacy

Příspěvekod AlesC » úte zář 09, 2014 21:05

Děkuji za odpověď. Stejný text (přepis zápisu v matrice) mám uložen jak v textové části citace pramene, tak v poznámce k Narození. Pro jistotu jsem to zapsal na obou místech. :wink: Poznámka u Narození se mi správně zobrazuje, když si udělám report narozeného Františka, bohužel však už ne v reportu jeho otce, pro něhož je událost sdílena. Tam mi to přidává pouze ten text až dole u pramene, jak jsem uváděl výše. :?

Takto vypadá report pro narozeného Františka (včetně úmrtí, které jsem pro jednoduchost v předchozím reportu otce vymazal):
================================================================================
Report osoby [PlnéJméno]
================================================================================
Jméno: František Kropáč
Pohlaví: M
--------------------------------------------------------------------------------
Informace k osobě
--------------------------------------------------------------------------------
Narození: 13.6.1780 - Krčmaň (1)
Křest: 13.6.1780 - Krčmaň
Úmrtí: 10.9.1780 - Krčmaň (2)
Pohřeb: 12.9.1780 - Krčmaň
Příčina úmrtí:
narození: na události se podílely tyto osoby: Jiří Dohnal (Kmotr), Mariana
Dohnalová (Kmotra), Petronila Půdová (Matka), a Šimon Kropáč (Otec).
úmrtí: na události se podílely tyto osoby: Petronila Půdová (Matka) a Šimon
Kropáč (Otec).
--------------------------------------------------------------------------------
Rodiče
--------------------------------------------------------------------------------
Otec: Šimon Kropáč (1757-1818)
Matka: Petronila Půdová (1758-1805)
--------------------------------------------------------------------------------
Poznámky
--------------------------------------------------------------------------------

Poznámky k narození:
baptizatus: Franciscus Antonius,
parentes: Kropacz Simon caupo Petronilla uxor ejus,
patrini: Dohnal Georgius colon[us] Krzm[an] Marianna uxor ejus,
locus/domus: Krzman 44

Poznámky k úmrtí:
mortui: Franciscus Antonius filius Simonis Kropacz cauponis Krzmanii,
locus/domus: Krzman 44

--------------------------------------------------------------------------------
Prameny

1. Římskokatolická fara Velký Týnec, Matrika narozených, oddaných a
zemřelých,(1771-1831) [IČ: 8311, Sig: VB XIV 4], baptizatus:
Franciscus Antonius
parentes: Kropacz Simon caupo Petronilla uxor ejus
patrini: Dohnal Georgius colon[us] Krzm[an] Marianna uxor ejus
locus/domus: Krzman 44.
2. Římskokatolická fara Velký Týnec, Matrika narozených, oddaných a
zemřelých,(1771-1831) [IČ: 8311, Sig: VB XIV 4], mortui - Franciscus
Antonius filius Simonis Kropacz cauponis Krzmanii
locus/domus - Krzman 44.
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: report osoby v Legacy

Příspěvekod AlesC » úte zář 09, 2014 21:19

Ještě bych podotkl, že poznámky k událostem se mi správně zobrazují, když si kliknu na události v kartě Šimona Kropáče, viz
udalosti.png

Jak vidíte, mám tam už těch událostí více. Problém je jen v tom, že se mi ty texty/přepisy nezobrazují v těle reportu tam, kde bych si to přál.
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: report osoby v Legacy

Příspěvekod mipa » stř zář 10, 2014 6:01

Text zápisu z matriky patří podle mě do citace pramene. V tomto případě je tedy jeho umístění v rámci reportu jasné. Pokud chcete text v reportu dostat na jiné místo, existuje v Legacy několik polí poznámek.

Má-li být v reportu Šimona Kropáče text zápisu z matriky umístěn takto:

report_osoby.png
Report Šimona Kropáče

musí být text zapsán zde:

sdilena_udalost.png
Poznámka ke sdílené události

Je to ale takové trošku znásilněné...
:)
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: report osoby v Legacy

Příspěvekod AlesC » stř zář 10, 2014 10:34

Děkuji mockrát za podrobnou odpověď a radu. Ano, takto nějak jsem si to představoval. Pravda, využití poznámky k roli osoby sdílející událost mi přijde poněkud násilné, pokládal bych za přirozenější, kdyby se poznámka k události jako celku dala zobrazit v reportech všech osob, které událost sdílejí. Jinak, osobně pokládám za užitečné mít všechny zjištěné informace přímo v hlavní části reportu a odkazovat se na pramen (matriku) uvedenou samostatně v referencích níže. Např. u narození potomka takto hned vidím, odkud jsou kmotři a nemusím to dohledávat mezi prameny uvedenými jinde. Možnost poznámky k roli osoby sdílející událost jsem doposud nepoužíval a přivádí mě i na jiné řešení - poznamenat si třeba původ a povolání kmotrů v poznámce k jejich roli. Možná to nakonec udělám právě takto, ještě si to musím promyslet.
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník