DUPLICITA Hlídač katastru-nemovitosti s neznámým vlastníkem

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

DUPLICITA Hlídač katastru-nemovitosti s neznámým vlastníkem

Příspěvekod kokosovakulicka » úte črc 01, 2014 20:28

Dnes byla v Událostech reportáž, která mě přivedla na Hlídač katastru, který obsahuje i nemovitosti s neznámým vlastníkem. Je možné vyhledávat podle příjmení posledního vlastníka nemovitosti, nebo podle mapy. Využitelnost je sice omezená, vhodná pro novodobou historii, zvláště léta poválečná. A kdo ví, možná objevíte zapomenuté pole po pradědovi?
Našla jsem tam například pozemek, který vlastnila má příbuzná, a který byl po válce přerozdělen a přidělen, nyní tedy opuštěn.
http://www.hlidamsikatastr.cz/Katastr/N ... filtrText=
Naposledy upravil kokosovakulicka dne stř črc 02, 2014 10:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

Re: Hlídač katastru-nemovitosti s neznámým vlastníkem

Příspěvekod ozana » stř črc 02, 2014 7:01

Trochu už se to rozebíralo zde
viewtopic.php?f=12&t=14373&p=68110
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Hlídač katastru-nemovitosti s neznámým vlastníkem

Příspěvekod Rozina » stř črc 02, 2014 7:43

Když najdete jméno mezi opuštěnými pozemky, je zapotřebí dát pozor na to, zda tento pozemek nebyl vyvlastněn nebo darován státu. Z nějakého důvodu nemuselo dojít k jeho odpisu z listu vlastnického. Potom by případní potomci, kteří by se o pozemek přihlásili, by ho nemuseli dostat, pokud již dříve nežádali podle předchozích zákonů (Zákon o půdě..) o jiné pozemky. Všechny nalezené pozemky většinou musí projít vypořádáním dědictví přes notáře.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Hlídač katastru-nemovitosti s neznámým vlastníkem

Příspěvekod kokosovakulicka » stř črc 02, 2014 10:08

Omlouvám se za duplicitu, ač jsem hledala, zda tady téma je nebo není, nedohledala jsem špatně zvolenými klíčovými slovy.
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno


Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků