Vídeň-rodný list

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vídeň-rodný list

Příspěvekod mouřenin » pon dub 19, 2010 18:36

Zdravím,poté co jsem náhodou získal originály rodných listů prarodíčů,jsem zjistil že v rodném listu babičky není uvedeno jméno jejího dědečka.
Táta babičky se narodil 18.3.1895 ve Vídni,Rudolfheim goldschlagstr č .40(Rudolfsheim Goldschlagstraße 40 podle mapy)
Syn M.Holé.
Bojoval za 1.světové války na východní frontě.
Bohužel moje znalosti Němčiny či angličtiny jsou mizerné a navíc s pátráním v Rakousku nemám já ani známí žádné zkušenosti.Takže budu rád za každý tip či radu.Díky.
:wink:
mouřenin
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř dub 07, 2010 18:35

Příspěvekod duros » pon dub 19, 2010 19:11

No, to budete mat asi problem (pokial ide o toho dedecka), ako viaceri;-) Holt asi bol otec babicky nemanzelsky a teda zistit ho bude asi dost problematicke, ak nie nemozne.
Pokial ide o druhu cast otazky, chcel som Vam povodne hodit zopar linkov na rakusku genealogiu, ale kedze mate jazykovu barieru, tak som ticho...
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod mouřenin » pon dub 19, 2010 20:27

Díky za odpověď.
Vím že to nebude jednoduché a že šance že ho najdu je malá,ale naděje umírá poslední,navíc je spousta možností kde by se to jnéno mohlo objevit,rodný list,školní archiv,papíry z vojny atd :) .Jinak k vaší odpovědi: ty odkazi na Rakouskou geneaologii sem klidně dejte,když je nevyužiju já tak třebas někomu jinému skvěle poslouží :)
Za každou radu i typ jsem rád :D
Díky Karel.
mouřenin
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř dub 07, 2010 18:35

Příspěvekod Zdenek » stř dub 21, 2010 16:56

Když už se tady tohle téma nakouslo, tak se přidám. Moje prababička se taktéž narodila ve Vídni dne 16.7.1911 Albíně Svobodové služebné ve Vídni. Albína velice brzy zemřela(dat-?) a prababička se dostala do pěstounské péče. V budoucnu se též chystám na Vídeň, ale nejen z jazykových důvodů si to nechávám na později.
Aspoň jsem si vytýčil úkoly: nemanželský otec
:Albína pracovala jako služka-kde?
: úmrtí Albíny
: zápis o adopci prababičky

Pokud se mi to podaří vše dohledat, tak budu naprosto spokojen.

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod misamac » stř dub 28, 2010 19:36

Zdravím, je to velice zajímavé, uvádíte rodiště vašeho předka Vídeň, Rudolfsheim, ul.Goldschlagstrasse.....můj děda se narodil na téže ulici,ale v roce 1903.Jinak zkuste mailem kontaktovat faru v Rudolfsheimu, já měl štěstí, že zrovna moji žádost předali nějakému rakouskému genealogovi, který mi poslal výpis z oddací a rodné matriky v němčině i s anglickým překladem :) Matriky v Rakousku jsou totiž uloženy na farních úřadech..do budoucna se tam taky chystám, mám tam totiž poměrně početné příbuzenstvo. S pozdravem Michal Macfelda, Olomouc
misamac
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon srp 20, 2007 19:56

Příspěvekod Zdenek » stř dub 28, 2010 21:16

Zdravím skoro sousedé :lol:

Moje prababička se narodila na Meiselstrasse 49 Vídeň Rudolfsheim. Podle mapy by to mělo být jen pár ulic od Vás. A farnost má napsanou St. Laurentius in Breitensee.

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod duros » čtv dub 29, 2010 5:30

A ja este doplnim, ze v matrikach farnosti Plavecky Stvrtok su zapisy sirot z Viedne. Takmer kazda rodina v tejto obci mala nejakeho sirotka odtial.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků