předci Ant. Čermáka

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

předci Ant. Čermáka

Příspěvekod karels » pát črc 20, 2012 18:00

Nesetkal se, prosím, někdo s údaji o předcích Antona Čermáka (starosta Chicaga)? Narodil se v (?na) Novém Kladně 9.5.1873, otec Antonín, matka Marie. To bohužel nestačí na navázání na zveřejněné matriky.
(Novinář a spisovatel Ing. Miloš Čermák je údajně potomek.)
Děkuji za případné podněty.
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: předci Ant. Čermáka

Příspěvekod Zora » pát črc 20, 2012 18:32

Nejlepší radou je "googlování"
Na zahraničních webech - větši USA je spousta dílčích informaci

např. http://boards.ancestry.co.uk/surnames.c ... 15/mb.ashx

Možná, že je lepší zadávat Tony Cermak
Přeji hodně trpělivosti. Zora
Naposledy upravil Zora dne ned lis 11, 2012 13:43, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: předci Ant. Čermáka

Příspěvekod petronia » ned lis 11, 2012 12:57

Zdravim, v mojej rodine existuje jedna vetva s nositelmi mena Cermak, najmladsou osobou bola Anna Cermakova, nar. 1862 v Leopoldsdorf vo Viedni, jej predkovia pochadzali z Wachotina (Čachotina), Chotěboř. Zatial som sa viac vetve nevenovala, pretoze momentalne patram po inej. Ak by vam to pomohlo, pripadne si myslite, ze to nejako zapada do vasho mena, kontaktujte ma :-)
petronia
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 11, 2012 12:52

Re: předci Ant. Čermáka

Příspěvekod iskalaqua » pon bře 17, 2014 15:02

Dobrý den. Antonín Čermák byl měl být údajně bratr mého pradědečka. Zatím jsem o jeho původu více nezjištovala. O příbuzenství s Ing. Milošem Čermákem jsem neslyšela.
iskalaqua
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 17, 2014 14:55

Re: předci Ant. Čermáka

Příspěvekod karels » pon bře 17, 2014 15:38

iskalaqua píše:Dobrý den. Antonín Čermák byl měl být údajně bratr mého pradědečka. Zatím jsem o jeho původu více nezjištovala. O příbuzenství s Ing. Milošem Čermákem jsem neslyšela.

prokázané to nemám, je to jen z médií, např.:
http://fojtikova.webnode.cz/news/zajimava-setkani-/
úryvek:
Kdo je Miloš Čermák?
V minulosti působil v Lidových novinách a časopisu Reflex. Je spoluautorem postmoderního komixu Hana a Hana. Pro Českou televizi připravoval například pořady Zavináč, Bez obalu, Letem světem. Od roku 2001 je členem katedry žurnalistiky FSV UK. Vystudoval kybernetiku na elektronické fakultě ČVUT. Jeho praprastrýcem byl známý americký podnikatel a někdejší starosta Chicaga Antonín Čermák.
(Rod Čermáků, který zajímá mě, je od Klatov.)
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: předci Ant. Čermáka

Příspěvekod Šušara » stř bře 19, 2014 20:08

Náhodou jsem objevila http://actapublica.eu/matriky/praha/pro ... /?strana=4 , pod zápisem Marti - třeba Vám to výhledově k něčemu bude, třeba ne :)
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: předci Ant. Čermáka

Příspěvekod venusev » pát bře 21, 2014 12:52

Zdravím, toto téma mě také zajímalo.
Pokoušela jsem se něco bližšího vygooglit, ale neměla jsem štěstí na detaily narození Tonyho Čermáka. Moje prapraprababička byla Marie Čermáková narozená na Kladně. Takže jsem hledala případnou spojitost. Bohužel zrovna tyhle matriky ještě nejsou on-line :-(
Jinak v Kladně bylo těch rodin Čermáků ve druhé polovině 19. stol. několik.
Naposledy upravil venusev dne pát bře 10, 2017 15:35, celkově upraveno 1
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: předci Ant. Čermáka

Příspěvekod Zora » pát bře 21, 2014 17:33

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShow ... id=8033608
zpráva o zvolení
Jde o odpolední vydání, ve kterém se kromě jiného uvádí, že v ranním vydání vyšel životopis.

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShow ... id=8347237
zde stručný životopis a foto rodného domu.

Je tam těch zpráv více, ne všechny se dají "otevřít", asi by bylo třeba vyžádat si znění. Zvlášt zajímavá je inforamce z r. 1935, že se snad někdo chystá nebo vytvořil film o A. čermákovi.
Zadávala jsem "Antonin Čermák" starosta

Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: předci Ant. Čermáka

Příspěvekod leontýna » ned srp 31, 2014 12:49

Dobrý den,i já hledám spojení na předky pana Antonína Čermáka.V naší rodině po otcově straně.Pravděpodobně moje prababička a on byli bratranec a sestřenice.Ale mám málo podkladů.Ozve se mi někdo? Děkuij
leontýna
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 30, 2014 16:55
Oblast pátrání: Duchcov,Bechlín, Račice , Záluží,Roudnice n. Labem,Loket u Sokolova,Kladno,Libkovice,Rakovník,Popovice u Jičína,Bezděkov -Roudnice n.Labem ,Nezabudice a Roztoky u Rakovníka ,
Rodokmen online: My Heritage-dana@seznam.cz

Re: předci Ant. Čermáka

Příspěvekod leny » úte bře 07, 2017 23:21

Dobrý den, je toto téma ještě aktuální? Zrekonstruovali jsme starý dům v Tupesích, kam přišel můj prapra děda asi z Kladna a jeho synovec byl prej p. Antonín Čermák(starosta Chicaga co dostal Al Capone) a Vladimír Čermák(starosta, farář působící ve Vlachovicích). Bylo by fajn se setkat nebo zjistit nějaké informace o své rodině. Studovala jsem v USA před cca 16 lety a viděla pár filmů a dokumentů o starostovi, který dostal největšího mafiána, ale nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že je to mé příbuzenstvo. :)
Prosím ozvěte se, předem Díky
Lenka
leny
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 07, 2017 23:03
Oblast pátrání: Kladno, Chicago


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků