SOKA Kutná Hora

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

SOKA Kutná Hora

Příspěvekod neznalek » úte úno 11, 2014 6:13

Navštěvuje někdo archiv v Kutné Hoře a byl by ochoten pro mne (za úplatu) ofotit údaje v matrikách?
Já sám totiž nemám možnost archiv navštívit.
Podrobnosti milerád sdělím mejlem.
Děkuji.
Po dotazech doplňuji:
Jedná se o archiv v K.Hoře, Benešova 257/33.
Nejedná se jen o matriční knihy, ale i o další materiály zde uložené.
Jejich spoupis mohu vždy předem zaslat a případně zajistit i jejich přípravení ke studiu v badatelně archivu.
Naposledy upravil neznalek dne úte úno 11, 2014 13:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
neznalek
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 15, 2011 13:49
Bydliště: D-49324 Melle, Germany
Oblast pátrání: Chřenovice, Volavá Lhota, Chlístovice, Milanovice, Bohdaneč, Úžice, Uhlířské Janovice a všeobecně jihovýchodní část středočeského kraje, hlavně v okolí Ledče n/S a Dolních Kralovic. Po 1840 také Praha, Táborsko a Jižní Čechy.

Re: SOKA Kutná Hora

Příspěvekod Pichnat4 » úte úno 11, 2014 7:57

Dobrý den,

nevím jestli to není nějaká anomálie, ale matriční knihy by měly být uloženy ve Státní oblastních archivech, nikoliv okresních.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: SOKA Kutná Hora

Příspěvekod ozana » úte úno 11, 2014 8:52

V okresních mohou být jen nějaké duplikáty. Ale, já jsem tam třeba našel matriky úmrtí (1901-1940), které ve státním nebyly (byly jen do roku 1900).
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: SOKA Kutná Hora

Příspěvekod neznalek » úte úno 11, 2014 13:11

Omlouvám se za asi chybné označení archivu. Jedná se o archiv v K.Hoře, Benešova 257/33 - bez ohledu zda jde o okresni či oblastní. V tom se nevyznám.
Podle udajů na http://aplikace.mvcr.cz/archivni-fondy-cr/default.aspx by zde mely byt pro obce Pertoltice, Chlístovice a další uloženy mimo jine i matriky příslušníků obce.
Uživatelský avatar
neznalek
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 15, 2011 13:49
Bydliště: D-49324 Melle, Germany
Oblast pátrání: Chřenovice, Volavá Lhota, Chlístovice, Milanovice, Bohdaneč, Úžice, Uhlířské Janovice a všeobecně jihovýchodní část středočeského kraje, hlavně v okolí Ledče n/S a Dolních Kralovic. Po 1840 také Praha, Táborsko a Jižní Čechy.

Re: SOKA Kutná Hora

Příspěvekod hozacwa » úte úno 11, 2014 20:40

matriky Kutné Hory a speciálně např. Chlístovice aj. najdete na actapublica pod Státním oblastním archivem v Praze. sám jsem v Kutné Hoře nedávno bez problémů hledal, matriky jsou od r.1660. nesmíte ale v nabídce klepnout na "vnitřní město" - tam vám to napíše, že tam nic není. jen na samotnou Kutnou Horu.
hozacwa
 
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: SOKA Kutná Hora

Příspěvekod artepa » úte úno 11, 2014 21:05

Autor příspěvku má zřejmě na mysli knihy týkající se jednotlivých obcí - seznamy obyvatel, vydaných domovských listů apod.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: SOKA Kutná Hora

Příspěvekod neznalek » stř úno 12, 2014 6:25

Ano, přesně tak !!
Mám zájem o matriky a další materiály s genealogickými udaji které na Actapublica nejsou! Tedy např. u uvedených obcí matriky po 1850 do ca. 1949. Dále pak pracovní knížky, ohlášky snoubenců a pod. Prostě materiály mladšího data. Můj příspěvek však nesměřoval k otázce kde tyto najdu, ale kdo je ochoten mi je přímo v archivu vyhledat!! Přesto však děkuji všem za zájem a ochotu pomoct alespoň radou. :)
Uživatelský avatar
neznalek
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 15, 2011 13:49
Bydliště: D-49324 Melle, Germany
Oblast pátrání: Chřenovice, Volavá Lhota, Chlístovice, Milanovice, Bohdaneč, Úžice, Uhlířské Janovice a všeobecně jihovýchodní část středočeského kraje, hlavně v okolí Ledče n/S a Dolních Kralovic. Po 1840 také Praha, Táborsko a Jižní Čechy.

Re: SOKA Kutná Hora

Příspěvekod ozana » stř úno 12, 2014 14:03

Snad se někdo, kdo to má do Kutné Hory blízko, najde...
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: SOKA Kutná Hora

Příspěvekod Semik » ned úno 23, 2014 13:20

Minulý týden jsem byl v Kutné Hoře. Mají tam od začátku února v přízemí novou badatelnu.
Semik
 
Příspěvky: 410
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků