Doplneny seznam prijmeni mych predku

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod Daniela » pát dub 12, 2013 19:45

Na tom Jindrichove Hradci netrvam, pouze jsem nasla, ze se tam narodily jeho deti a ze on se zenil v Otine, tudiz by mohl byt z te oblasti. Pak jsem objevila, ze se tam v Hrutkove narodil v roce 1743 Franciscus Winkler. Jeste jednou se na vse podivam a poslu Vam Soukromou zpravu nebo email. Zatim diky.Daniela
Daniela
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob srp 15, 2009 21:47
Bydliště: British Columbia

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod Šušara » pon dub 15, 2013 16:53

Dobrý den,
Parez je Parez nebo Pařez? Pařezovi bychom v rodokmenu měli :).
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod Daniela » úte dub 16, 2013 1:01

Dobry den,
je mi lito, ale je to Parez bez hacku. Preji uspesne badani.
Daniela
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob srp 15, 2009 21:47
Bydliště: British Columbia

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod Jakub » stř pro 25, 2013 20:16

Dobrý den, mám v rodokmenu Korecké z Korců a Kozárovic.
Jakub
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 30, 2013 12:56

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod tewby » stř pro 25, 2013 21:26

v rodokmenu mám Pomahače z okolí Županovic. To je dost blízko:-)
Uživatelský avatar
tewby
 
Příspěvky: 347
Registrován: stř črc 24, 2013 14:58
Bydliště: Praha

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod ota » čtv pro 26, 2013 11:13

Hlásím k jménu Čáp - Lysá nad Labem

Ota
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod ota » čtv pro 26, 2013 17:14

Daniela píše:Diky za zpravy. Ja mam dve zeny z rodu Capu a kazda je odjinud.
Frantiska Capova*1.9.1833, dcera Frantiska Capa,svobodnika a Anny Lejckove z Miretic.c.16,okr.Dolni Kralovice, kraj Caslavsky.
a Katerina Capova,*1795,+30.1.1854 na tuberu, dcera Antonina Capa a Anny…? z Vostry. Katerina se provdala za Jana Sevcika z Brandysa nad Labem.
Vic o techto rodech nevim, ale hledam.
Preji vsem pekny slunny den


Zajímal by mě rod Antonína Čápa - z Vostrý - jedná se zřejmě o Ostrou u Lysé nad Labem
Já mám zapsané: Jan Čáp - nar. cca 1795 Zboží č.p.29 ( pravděpodobně je myšleno Kamenné Zboží u Lysé) -manželka Kateřina Strnadová
měli syna František Čáp nar. cca 1820 - ten si vzal Barboru Nowákovou z Vostré č.p. 5
spolu měli Františka Čápa nar. 1.6.1848 v Lysé nad Labem. Tak si myslím, že by mohli být nějak zpřízněni. Ota P.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod Daniela » čtv pro 26, 2013 21:06

Asi tam nejake spojeni bude, ale ja zatim nemam zadne jine informace nez ty co jsem uvedla. Hledala jsem svatbu Kateriny Capove z Ostry c.27 a Jana Sevcika, abych se dovedela neco vic o jejich rodicich, ale zatim jsem ji nenasla . A mate pravdu jedna se o Ostrou u Lyse n/L a Kamenne Zbozi u Lyse. Tady je zapis z matriky v Brandyse nad Labem- kde je jako matka uvedena Katerina Capova, dcera Antonina Capa. Moc jsem z toho zapisu nevylustila. Treba budete uspesnejsi. Rada bych se dovedela neco noveho.
http://actapublica.eu/matriky/praha/pro ... strana=142
Daniela
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob srp 15, 2009 21:47
Bydliště: British Columbia

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod ota » pát pro 27, 2013 9:06

Víc než vy jsem také nevyluštila. Jen že Antonín byl nádeník Vostrá č. 27 a u matky je uvedeno jen Anna z Litole, to je také u Lysé nad Labem. Podívám se na toho Antonína, zda to nebyl strýc našeho Jana. Srdečně zdravím, O.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod Daniela » pát pro 27, 2013 16:45

Diky. Ja mam jeste jednu Capovou v rodokmenu - Vaclav, syn Jana Sevcika a Kateriny Capove (zapis jenz jste mi pomahala lustit) si vzal Frantisku Capovou*1.9.1833, dceru Frantiska Capa,svobodnika a Anny Lejckove z Miretic.c.16okr.Dolni Kralovice, kraj Caslavsky.
Nevim zda tato informace bude k necemu dobra.
Pekny den Daniela
Daniela
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob srp 15, 2009 21:47
Bydliště: British Columbia

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod ota » sob pro 28, 2013 8:01

To by vypadalo na to, že byli nějak příbuzní. Svobodníci měli snahu se ženit mezi svými rody. I když v tomto období už na to tak nedbali. Kde potom dál žili v Bradýse nebo v Mireticích ? Pěkný den, Ota
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod Daniela » pon pro 30, 2013 5:54

Zili a zemreli v Brandyse. Katerina Sevcikova roz.Capova zemrela ve svych 58 letech na tuberkulozu 30.1.1854
Daniela
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob srp 15, 2009 21:47
Bydliště: British Columbia

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod Zuz1996 » pon bře 30, 2015 22:14

Dobrý večer, mám Švestky ze Střelic a odkud pochází vaši Jeřábci?
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod Meryl » čtv črc 13, 2017 19:50

Dobrý den,
pokud máte zájem o informace o Švestkách ve Střelicích, tak mi napište mail.
Uživatelský avatar
Meryl
 
Příspěvky: 142
Registrován: pon úno 20, 2017 0:34
Oblast pátrání: Brno-venkov (Rajhrad, Střelice), Žďár n.S. (Křižanov a okolí), okr. Šumperk

Re: Doplneny seznam prijmeni mych predku

Příspěvekod Klaud » pát kvě 25, 2018 2:18

druha polovina 18.st Chmela, Trebic
Klaud
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 25, 2018 0:18
Oblast pátrání: Jaroměřice n Rokytnou a okolí, Heraltice a okolí

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků