Příjmení Anděl, Balej, Hudec, Klír, Krása, Krátký, Třeška

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení Anděl, Balej, Hudec, Klír, Krása, Krátký, Třeška

Příspěvekod Bower » pát led 15, 2010 8:17

Prosím o poskytnutí informací, které by mně pomohly v pátrání po předcích příjmení:
Krása z Unhoště,
Balej a Klír z Olešné, okres Rokycany,
Anděl, Hudec, Krátký a Třeška z Kolvína (zaniklá obec v Brdech), okres Rokycany.
Předem velice děkuji za jakékoli střípky, které by pomohly vzniku nějakého jasnějšího obrazu o předcích.
Bower
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 16:45

Příspěvekod Ludmila » ned led 17, 2010 8:28

Ja hledam informace o rodine Klir z Myta u Rokycan, posledni mne znamy potomek Klir Vaclav mel udajne zit kolem roku 1930 v Holoubkove. Jeho bratr Klir Josef emigroval do Francie, kde take zemrel. Otec obou se jmenoval Josef Klir, matka Barbora, roz. Prochazkova z Myta.
Pokud mi nekdo muze pomoci najit Vaclava, nebo spise jeho eventuelni potomky, predem dekuji.
L.
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Příspěvekod Bower » ned led 17, 2010 8:52

Zatím, bohužel, nemám žádné informace. Pokud bych v budoucnu nějaké souvislosti objevil, určitě se je dozvíte.
Bower
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 16:45

Příspěvekod kalvera » ned led 17, 2010 11:17

na příjmení Hudec jsem narazila v obci Pracejovice na statku čp. 14 - grunt Hudcovský (okr. Strakonice) od roku 1569 - 1818 se zde střídal jeden Hudec za druhým. Příjmení Hudec se objevuje i na chalupě čp. 15 chalupa Jehlíkovská v letech 1773 - 1840 a i na statku čp. 16 grunt Hniličkovský 1752 - 1177. Chalupa čp. 20 - Hudcovská 1787 -1922.
Nevím jestli Vám to pomůže. Čerpala jsem z publikace Pracejovice historie statků a chalup od Karla Skalického z roku 2008.
Publikace je psána tak, že ke každé chalupě je uveden rok, kdo na ní hospodařil a jak grunt nebo chalupa přecházeli na nového hospodáře, občas je uvedena manželka a někdy i děti. V případě zájmu se ozvěte.

Kalousová Věra
vekal@seznam.cz
kalvera
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 20:41

Klír

Příspěvekod Benigna » ned led 17, 2010 12:01

Dobrý den. V matrikách Medového Újezda ( ves hned vedle Mýta a Holoubkova ) , je jméno Klír hned několikrát . A to v matrice narozených . Jako matka je zde uvedena Marie Klírová * 23.4.1858 Holoubkov č. 27 + 14.10.1915 Medový Újezd č.47 - otec Jan Klír lopatář Holoubkov č.27 a matka Kateřina roz.Klaubrová Stupno. č.6. je to v letech narození dětí a to od 1879 do 1900. Toto jméno zde v kraji bylo hodně časté a tak se vám bude asi špatně hledat.
Benigna
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon črc 31, 2006 15:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod Bower » ned led 17, 2010 12:59

na příjmení Hudec jsem narazila v obci Pracejovice na statku čp. 14 - grunt Hudcovský (okr. Strakonice) od roku 1569 - 1818 se zde střídal jeden Hudec za druhým...

Já teprve začínám a potřebuji získat informace o příjmení Hudec z Kolvína č. 16 (okres Rokycany) okolo roku 1900. Není vyloučené, že se propracuji až na grunt Hudcovský. Velice děkuji za odpověď.
Naposledy upravil Bower dne ned led 17, 2010 13:45, celkově upraveno 1
Bower
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 16:45

Příspěvekod Bower » ned led 17, 2010 13:40

Dobrý den. V matrikách Medového Újezda ( ves hned vedle Mýta a Holoubkova ) , je jméno Klír hned několikrát


Díky za příspěvek, který při pátrání určitě využiju. V této lokalitě je příjmení Klír velice časté. Pro zajímavost - k 9. květnu 2007 bylo v ČR 454 Klírů, z toho 222 mužů a 232 žen.
Bower
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 16:45

Re: Příjmení Anděl, Balej, Hudec, Klír, Krása, Krátký, Třešk

Příspěvekod JitaK » ned říj 07, 2012 14:34

Bower píše:Prosím o poskytnutí informací, které by mně pomohly v pátrání po předcích příjmení:
Krása z Unhoště,
Balej a Klír z Olešné, okres Rokycany,
Anděl, Hudec, Krátký a Třeška z Kolvína (zaniklá obec v Brdech), okres Rokycany.
Předem velice děkuji za jakékoli střípky, které by pomohly vzniku nějakého jasnějšího obrazu o předcích.


Zdravím,
mám rozpracovaný rod Krásů z Nymburka, přičemž část tohoto rodu se v pol 19. století přestěhovala na Moravu (Předkláštěří, Ivanovice na Hané). Chci se zeptat, zda jste při Vašem bádání u tohoto rodu neobjevil nějakou spojitost mezi Unhoštěm a Nymburkem, resp. Moravou. Děkuji za Vaši odpověď.
JitaK
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2012 14:52
Bydliště: Olomouc

Re: Příjmení Anděl, Balej, Hudec, Klír, Krása, Krátký, Třešk

Příspěvekod Bower » ned říj 07, 2012 16:42

Dobrý den, bohužel jsem u příjmení Krása z Unhoště vůbec nepokročil a jsem stále na začátku, takže nemohu nijak pomoci.
Bower
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 16:45

Re: Příjmení Anděl, Balej, Hudec, Klír, Krása, Krátký, Třešk

Příspěvekod obluda31 » úte říj 16, 2012 8:20

Bower píše:Prosím o poskytnutí informací, které by mně pomohly v pátrání po předcích příjmení:
Krása z Unhoště,
Balej a Klír z Olešné, okres Rokycany,
Anděl, Hudec, Krátký a Třeška z Kolvína (zaniklá obec v Brdech), okres Rokycany.
Předem velice děkuji za jakékoli střípky, které by pomohly vzniku nějakého jasnějšího obrazu o předcích.


Já jen takovou malou poznámku: V okrese Rokycany existuje obec Olešná, ale vaše Olešná se nalézá v bývalém
okrese Beroun. Je proto nutné hledat u SOA Praha.
obluda31
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:06

Re: Příjmení Anděl, Balej, Hudec, Klír, Krása, Krátký, Třešk

Příspěvekod Bower » úte říj 16, 2012 16:37

Děkuji za informaci. Již jsem hledal v SOA Praha, potřebuji však více času a chuti.
Bower
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 16:45

Re: Příjmení Anděl, Balej, Hudec, Klír, Krása, Krátký, Třešk

Příspěvekod Alfie16 » pon srp 11, 2014 18:42

Příjmení Anděl mám v Mirošově.
Příjmení Hudec a Krátký mám v Kolvíně.
Alfie16
 
Příspěvky: 484
Registrován: úte bře 05, 2013 13:20

Re: Příjmení Anděl, Balej, Hudec, Klír, Krása, Krátký, Třešk

Příspěvekod Bower » úte srp 12, 2014 12:39

Děkuji za upozornění na uvedená příjmení, více by mě zajímala ta z Kolvína. Už mám pročtené asi všechny dostupné matriky, ale vždy se můžou objevit nějaké nové informace. Rozumím-li tomu správně, máte mezi předky i uvedená příjmení z Kolvína a Mirošova. Rodin těchto příjmení žilo v Kolvíně mnoho. Je možné, že nalezneme společnou shodu. Můžu poprosit o poskytnutí konkrétních údajů?
Bower
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 16:45

Re: Příjmení Anděl, Balej, Hudec, Klír, Krása, Krátký, Třešk

Příspěvekod Alfie16 » čtv srp 14, 2014 16:18

Určitě, pošlu soukromou zprávu.
Alfie16
 
Příspěvky: 484
Registrován: úte bře 05, 2013 13:20

Re: Příjmení Anděl, Balej, Hudec, Klír, Krása, Krátký, Třešk

Příspěvekod krat » čtv črc 16, 2015 7:37

Dobrý den,
v mém rodokmenu se vyskytují Andělové z Příkosic a Kolvína a Krátkých z Kolvína, měli v držení statek od 17. st.
krat
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 16, 2015 7:12
Oblast pátrání: Rokycansko, Hůrka, Kačice, Hrdlovka

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků