Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám - ČÚZK

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod kokosovakulicka » sob srp 03, 2013 14:57

Tady jsou jednoduché snímky toho, jak to vypadá. Rozděleno na ony dva dokumenty. ještě si říkám, proč je nakonec ta konfiskace přeškrtnutá? Vždyť to nedává smysl,pokud byl majetek pak přidělen... A u druhého dokumentu mě tedy není jasné číslování. Vypadá to na dvě parcely, pastvu a pole. Ale v listu B se uvádí jen 1,2,3. Na Marii Hellriegel se tedy vztahuje jen pastva, která je v A označena jako 3? Nebo všechno? Bohužel jde o německy a nečitelně psaný text, zde budu žádat o opis.
Doufala jsem, že zjistím člověka, od kterého Marie přišla k majetku....Může to být M. Ullman?
http://leteckaposta.cz/340422997
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Rozina » sob srp 03, 2013 15:27

To se dá těžko posuzovat z těchto výřezů. U jednotlivých zápisů máte č.d. (s číslem jednacím) ta listina by měla být ve sbírce listin na příslušném katastrálním úřadu. U jednoho zápisu (došlo 13.února 1925 je č.d.177/25 (nebo 85 ?) je, že p.p. 753 a 754 dostávají nová parcelní čísla 2090 a 2091 a odepisují se do vl. č.455, ale proč, to nemohu přečíst. Je to strašně špatně čitelné.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod kokosovakulicka » sob srp 03, 2013 16:31

Důvod tam ani není, jen že to přechází na 455 a tato vložka tím pádem zaniká.
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod phejl » pon zář 09, 2013 22:20

Zdravim,
tak moje zkusenost zatim nic moc. Po mesici cekani a zaplaceni jsem obdrzel uplne jine knihovni vlozky. Psal jsem primo o konkretni cisla v danem katastralnim uzemi a prisla mi uplne jina, tak nevim jestli maji jiny system. Zadny jsem z toho nevykoukal. Napr. jsem napsal o 127 a dostal 45 coz je i v zahlavi. Hlava mi to nebere. Tak zas dalsi dopis na katastr a cekani...
phejl
 
Příspěvky: 124
Registrován: pát črc 31, 2009 7:18

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod phejl » pon zář 16, 2013 13:37

Takze vysvetleni je, ze cisla brali jako cisla parcel. Takze vzdy doporucuji zduraznit, ze jde primo o cisla knihovnich vlozek.
phejl
 
Příspěvky: 124
Registrován: pát črc 31, 2009 7:18

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Pichnat4 » pon zář 16, 2013 14:13

phejl píše:Takze vysvetleni je, ze cisla brali jako cisla parcel. Takze vzdy doporucuji zduraznit, ze jde primo o cisla knihovnich vlozek.

Ano, je nejlepší napsat co nejvíce informací. Zdůraznit čísla vložky, čp a i jméno, které je s danou nemovitostí spojené.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Pichnat4 » čtv zář 19, 2013 7:05

Pokud jsem získal kopie knihovní vložky, dá se pokračovat ještě více do historie? Navazují na to gruntovní knihy či jiné zdroje?
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod airdesigner » sob říj 05, 2013 10:33

pokud jsem dobře postupoval, tak pro Prahu - Nové Město "Jmenný rejstřík" na internetu nenajdu, jen církevní objekty. :( to budu muset na úřad osobně.
airdesigner
 
Příspěvky: 381
Registrován: úte říj 01, 2013 12:42

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Míla » sob říj 05, 2013 14:19

Rejstřiky se mi podařilo stáhnout, snad se mi podaří výpisy získat,jen nevím,jak mam postupovat při jejich objednání. Prosím podaďte nevědomé osobě. Díky
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod malohlava » stř lis 20, 2013 21:04

Dnes jsem dostal informaci, že na stránkách katastrů tyto odkazy již dlouho nebudou !!!
malohlava
 
Příspěvky: 71
Registrován: ned pro 19, 2010 0:06
Bydliště: Opava

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod dobrou » pát lis 22, 2013 23:00

malohlava píše:Dnes jsem dostal informaci, že na stránkách katastrů tyto odkazy již dlouho nebudou !!!

To není příliš veselá zpráva, škoda :( Když už rejstříky jednou zveřejnili, mohli by je nechat i do budoucna.

Kažopádně díky za upozornění, stáhnul jsem si aspoň pro jistotu několik rejtříků, které mě zajímají.

Pokud by si snad někdo chtěl za včasu taky uložit některé rejstříky do zásoby - pro usnadnění, zde http://uloz.to/xzWgfu51/ku-html je seznam všech KÚ s přímým odkazem ke stažení příslušného archivu s rejstříkem.
dobrou
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 05, 2012 14:02

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Kulda » úte zář 16, 2014 12:44

Nevim co mam v jmennem rejstriku videt, ale je tam pouze excel tabulka se jmeny cirkvi jako vlastnika...a to mi pri badani asi je k nicemu...
Kulda
 
Příspěvky: 250
Registrován: čtv bře 06, 2014 14:57
Oblast pátrání: Severni a jizni Morava, Teplicko, Nemecko, Polsko

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Zora » úte zář 16, 2014 12:50

když se otevře ten správný jmenný rejstřík, jsou tam podle písmen abecedy majitelé domů v obci.

vepsat obec, odsouhlasit katastrální území a dole vyberu jmenný rejstřík (ikona - klik) , otevře se mně ručně psaný starý sešit, kde pod písmenem X najdu (už ne abecedně) řazeny všechny majitele s příjmením od X.

rejstříky církevního majetku - v podstatné části obcí jsou uvedeny jen nemovitosti, na které si dělá nárok církev, u nás třeba pouze kostel. V jiných obcích jsou ale uvedeny další nemovitosti (majitelé)

Hledejte ve starších příspěvcích, je tam popsán postup do detailu.
Hledala jsem v Ivančicích a v Brně Husovicích a funguje to a asi to nemá nic společného s církevními restitucemi.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod Peters » čtv zář 18, 2014 22:34

Jenže některé katastrální úřady tam místo oskenovaného rejstříku mají jen ten excel s nemovitostmi patřícími církvi, nic víc. Snad jsem to tady už zmiňoval?
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Digitalizované "Jmenné rejstříky" k pozemkovým knihám -

Příspěvekod herbert24 » úte zář 23, 2014 11:56

U mne nemůže být nic hladce. Můj předek vlastnil 2 domy v jedné vesnici, za kopie chtějí 900 Kč, je to více. Jsou vložky C důležité pro genealogické pátrání?
Vita somnium breve!
Uživatelský avatar
herbert24
 
Příspěvky: 157
Registrován: ned led 27, 2013 21:59
Bydliště: Schlesien
Rodokmen online: .

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků