Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Actapublica

Příspěvekod pasou » pát bře 01, 2013 15:46

"Actapublicu" už spustili. Ale žádné nové digitalizované matriky tam ještě nepřidali (aspoň je neavizují). :roll:
P.S.
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Actapublica

Příspěvekod chasanar » pát bře 01, 2013 16:07

Také jsem netrpělivě čekala ... :-(, navíc se nemohu dostat na účet; přestože mám aktivované automatické přihlášení, hlásí mi to: neplatné jméno nebo heslo - a přístup odepřen :evil:
Naposledy upravil chasanar dne pát bře 01, 2013 18:36, celkově upraveno 1
chasanar
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon říj 15, 2012 13:52
Oblast pátrání: Klatovsko,Plzeňsko

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pát bře 01, 2013 16:12

Rychlost vyhledávání (Brno) je slušná, ale načítání konkretní matriky je stále pomalejší než ve zlatých časech před...
Je možné, že ještě neskončili, protože sice s omezením, ale šlo to i dopoledne. (možná náhoda?). Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod alenas » sob bře 02, 2013 8:56

Zdravím - nevím jak se vede ostatním, ale MZA nesplnil mé očekávání. Přístup rychlý, přihlášení taktéž , ovšem načítání matrik je opravdu problém. Pokusila jsem se několikrát a v různém čase, ale načtení stránky trvalo cca minutu a půl až dvě. Při představě kolik života tímto tempem stratím listováním v matrice jsem to vzdala. Jste na tom podobně ?????????????
Zdravím Aš.
alenas
 
Příspěvky: 534
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Actapublica

Příspěvekod pasou » sob bře 02, 2013 9:54

alenas píše:Zdravím - nevím jak se vede ostatním, ale MZA nesplnil mé očekávání. Přístup rychlý, přihlášení taktéž , ovšem načítání matrik je opravdu problém. Pokusila jsem se několikrát a v různém čase, ale načtení stránky trvalo cca minutu a půl až dvě. Při představě kolik života tímto tempem stratím listováním v matrice jsem to vzdala. Jste na tom podobně ?????????????
Zdravím Aš.


Dobrý den, včera po spuštění, mám stejný poznatek, jako vy. Načtení matrik poměrně rychlé, ale listování v nich strašně pomalé.
Teď jsem to zkoušel a je to o 100% lepší. Jen aby to tak vydrželo.
Ještě kdyby šla ukotvit ta horní lišta se stránkami matriky tak, aby se s tím nemuselo švenkovat sem tam. Třeba to jde, ale já to neumím.
P.S.
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » sob bře 02, 2013 10:00

Teď v deset dopoledne je "Brno" bez problémů, vše rychlé, bez čekání, zcela "obratem" se vše vyhodnocuje (zadaná obec) i vyhledává přísl. matrika , stejně tak i listování v matrice. Tak snad potichu - hurá, konečně. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod alenas » sob bře 02, 2013 10:20

Vše rychlé, leč listování v matrice neuvěřitelné pomalé (10.20)- jak jsem psala výše. Že jenom já mám takovou smůlu ?????
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 534
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » sob bře 02, 2013 10:26

Souhlas, ted 10.24 listování - načítání dalšího listu - velice pomalé, zřejmě ještě pořád není systém zcela OK, protože stav se mění v čase. Vydržte ještě den, dva, snad už to bude potom OK :-))) Já než přelouskám - "přečtu" jednu stránku, to to trvá, takže změny tak rychle nevnímám :-))) Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod pasou » sob bře 02, 2013 10:34

Asi také záleží na tom, kolik uživatelů je najednou přihlášeno na tom serveru.
P.S.
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » sob bře 02, 2013 10:44

Těmhle věcem nerozumím, ale včera jsem četla, že Zámrsk (tuším), upozorňuje, že jim kolabuje internetové připojení... určitě je zvýšený zájem o matriky, díky Tajemství rodu... Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod ozana » sob bře 02, 2013 11:19

Zora píše:Těmhle věcem nerozumím, ale včera jsem četla, že Zámrsk (tuším), upozorňuje, že jim kolabuje internetové připojení... určitě je zvýšený zájem o matriky, díky Tajemství rodu... Zora

Třeboň viewtopic.php?f=7&t=4776#p34265
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » sob bře 02, 2013 11:29

No jasně Třeboň, omluva, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod kace » sob bře 02, 2013 22:30

Nedělal jsem si žádné velké iluze, že Actapublica od přesunu serverů pojede kdovíjak rychle. Ovšem to co nastalo, předčilo i nejčernější očekávání. Včera odpoledne jsem nenačetl žádnou stránku, dnes zobrazení jedné stránky trvá 5 až 10 minut a to se obvykle ještě nenačte celá. Jedním slovem katastrofa. :(
kace
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 22, 2013 1:23
Bydliště: Boskovice

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » sob bře 02, 2013 22:33

včera měli hlášenou odstávku či jak to nazvali,ale dalo se s problémy taky, dnes mně to jelo celkem slušně, dopoledne trochu déle trvalo načtení další stránky, ale v řádech vteřin, ne minut proboha a dnes odpoledne bez problémů...kliknu a je to tam, dvě , tři vteřiny....
Listuji Brno - Ivančice. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod Martin Jílek » sob bře 02, 2013 22:52

Zora píše:včera měli hlášenou odstávku či jak to nazvali,ale dalo se s problémy taky, dnes mně to jelo celkem slušně, dopoledne trochu déle trvalo načtení další stránky, ale v řádech vteřin, ne minut proboha a dnes odpoledne bez problémů...kliknu a je to tam, dvě , tři vteřiny....
Listuji Brno - Ivančice. Zora

Taky tak! :-D
Načítání maximálně 5-10 vteřin.Myslím,že je načítání podstatně rychlejší!Dříve(před přechodem na nový server)jsem čekal podstatně déle.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Další

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků