Kam jste se v rodokmenu vydali?

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod aloe » úte led 29, 2013 16:54

carlos píše:Jo nikdy bych nevěřil, že skončím u mincí a budu se hrabat v tom, kolik stála kráva na přelomu 16. - 17. století, kolik měl peněz řemeslník v 19. století atd. Kolik se platilo za žárovku a za nájem v bytě 1+1 za první republiky. :roll:


Tak tak.. člověk časem narazí na něco zajimavého a jde za tím, třeba můj předek byl luteránský kněz tak jdete po informacích kolem.. :-) Jinak měšťanů mam v rodokmenu asi 2% a 98% z vesnice, ale i tak se najde kde co.. Já nedávno zkoumal vše okolo vojenské historie doslova mě to pohltilo.. (pradědeček bojoval na SOČI) spoustu mých příbuzných padlo za I sv.
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod aloe » úte led 29, 2013 16:57

Jinak mam zkušenost, že společenské vrstvy se drží... Lidé obdobných poměrů se berou dokola.. Člověka nejvíce zpočátku potěší, že se dostane daleko (mam 16 přímých předků narozených pod 1599), ale jsou to jen statistiky právě příběhy jsou zajimavé (soudy, pře, účast v krajových pověstech, majetek, počet dětí (nejvíce 18 se 3 manželkami :-D)
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod aloe » úte led 29, 2013 16:59

můj cíl je dojít co nejdále a dozvědět se co nejvíce :-) vděčný sem za každého nového předka.. Časem člověk zjistí, že skoro každý z okruhu xy km je Váš příbuzný :-D
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte led 29, 2013 17:41

To Vladimir Zizka: No gratuluju, peknej rodokmenicek :-)))
Ja porad nevim, co me zajima vic a tak premyslim o moc vecech najednou.... A neni to systematicke- ale rikam si, ze kdyz to delam pro radost a pro odreagovani, tak je to jedno- hlavne kdyz mne to bavi.....
Jen s tema zidovskejma predkama to je fakt gulas. Oni si, jak me jeste poucil jeden pan, menili prijmeni, aby se na nej v ramci familiantskeho zakona neprislo.... Tak uvidime, kdy prijde dalsi informace...
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod aloe » úte led 29, 2013 18:29

Na židovské předky sem zatím nenarazil, nemohu posoudit.. nejhorší je, že se v tom člověk ztrácí a už je to "nevytisknutelné" když sem to dělal naposledy mělo to asi 7m a to je dávno.. Jo jo je to droga..
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod lerak » čtv led 31, 2013 17:39

Já bych Vám poradil takovýto postup. Najděte své předky po meči i po přeslici tam kde je to zajímavé asi do poloviny 19. století. Tak budete mít v rodokmenu když to nebudete přehánět tak 250-300 členů. Pak si vyberte jen některé větve asi tak 4 a ty dělejte po meči co nejdál do minulosti. Tím budete mít v rodokmenu tak 700-800 členů. Mít v rodokmenu tisíce příslušníků je určitě velmi nepřehledné a je to pro Vás moc velké. :idea:
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod zrnka písku » čtv led 31, 2013 18:43

lerak píše:Já bych Vám poradil takovýto postup. Najděte své předky po meči i po přeslici tam kde je to zajímavé asi do poloviny 19. století. Tak budete mít v rodokmenu když to nebudete přehánět tak 250-300 členů. Pak si vyberte jen některé větve asi tak 4 a ty dělejte po meči co nejdál do minulosti. Tím budete mít v rodokmenu tak 700-800 členů. Mít v rodokmenu tisíce příslušníků je určitě velmi nepřehledné a je to pro Vás moc velké. :idea:

nejsem si úplně jistá, zda tady jde o "čárky" v seznamu...
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod lerak » čtv led 31, 2013 20:20

zrnka písku píše:
lerak píše:Já bych Vám poradil takovýto postup. Najděte své předky po meči i po přeslici tam kde je to zajímavé asi do poloviny 19. století. Tak budete mít v rodokmenu když to nebudete přehánět tak 250-300 členů. Pak si vyberte jen některé větve asi tak 4 a ty dělejte po meči co nejdál do minulosti. Tím budete mít v rodokmenu tak 700-800 členů. Mít v rodokmenu tisíce příslušníků je určitě velmi nepřehledné a je to pro Vás moc velké. :idea:

nejsem si úplně jistá, zda tady jde o "čárky" v seznamu...


Ty počty jsem uvedl jen pro ilustraci. Když někdo bádá a dospěje třeba k 30 000 členů (jak jsem se s tím setkal) a zajímá jej to proč ne. Určitě se to nedělá kvůli počtu členů v rodokmenu.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv led 31, 2013 20:29

no 30 000 uz je moc :-)
a ja se budu muset nejdriv naucit cist :-))) a pak se snd pohnu nekam, aniz bych se stydela, ze se porad ptam.....
ted uz jsem za pro mne snesitelnym, tj. uz nevim, kdo je kdo z hlavy, poctem, a to jich mam cca 350... jen jsem chtela v kazde vetvi dojit stejne daleko- a jedna mi stale odolava- a to ta zidovska- tak se asi o svem velkem nose nic nedozvim....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod Zora » čtv led 31, 2013 20:31

Lerak - velice dobrý nápad, jen bych datum posunula na konec 18. století. Do té doby jsou jednak přímí předci dobře dohledatelní, jednak - u nás, starší generace- se mnohdy jedná o generaci prarodičů od prarodičů :-)))
Můj děda narozen 1900, jeho otec cca 186o, jeho otec 1825 jeho otec 1780.... :-))) Zora

I když, ony ty ženské větve v sobě zase mají větší tajemno, matné vzpomínky na předky se v rodinách tradují z velké části po mužské linii a tak při pátrání po ženských liniích se vynořují věci naprosto nečekané :-)))
Asi je to hlavně o tom, kolik času a energie právě máme. Jsem ráda, že si zatím nalezené předky pamatuji, v případě 30 000 jedinců si to naprosto nedovedu představit. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv led 31, 2013 20:35

tak to se shodnem, Zoro.
A taky jsem chtela k tem poctum rict, ze delam v My Heritage a uz davno vim, proc je to do 250 clenu zdarma :-) ted premyslim dat vetev mamy do jednoho a taty do druheho, ale nemuzu se rozhodnout, kam dat svoje deti :-))))
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod Zora » čtv led 31, 2013 20:41

mám předky rozdělené do větví podle dědečků a babiček (moje a manžela) a pak dál do minulosti....
Vlastní rodiče, manžela ani potomka nikam nezahrnuji, snažím se co nejvíc dbát na soukromí žijících osob. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv led 31, 2013 22:45

Aha, to mne nenapadlo, sice zadny z nich proti tomu nic nema, ale mas pravdu, nemusi tam byt....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod Marcelinus » stř dub 03, 2013 18:52

Ja na ten svoj az tak vela casu nemam, pretoze praca pre inych mi berie este aj z mojho volneho casu :) Ale zatial po meci som v roku 1753 (tam sa pristahovali z inej dediny, v ktorej som ich nenasiel. Zatial :)), po meci u maternalistickej strane som zatial v roku 1808, pretoze cakam na mikrofilmy, v zenskej linii som v roku 1718 a snad sa dostanem hlbsie. V muzskej linii v zenskej casti som zatial este ani nezacal :)

Okrem samotneho rodokmenu sa chystam na katastralne mapy a ak bude cas a chut, tak mozno z jednej takej osady by som spravil OFB.
Uživatelský avatar
Marcelinus
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát zář 21, 2012 14:21
Bydliště: Norimberk
Oblast pátrání: Plumlov, Bohuslavice nad Vláří, Štítná nad Vláří, Vrbětice, Dolné Váhovce (SR), Kolárovice (SR), Beluša (SR), Rajecká Lesná (SR), Ladce (SR)

Re: Kam jste se v rodokmenu vydali?

Příspěvekod kokosovakulicka » pát dub 05, 2013 21:08

ja jsem zacinala uz pred nekolika lety, ale prislo mi, ze jsem na mrtvem bode. pri probirani osudu babicky babicky s babickou :D jsme se tak zasnily a premyslely, proc, proc se stalo, co se stalo a co se stalo dal. A babicka rekla, ze ji moc mrzi, ze se babicky nezeptala. A tak jsem si rikala, ze se me treba podari neco zjistit. A zacala jsem ze siroka, od obou rodicu. Tim jsem zjistila, ze nekdy za valky se prislo o kontakt s rodinou, ktera odjela do Ameriky. Behem par dni se mi podarilo navazat kontakt s temi, o kterych jsme vedeli, dalsi tyden jsem nasla i dalsiho, zapomenuteho clena, ktery taky na pocatku stoleti emigroval. A tak jak v Cesku mam same predky z velmi nuznych pomeru, tak ve Statech mam nekolik "hrdinu" z WWII a je moc fajn cist si jejich pribehy z udalosti, o kterych jste sledovali den predem dokument.
Cile se meni. Prvotni pretrvava a pridavaji se dalsi. Proc mame zmenene jmeno, byl ten tamten? Co kdyz jsme nekoho po desitky let meli za spatneho cloveka, ale soudili jsme ho nespravedlive.. No a tak ruzne :) Ale musim rict, ze by me absolutne nebavilo, kdyby me to nekdo udelal a prinesl jen odpovedi. To samotne hledani je pekna detektivka :)
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků