VYŘEŠENO Narození Trboušany 1745 lat

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Narození Trboušany 1745 lat

Příspěvekod Zora » stř srp 17, 2022 8:07

https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -02340.jp2

7. zápis od konce

Mathias,
Joannes Wolf + uxor Margarita Trboschanio

Nejsem si jista obcemi původu u kmotrů
Pralicio snad Malý Pravlov
Jaystramis (o)? tady tedy netuším vůbec nic.
Na Jay - Jai začínající obec mě napadají pouze Jevišovice, Jaispitz a to tam tedy nevidím...


Děkuji, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození Trboušany 1745 lat

Příspěvekod pavel.m » stř srp 17, 2022 11:10

Podle mě je tam Jaysramio a jsou to Jezeřany, díval jsem se tam do matriky a psali je jako: Jesromio, třeba tento kněz nevěděl, jak se přesně píšou. Je to spíš typ.

PaM
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1554
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Narození Trboušany 1745 lat

Příspěvekod Zora » stř srp 17, 2022 11:25

dík, už jsem tam i hledala , ale zatím tedy bohužel, to potřebné jsem nenašla...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Narození Trboušany 1745 lat

Příspěvekod dendrofil » stř srp 17, 2022 15:39

I když už je to vyřešeno, doporučím tuto mapu: https://mapy.cz/19stoleti?x=16.4677671& ... 06698&z=14 staré názvy přímo na mapě
dendrofil
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv pro 23, 2021 6:21
Oblast pátrání: Oblast trojúhelníku Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Jihlava zčásti mlynářské rody (Truplovi, Machkovi, Jonákovi)
V okolí Brna farnosti Čučice (mlynářské rody Nerudovi, Schotkovi, Suchovi), Březník, Dolní Kounice, Jinošov, Mohelno, Ořechov, Oslavany, Rosice (Petrčkovi, Staňkovi), Troubsko (Kroupovi), Zbraslav
Šumpersko

Re: VYŘEŠENO Narození Trboušany 1745 lat

Příspěvekod Zora » stř srp 17, 2022 16:21

Tohle samozřejmě znám, plus umím hledat i jinde, ale problém spočívá v tom, že top správně nepřečtu :-(

S tím nic nenadělám, kolegové to vědí, blbě vidím.
Dík, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků