Vítejte 2012

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
V této sekci vám pomůžeme se čtením a překladem vašich materiálů. Prosím, mějte na paměti, že toto není žádná nárokovaná služba, ale pomoc vašich kolegů genealogů. Snažte se jim tedy jejich práci co nejvíce usnadnit, bude pak možné přečíst více materiálů a bude z toho oboustranně lepší pocit.

1. Předmět zprávy. Vždy uveďte pramen, rok, místo a jazyk. Vše ostatní pište do těla zprávy. Pramen: matrika – narození, oddání, úmrtí; gruntovní kniha, soupis poddaných, sčítací arch, pobytová přihláška aj., místo: obec, farnost, případně okres, hejtmanství, panství, datace: pouze rok, jazyk: čeština, němčina, latina, případně další. Příklady: N Brno 1848, němčina; sčítací arch Praha 1900 čeština; urbář, 1650 Nová Ves, panství Oslavany, ČJ. Toto je velice důležitý požadavek z důvodu zachování pořádku a přehlednosti fóra! Prosíme všechny, aby požadavek na formát předmětu bezpodmínečně dodržovali!

2. Vlastní zpráva. Postupně vkládejte a pamatujte na:
a) odkaz na zápis, který chcete přečíst – digitalizovaný zdroj (např. matriky, pozor na přímé odkazy u archivů Litoměřice, AHMP, Třeboň a Opava), úložiště (Disk Google, One Drive aj., pozor na nastavení sdílení a dostatečnou velikost) nebo imagehosting (https://cs.imgbb.com/, https://2i.cz/, http://bigimage.cz/, https://megaupload.vsevjednom.cz/ aj., ze Zámrsku nahrajte celou stranu). Nepoužívejte prosím služby jako ulozto.cz, leteckaposta.cz, rajce.cz a nenahrávejte obrázky přímo sem do fóra!
b) umístění zápisu na snímku (druhý vlevo odspodu)
c) vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete (v originálním jazyce dokumentu), i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.
V případě, že chcete přečíst jen jedno slovo, zpravidla jméno, místo, či povolání... Tak to napište na začátek zprávy. Stačí pak napsat jen pár slov před požadovaným slovem.
d) u obrázků pamatujte na dostatek textu pro srovnávání
e) své dotazy neduplikujte, můžete je oživit novým příspěvkem ve stávajícím vlákně nebo po čase možností "oživit téma" v levém dolním rohu
f) vyhledávání - na fóru se již mnohé probíralo, zkuste před dotazem vyhledávat v historii fóra význam termínu, který vám není jasný (pole "Hledej")

3. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny na začátek předmětu v prvním příspěvku slovo VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

4. Nevyřešené dotazy. Pokud váš dotaz nebyl zodpovězen během přibližně týdne, připište na začátek předmětu v prvním příspěvku slovo LEŽÁK (nepřepisujte svůj předmět). Postup je stejný, jako u vyřešených příspěvků. Tím váš dotaz zůstane na fóru tak dlouho, dokud nebudete s odpovědí spokojeni.

Děkujeme

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Laurin7 » pon zář 17, 2012 13:51

Dobrý den,

mit der bisherigen Form des Forums habe ich nicht viel Erfahrung - mir gefällt das neue Bild des Forums gut.
Besser ist die vergrößerte Kapazität der Speicher für PM (neu: 300).
Gewöhnungsbedürftig ist die Darstellung des Profiles auf der rechten Seite - in anderen Foren ist das Profil meistens auf der linken Seite angeordnet.
Die Verlinkung zu anderen URL könnte einfacher gestaltet werden. Beispiel siehe Att. 1_1 --> 1_2 --> 1_3
Přílohy
Att. 1_1.png
Att. 1_1.png (2.04 KiB) Zobrazeno 22242 krát
Att. 1_2.png
Att. 1_2.png (3.86 KiB) Zobrazeno 22242 krát
Att. 1_3.png
Att. 1_3.png (5.31 KiB) Zobrazeno 22242 krát
Srdečné pozdravy
Gerhard
(nový UJ: Henricus II)
Laurin7
 
Příspěvky: 156
Registrován: sob srp 04, 2012 13:50

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Laurin7 » pon zář 17, 2012 13:53

Noch ein Vorschlag:

Eine "Rückwärts- / vorwärts"-Funktion wäre auch hilfreich, siehe dazu Att. 2
Přílohy
Att. 2.png
Att. 2.png (1.82 KiB) Zobrazeno 22242 krát
Srdečné pozdravy
Gerhard
(nový UJ: Henricus II)
Laurin7
 
Příspěvky: 156
Registrován: sob srp 04, 2012 13:50

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod zrnka písku » pon zář 17, 2012 14:28

Dr. Taby píše:néééééééééééééééééééé

Taby nerada bych, aby došlo k mýlce...
Myslím, že tu není člověka, kterému by vadil vývoj nebo ještě lépe vaše starost o fórum, potažmo o nás všechny. Jen se najdou mezi námi lidé konzervativní nebo částečně barvoslepí nebo já nevím jací ještě, kterým je u starého skinu lépe - volbu jste nám ponechal a myslím, že spokojení jsme všichni, takže díky a nevěšte hlavu prosím ;-)
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Dr. Taby » pon zář 17, 2012 16:08

To byla ta chyba - možnost volby.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Zora » pon zář 17, 2012 16:55

Pomiňme, prosím, barvy a velikost písma. (to je samozřejmě řešitelné)

Ve staré verzi jsem otevřela genealogii a na vstupní stránce jsem měla vše, co jsem potřebovala, informaci o došlých zprávách, nové příspěvky, nepřečtené i své vlastní příspěvky.(vyhledávání, členy a další....)
Stačilo jednou kliknout - podle okamžité potřeby.
Pokud někdo odpovídal, byl vidět jeho nick už v přehledu zpráv (nových, nepřečtených, vlastních) stačilo kliknout na nick, abych zjistila, zda je přítomen, resp. poslat SZ.

V nové verzi je základní stránka méně obsažná, v tom vidím hlavní problém, některé potřebné funkce musím vyklikat.

Vzhledem k mému věku, je možné, že se držím starého mustru zuby ... nehty.
Na druhou stranu, pokud si odmyslíme design, v čem je nová verze lepší? Třeba jsem něco nepochopila, špatně používám nebo nevyužívám.

(Zvýšení počtu zpráv nemá přímou souvislost se vzhledem, samozřejmě to s radostí kvituji) Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Phaare » pon zář 17, 2012 17:04

zrnka písku píše:
Dr. Taby píše:néééééééééééééééééééé

Taby nerada bych, aby došlo k mýlce...
Myslím, že tu není člověka, kterému by vadil vývoj nebo ještě lépe vaše starost o fórum, potažmo o nás všechny. Jen se najdou mezi námi lidé konzervativní nebo částečně barvoslepí nebo já nevím jací ještě, kterým je u starého skinu lépe - volbu jste nám ponechal a myslím, že spokojení jsme všichni, takže díky a nevěšte hlavu prosím ;-)

Souhlasím se Zrnky písku - dle mě je Vaše péče o fórum obdivuhodná.
Na druhou stranu, všichni, kdo se zaregistrují od teď do budoucna, budou mít už ten nový vzhled, ne? :) A mezi nimi budou jistě tací, kteří by se při případné další změně stavěli na zadní; možnost volby, co jste nám dal, je podle mě nejlepší řešení "krise".
Hledat předky není ztráta času. Hledat předky je hledání ztraceného času.
Uživatelský avatar
Phaare
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte říj 12, 2010 20:30
Bydliště: Nový Bydžov
Oblast pátrání: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... cCQRkNTuAc

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Laurin7 » pon zář 17, 2012 17:12

Phaare píše:Souhlasím se Zrnky písku ...

Také jsem! :)
Srdečné pozdravy
Gerhard
(nový UJ: Henricus II)
Laurin7
 
Příspěvky: 156
Registrován: sob srp 04, 2012 13:50

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Dr. Taby » pon zář 17, 2012 17:21

Jde o to, že původní vzhled je pomalu upozaďován přímo vývojáři. Ale samozřejmě fórum je udržitelné tak jak teď funguje. Původně jsem ani neměl v úmyslu nechat souběžně oba styly. Ale jsem asi moc měkkosrdcatej. Jde o to, že teď budu muset úpravy dělat dvojmo. Ale už jich zas tolik nebude. Pro oba sdílení. a pak u starého stylu reklamu nahoru.

Každopádně používejte styl, bez ohledu na moje city :lol: .
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Dr. Taby » pon zář 17, 2012 17:23

Ne, možnost volby je pro všechny bez rozdílu pohlaví, sexuální orientace, věku, rasy a vyznání.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Zora » pon zář 17, 2012 17:27

Styl - nestyl, my Vás máme rádi :roll:
Jste asi príma chlap, ještě že Vás máme :-))) Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Milan Wölfl » pon zář 17, 2012 18:28

Dr. Taby píše:Ne, možnost volby je pro všechny bez rozdílu pohlaví, sexuální orientace, věku, rasy a vyznání.

:lol: tak je to nejlepší!
Klobouk dolů a safra, pojďme dělat něco genealogicky užitečnějšího než se rýpat v tom, jestli je něco o pixel menší a jestli je reklama nahoře nebo dole!
Dr. Taby, upřímný obdiv, už jen pro šest let existence fóra!
přátelé,...Hej rup! ;-)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Val » stř zář 19, 2012 18:34

Nejdřív jsem byla novým vzhledem příjemně překvapená, ale nakonec jsem se zase "přepnula" zpátky, je to přehlednější, alespoň pro mě. Prostě co člověk, to názor...
Val
____________________________
Neztraťme se v minulosti a věřme v budoucnost!
Uživatelský avatar
Val
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát srp 04, 2006 19:03
Oblast pátrání: Letohrad - Červená, Pustiny, Hradec Králové, Praha, Habry

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Rozina » čtv zář 20, 2012 22:08

Ono se dá přepnout na původní fórum? Já jsem tady teď moc nebyla a tak nevím co se děje. Jinak jsem se na toto fórum přihlásila mezi prvními, dík a obdiv Tabymu. Nové verzi nemohu přijít na chuť, plácám se tu jako ryba na suchu.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Zora » čtv zář 20, 2012 22:23

Komu se to nelíbí, ať si nastaví v "uživatelský panel" roleta "nastavení" a "vzhled fóra" na "subsilver2" - nevděčníci

Jest napsáno na první stránce tohoto tématu :-)))
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Dr. Taby » pát zář 21, 2012 6:53

Takovýho času, radost z dobře odvedené práce a taková banda nevděčná.

Ba ne, ještě nejsem v tom věku, abych byl ješitnej.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

PředchozíDalší

Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: zburget a 1 návštěvník