Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod Anchie » pon srp 17, 2020 14:28

Pouze 2 fotky jsou vyfoceny přímo aplikací BG, zbylých 9 snímků jsou supproting records = fotky nafocené na foťák a nahrané přímo na billiongraves.com - proto nejsou vidět na mapě (nemají gps info) Stačí u daného hřbitova sescrolovat v záložce volunteer až dolů kde jsou fotky patřící k hřbitovu, tam je to vidět = supprot records mají žluté rámečky. (Uvádím AJ názvy protože mám BG v angličtině a nevím proto, jakými pojmy se to uznačuje v CZ verzi)
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Billiongraves

Příspěvekod jakub_m » čtv srp 27, 2020 19:31

Měl bych dva dotazy ohledně přepisování. Přepisovali byste?

1. Hřbitovní tabuli s umístěním hrobů. Pro ty, na kterých jde rozluštit nápis, může jít jen o podklad (slučovat všechny hroby s jedním obrázkem mi přijde nepraktické). Jde mi primárně o ta jména, kdy na hřbitově je jen nečitelná deska či trávník. https://cs.billiongraves.international/ ... e/32035798

2. Seznam zemřelých rodáků vsi s jejich údaji, který je vytištěný na papíře trvale umístěn v kostele u hřbitova. Přijde mi to zajímavý zdroj, ale nevím, zda to brát podobně jako pamětní desky ve stylu ""hrob v dáli" či se to na Billiongraves - navzdory hodnotě údajů - nehodí https://cs.billiongraves.international/ ... e/32121822
Naposledy upravil jakub_m dne čtv srp 27, 2020 20:37, celkově upraveno 1
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » čtv srp 27, 2020 20:05

To jsou hodně nestandartní "náhrobky". Snad jen jako support records, ne pokud je to fotka získaná přes aplikaci (tj. s GPS souřadnicemi).
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod Anchie » pát srp 28, 2020 12:53

Případ 1/ Přesunula bych při přepisu pomocí červené značky (praporek) do obrázků hřbitova (je to ang. Cemetery Gate of Property) Tím se fotka přesune do úvodních fotek hřbitova. (U některých hřbitovů už jsem v úvodních fotkách viděla právě tyhle ofocené plánky.)

Případ 2/ Vyfotit foťákem/mobilem mimo aplikaci a nahrát jako support records, v záložce dobrovolník je i možnost nahrát jiné fotky než fotky náhrobků. V reálu nevím kam se tyto dokumenty na stránce umístí. Takže v tomhle budete asi průkopník.
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Billiongraves

Příspěvekod jakub_m » pát zář 04, 2020 7:43

Úmrtí v neexistující den: https://cs.billiongraves.international/ ... s/39188434

Program to automaticky přepisuje na 2.3.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Billiongraves

Příspěvekod luko » ned zář 06, 2020 11:27

Třeba v Lotyšsku mají jiný kalendář :)
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Billiongraves

Příspěvekod jakub_m » pát zář 18, 2020 9:56

Tak u tohoto jména bych na to bez obrázku nepřišel: Novotny Antlegiunak https://cs.billiongraves.international/ ... k/39458560
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Billiongraves

Příspěvekod Radix » pát zář 18, 2020 11:11

Spíš tam je Novotný Ant. legionář
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Billiongraves

Příspěvekod jakub_m » pát zář 18, 2020 11:30

Samozřejmě, tady jsem to uložil jako ukázku (později přepíši - či někdo jiný dříve), jsou tam prohozená i jména a příjmení a chybí tam ti z 2. světové války.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Billiongraves

Příspěvekod vujtek » úte zář 29, 2020 19:35

Založil jsem na Facebooku skupinu pro přispěvatele do Billiongraves z České republiky. Kdo chcete, můžete se přidat. Můžeme si tam navzájem radit, stejně jako na tomto fóru, které mi v začátcích pomohlo :) Případné můžeme koordinovat naši snahu. https://www.facebook.com/groups/255094939163590
vujtek
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 26, 2017 11:46
Oblast pátrání: Klimkovice, Polanka nad Odrou, Pustá Polom, Frýdek, Místek, Kopřivnice, Blatec, Ustroń, Lakta Gorna, Lakta Dolna, Blatec, Lidmáň, Benešov u Černovic, Horní Radouň, Dolní Radouň

Re: Billiongraves

Příspěvekod Zora » úte zář 29, 2020 19:41

vujtek píše:Založil jsem na Facebooku skupinu pro přispěvatele do Billiongraves z České republiky. Kdo chcete, můžete se přidat. Můžeme si tam navzájem radit, stejně jako na tomto fóru, které mi v začátcích pomohlo :) Případné můžeme koordinovat naši snahu. https://www.facebook.com/groups/255094939163590


Pokud to pomůže, můžeme založit téma Biliongraves i zde. Dejte vědět, jestli by to pro Vás bylo prospěšné.
Je tu hodně kolegů, kteří pomohou poradit nebo pomoci třeba se čtením. Z
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Billiongraves

Příspěvekod Anchie » stř zář 30, 2020 11:57

Díky za FB skupinu, třeba tam bude fungovat rychlejší odezva na dotazy než zde.
Ale zeptám se tu taky rovnou: Poslední týden mi BG stále místo transcribce dává 2nd transcribtion = tedy kotrolu zapsaných údajů.
To mi sice nevadí, sem tam, ale proč mi posílá pro kontrolu moje vlastní zápisy??? Je to neuvěřitelně otravné, navíc tam neexistuje žádné okýnko pro zaškrtnutí, že vše sedí sakumprásk. (Vím co přepisuju a dělám) Štve mě to. Setkal se s tím někdo taky? Je to nějaká "novinka"? (myslím tím, že kontrola probíhá v takové míře)
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » stř zář 30, 2020 18:09

Ano, začli to nějak moc vnucovat.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Předchozí

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků