gruntovní knihy Nesuchyně, Mutějovice (rod Bařtipán a další)

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

gruntovní knihy Nesuchyně, Mutějovice (rod Bařtipán a další)

Příspěvekod ladyema » stř srp 26, 2020 14:45

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o informaci, jestli by mi někdo neporadil, kde najít gruntovní knihy pro oblast Nesuchyně, Mutějovice, Hředle,.... Zkoušela jsem Soa Praha tam bohužel nejsou, pak ještě SOA Třeboň tam jsou jen sirotčí registra.
Moc děkuji za pomoc. Hledám předky Kryštofa Bařtipána z Nesuchyně (zemřel cca 1753), ale bohužel v matrikách jsem ho nenašla, tak snad pomohou gruntovnice
Děkuji moc
ladyema
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 22, 2020 12:51

Re: gruntovní knihy Nesuchyně, Mutějovice (rod Bařtipán a da

Příspěvekod ladyema » stř srp 26, 2020 20:58

Dobrý den,

děkuji za odkaz. Jak jsem zjistila, tak gruntovníce jsou online zatím pro Hředle. Což mi také pomůže, protože mí předci Bařtipáni začínají právě v obci Hředle, a to Marií Bařtipánovou, která se provdala za Václava Koulu.
Prapradědeček této Marie z otcovy strany je právě ten můj dotazovaný Kryštof Bařtipán z Nesuchyně a praprababička z matčiny strany je Marie Bařtipánová z Povlčína (provd. za Františka Ulricha), dc. Martina Bařtipána z Povlčína.

Kryštof Bařtipán
Také jsem našla jen ty tři Kryštofy a u těch dospělých jsem předpokládala, že se jedná o strýce a synovce, a že v gruntovnici pravděpodobně narazím na nějakého jejich předka stejného jména:-)

Také předpokládám, že Kryštof (A) bude pravděpodobně synem Matěje.

Bohužel o Ludmile nevím více než Vy. Snad se ji "jednou" podaří najít na jiném panství.

Ještě jednou moc děkuji
ladyema
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 22, 2020 12:51

Re: gruntovní knihy Nesuchyně, Mutějovice (rod Bařtipán a da

Příspěvekod ladyema » čtv srp 27, 2020 10:27

Dobrý den,
na Dykasty jsem zatím mezi přímými předky nenarazila. Ale přes sourozence mých předků ano. Ale uvidím, nemám vše ještě dotaženo z matrik.

Bohužel zatím nevím, jak jsou příbuzní Ulrichové z Hředlí a Mutějovic, nicméně Ulrichové z Mutějovic jsou také mí předci, a to přes manželku Františka Bařtipána - Josefu Vojáčkovou z Milostína, její babička byla Anna Ulrichová (nar. 1760 v Mutějovicích), dcera Josefa Ulricha (nar. 1758) a Marie Černé (nar. 1734).
Josef Ulrich je syn Jakuba a Veroniky. Dál jsem se zatím nedostala.

Ohledně Hředlí - ano jedná se o svatbu 17. 11. 1748. Bohužel svatbu Martina Bařtipána z Povlčína s Kateřinou jsem nenašla.

Rakovnicko bohužel podrobně ještě prozkoumané nemám.
Většina předků je ze Slánska, Kladenska.
ladyema
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 22, 2020 12:51

Re: gruntovní knihy Nesuchyně, Mutějovice (rod Bařtipán a da

Příspěvekod ladyema » čtv srp 27, 2020 14:30

Na svatbu Anny Ulrichové a Matěje Dykasta jsem narazila úplně náhodou. Jak jsem psala, s Dykasty se vdávali/ženili sourozenci mých předků. Zatím jsem přímé propojení nenašla.
Našla jsem ještě jedno propojení, ale to asi máte:
je to z gruntovnice pro Hředle (vlevo, v polovině strany, 15. řádek - Anna, vdaná za Tomáše Dykasta z Nesuchyně) - Anna byla sestra Martina Ulricha z Hředle, dcera Františka Ulricha z Hředle a Marie Bařtipánové z Povlčína.
https://ebadatelna.soapraha.cz/a/41/191#

U Josefa Ulricha z Mutějovic mám stejné údaje, jeho manželka Marie, vdova po Antonínovi Skoupém byla rozená Černá a její matka byla rozená Bendlová z Mutějovic (máte toto příjmení v seznamu) - Madalena Bendlová (provd. za Václava Černého) byla dcera Jana Bendla.

Jestli byste byla tak hodná a napsala mi, co máte k Jakubovi Ulrichovi a Veronice, budu ráda. Hledání si také ráda užívám, ale protože mě čekají státnice a psaní diplomky, tak se na Rakovnicko hodně dlouho nepodívám:-( Moc děkuji

Pokud najdu ty sňatky Bařtipánů, které nemáme, tak Vám určitě napíšu.

Prošla jsem Vaše příjmení a v rodokmenu mám ještě tyto:
- Bendl - viz výše
- Soukup - Mutějovice (Anna Soukupová, dcera Jakuba Soukupa byla manželkou Jiřího Bařtipána z Nesuchyně, svatba 1764)
- Herink - Milostín (Václav Herink byl manželem Anny Ulrichové z Mutějovic, dcery Josefa Ulricha. Jejich dcera Marie Herynková se r. 1805 provdala za Františka Vojáčka a jejich dcera Josefa Vojáčková (nar. 1820) se provdala za Františka Bařtipána z Hředle)
- Šubrt - tady jsem zatím cca v pol. 18. století na panství Zvoleněves, možná půjde o jiné Šubrty
- Stiber, Stibr - nejsem si jistá, zda jste je měla na seznamu nebo ne. Marie Stibrová byla manželka Martina Ulricha z Hředle
Ještě jsem myslím viděla lokalitu Vinařice a tam mám příjmení Landa.

Děkuji a přeji hezký den
ladyema
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 22, 2020 12:51

Re: gruntovní knihy Nesuchyně, Mutějovice (rod Bařtipán a da

Příspěvekod ladyema » pát srp 28, 2020 10:25

Dobrý den,
moc moc děkuji za všechny informace, které jste mi poslala.
Panoší Újezd se mi moc líbí.

Tady je svatba Václava Černého a Magdaleny Bendlové rok 1711
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9206/199#

a zde je narození jejich dcery Marie Černé, které se provdala za Antonína Skoupu, a pak za Josefa Ulricha (r. 1758)
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9238/179#

Víc k Václavovi Černému nemám, jeho narození jsem zatím nenašla.

Našla jsem potencionální propojení s Dykasty, ale zatím se vše snažím rozmotat, jde o svatbu z r. 1710 Matěje Štýbra z Nesuchyně a Marie Dykastové. Jejich synem by mohl být Matěj, který se přiženil na grunt po Janu Wolfovi do Hředle. Jeho dcera Marie pak byla manželkou Martina Ulricha v Hředle. Je to zatím jen teorie.

Rodiny jsou opravdu propletené jednotlivými sňatky, mám to tak i na jiných panstvích, kde několik rodin se žení/vdává mezi sebou.

Ještě jednou moc děkuji a přeji hezký den
ladyema
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 22, 2020 12:51

Re: gruntovní knihy Nesuchyně, Mutějovice (rod Bařtipán a da

Příspěvekod ladyema » pon srp 31, 2020 19:59

Dobrý den,
na gruntovnice jsem také zvědavá. Doufám, že mi pomohou rozmotat rodinné propletence Štýbrů z Nesuchyně.
A samozřejmě všechny ostatní.
Hezký večer
ladyema
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 22, 2020 12:51

Re: gruntovní knihy Nesuchyně, Mutějovice (rod Bařtipán a da

Příspěvekod abulin » pát říj 16, 2020 23:16

Se zájmem jsem si přečetl vaši diskusi - Kryštof je můj 6xpra, jeho dceru Marii *1745...MUT-3/30 si vzal 1765 ... MUT-3/179 Václav Pidrmon (Pidrman, Biedermann). Tonda
abulin
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 31, 2013 2:23

Re: gruntovní knihy Nesuchyně, Mutějovice (rod Bařtipán a da

Příspěvekod abulin » sob říj 17, 2020 22:15

Ano - měl jsem napsat Kateřina - omlouvám se, chyba se samovolně zrodila mezi židlí a klávesnicí. Jinak jsem měl spolužáka Bařtipána z Městečka.
abulin
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 31, 2013 2:23


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků