Návrh na vedení diskuse

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod greghouse » úte črc 28, 2020 16:22

rodokmen2020 píše:Štěstí je, že se nekontroluje, zda při zadávání svých příspěvků máme nasazené roušky a desinfikované ruce.


Fuha, připomínáte mi lidi z komentářů na Novinky.cz. Tam taky používají podobně jedovaté odbočky :-D

A jestli se tu po 159té řeší, že žádání uvedení správného názvu témata dle pravidel je šikana nebo že se odporuje "kolegovi", který přijde s žádostí o pomoc se čtením, ač je naprosto zjevné, že on/ona se o žádné čtení nepokoušeli, tak já si asi dojdu pro popkorn :P
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod luko » stř črc 29, 2020 12:12

Za mně, nějaká pravidla jsou zkrátka potřeba. Nemyslím si, že by tady bylo málo prostoru pro diskusi. Jak by asi vypadaly třeba silnice úplně bez pravidel? Někteří lidé si pletou dvě slova: SVOBODA a ANARCHIE...
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod matju » stř črc 29, 2020 12:59

Já se musím rodokmena 2020 zastat, byť se mi nelíbí jeho způsob komunikace se Zorou, ale jeho původní myšlenky - tzn. že kdo chce, může pomoci, i když příspěvek nesplňuje nějaká pravidla. Když někdo ta pravidla nesplní, nemůže se ale divit, když se mu pomoci nedostane a místo toho mu Zora do příspěvku napíše, že nesplňuje pravidla - to je zas její práce.
Sama jsem se s buzerací u čtení taky těžko smiřovala, protože mám pocit, že to spoustu lidí odradí a chodit sem nebudou, což mne mrzí. Stále bych uvítala větší volnost, ale pravidla která tu jsou, prostě jsou a respektuji je. Pokud je pro ně většina lidí, problém s tím nemám, zvětšuje to přehlednost...
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod ozana » stř črc 29, 2020 13:09

Kdyby žadateli psala Zora (nebo jiný admin) upozornění na pravidla jako soukromou zprávu, tak by další moderátor nevěděl, že už byl upozorněn. Proto je upozorněn přímo pod jeho příspěvkem.
Myslím si, že jako buzerace to působí hlavně proto, že je to nejčastěji ona, kdo čte nový příspěvek jako první ...
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod luko » stř črc 29, 2020 13:14

Jak praví moudrost: Lepší je hladovějícího naučit rybařit, než mu dát rybu. Tím neříkám, že skutečným začátečníkům opravdu kurent připomíná latinku jen vzdáleně a že bych jim v začátcích vyčítal nějakou nechuť ke čtení. Kdo chce tuto disciplínu provozovat vážně a dlouho, bude pro něho lepší, pokud se číst naučí co nejdřív. A že my starší máme trochu jiný "práh bolesti" a jsme zvyklí, že ne vždy se s námi jedná v rukavičkách, je věc jiná. Svět kolen nás na jednu stranu zhrubnul, ale na stranu druhou jsou někteří lidé přehnaně citliví na to, když není všechno jak si představovali. Natož aby ctili nějaká zavedená pravidla, která udržují fórum v činnosti. Asi tak.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod ozana » stř črc 29, 2020 13:46

luko píše:... na stranu druhou jsou někteří lidé přehnaně citliví na to, když není všechno jak si představovali. Natož aby ctili nějaká zavedená pravidla, která udržují fórum v činnosti...

Souhlas.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod zburget » stř črc 29, 2020 14:35

Určitě nechci, aby to tady vypadalo, že někoho buzerujeme.
Problém je trochu v tom, když tazatel nenapíše správně předmět, je jediný způsob, jako ho přimět k jeho opravě ten, že se prostě neodpoví do okamžiku, dokud nebude správně.
A i když ho upraví a není to pořád ještě dobře, tak ho klidně opravím já s vysvětlením co a proč jsem opravil. Předmět je důležitý kvůli pořádku a přehlednosti. To je bez diskuze. I když si třeba já osobně nemyslím, že ten předmět je tak, jak je, nejšťastnější, tak je to takhle nastaveno a já jsem od toho, abych to vyžadoval. Nic jiného mi nezbývá.
A co se týče čtení samotného, já za sebe chci vidět, že se tazatel snažil a třeba se mu to vůbe nepovedlo a nedá ani slovo. To se klidně může stát (jméno je humanisticky, zbytek kurent). Pak ale pořád platí, že je nezbytě nutně potřeba, aby se toa naučil. Takže mu dám návod, jak na to, přečtu mu část a nechám, ať sei zkusí kousek sám. A pokud se snaží, tak mu to pak dotesám do zdárného konce.
Připadá vám tenhle přístup "buzerační"? Nebo že se jedná o neochotu pomoct? Jestli jo, klidně mi to napište. A napište mi, jak byste to dělali jinak. Rád to tak budu dělat. Jen to nesmí být přístup typu - přečíst všem všechno bez diskuze a vyžadování čehokoli. To snad všichni uznáme, že tohle tazatelům v důsledku vlastně vůbec nepomůže.

Čekám návrhy, jak na to.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod zburget » stř črc 29, 2020 17:12

No, tak já už nevím, jak si tedy v tom čtení počínat víc vstřícně…
Zeptám se tazatele, jak je na tom se čtením, abych věděl, jak mu pomoct nejlíp podle svého vědomí a svědomí, chci po něm jen aby přepsal, co se mu podaří - v podstatě taky proto, abych viděl, jak na tom je a je to špatně. Pak tam pode mnou někdo odpoví, což můžu považovat za házení klacků pod nohy, ale budiž. Já mu to zakazovat nebudu. Klidně ať odpovídá úplně všude bez ohledu na (ne)snažení tazatelů.
Tak co dělám špatně?
Můžu v tom čtení tedy dělat jen "policajta", který hlídá tvar předmětu a vyžadovat (a opravovat) ho tak, aby zde byl pořádek. A čtení (učení uživatelů čtení) tedy přenechat těm, kteří ví líp, jak s těmi tazateli jednat.
A nebo mi prosím někdo (kdokoli) napište návod a já to podle něj budu dělat. Pak snad budou spokojení všichni, snaha moderátorů o pořádek a pokusy o učení čtení nováčků nebudou považovány za buzeraci.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod ozana » stř črc 29, 2020 17:23

Přes všechnu Vaši snahu přichází od tazatele často jen mlčení a ignorace. Zrejmě jsou už všichni (většina) tak líní, že chtějí znát jen výsledek.

Zora by mohla přidat do výzvy o korekci požadavku dle pravidel slovíčko prosím, ale to je asi tak všechno.

To jak Vy jim barevně zvýrazňujete chybně přečtená písmena, na to bych se já vykašlal. To ať si ten člověk porovná sám (námi přečtený text s klikyháky na "obrázku").
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod greghouse » stř črc 29, 2020 17:38

ozana píše:To jak Vy jim barevně zvýrazňujete chybně přečtená písmena, na to bych se já vykašlal. To ať si ten člověk porovná sám (námi přečtený text s klikyháky na "obrázku").


To naopak já považuju za úžasnou věc, která tomu, který se skutečně snaží něco naučit, ukáže, kde přesně ty nedostatky byly, aniž by to občas komplikovaně musel vyhledávat. Což je taky stejný důvod proč to sám tak jiným opravuju já, když se najde příležitost.
Naposledy upravil greghouse dne stř črc 29, 2020 17:39, celkově upraveno 1
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod zburget » stř črc 29, 2020 17:38

Monika píše:…Pak se vše vrátilo téměř do starých kolejí.
Já to takhle nevnímám, ale můj pohled je zcela zjevně zkreslený.
Co můžu / mám dělat jinak? Opravdu chci, aby přístup k ostatním členům fóra vyzníval přátelsky a vstřícně. Ideálně prosím konkrétní příklady toho, co bylo špatně nebo neoptimálně. A ta prosba není mířena na Moniku, ale na všechny, kteří cítí potřebu se k mojí práci jakkoli vjádřit. Slibuju, že se nad všemi podněty hluboce zamyslím.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod greghouse » stř črc 29, 2020 17:43

Mě osobně by zajímalo konkrétně jak jinak řešit "problém" se špatným názvem tématu u čtení, když je to špatně, autor je upozorněn, ale má to na háku.
Takže co? Někdo jiný se najde kdo i přes pravidla ochotně přečte a co dál? Název upraví moderátor? Takováto varianta mi připadá, jak kdyby se před obchodem vyvěsila cedule: "Vstup pouze v nezablácené obuvi" a místo toho, aby se lidé tím řídili, tak tam čas od času přišel někdo s botama jak čuně, byl obsloužen a obsluha pak jen pokrčila rameny a ten binec po něm uklidila se slovy "Přijďte zas!"
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod ozana » stř črc 29, 2020 17:59

greghouse píše:
ozana píše:To jak Vy jim barevně zvýrazňujete chybně přečtená písmena, na to bych se já vykašlal. To ať si ten člověk porovná sám (námi přečtený text s klikyháky na "obrázku").


To naopak já považuju za úžasnou věc, která tomu, který se skutečně snaží něco naučit, ukáže, kde přesně ty nedostatky byly, aniž by to občas komplikovaně musel vyhledávat. Což je taky stejný důvod proč to sám tak jiným opravuju já, když se najde příležitost.

Co si musí vyhledávat? Vezme námi přečtený text a sám si porovná písmeno po písmenu co tam viděl on resp. co tam vidět měl.

To jsou dva extrémy. Žadatel, který na výzvy nereaguje i kdybychom se na hlavu postavili, a pak barevné zvýrazňování, aby si to chudáček nemusel hledat sám.
Kde končí jedno a začíná další písmeno (v tom klikyháku) mu to stejně neukáže.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod Newmy » stř črc 29, 2020 18:02

greghouse píše:Mě osobně by zajímalo konkrétně jak jinak řešit "problém" se špatným názvem tématu u čtení, když je to špatně, autor je upozorněn, ale má to na háku.


Jednoduše. Při vytváření tématu v sekci "Čtení starých materiálů" nahradit programově pole pro předmět formulářem, kde bude muset uživatel vybrat rok, jazyk, dopsat místo a pramen, jinak se téma neodešle. Otázka je, jestli se to chce někomu programovat :D
Newmy
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř říj 07, 2015 13:53
Oblast pátrání: Vilémovice, Vortová, Cikháj, Olomučany

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod ozana » stř črc 29, 2020 18:04

zburget píše:... Ideálně prosím konkrétní příklady toho, co bylo špatně nebo neoptimálně. A ta prosba není mířena na Moniku, ale na všechny, kteří cítí potřebu se k mojí práci jakkoli vjádřit. Slibuju, že se nad všemi podněty hluboce zamyslím.


Žádáte takto již po několikáte a odpovědí bude opět mlčení. Vy už nemůžete udělat něco lépe! NEMŮŽETE. Balónek je jednoznačně na druhé straně hřiště.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků