Do kterého programu investovat?

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

Do kterého programu investovat?

Příspěvekod michaelakolarova » ned črc 26, 2020 11:49

Dobrý den, chtěla bych investovat do pro verze některého z genealogických programů.
Jsem student téměř bez vlastních příjmů, tudíž si nemůžu dovolit platit prémiové verze všech, nebo více z nich- zatím nejvíce používám free verzi My Heritage. Obracím se proto na vás s prosbou o pomoc- jaký z programů vám pomohl nejvíc? Do kterého z nich se vyplatí investovat? My Heritage, Geni, nebo máte jiný tip?
Předem moc děkuji za vaše názory a zkušenosti!
michaelakolarova
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon črc 29, 2019 11:29

Re: Do kterého programu investovat?

Příspěvekod zburget » ned črc 26, 2020 13:31

Já neinvestoval do ničeho, používám MH free a skoro nic mi nechybí. A to, co mi chybí, bohužel, není ani v žádném mě známém komerčním produktu.
Takže zkuste vydefinovat, co vám v té Free verzi chybí, případně co očekáváte od placeného produktu. Pak vám určitě někdo bude schopen poradit efektivněj.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Do kterého programu investovat?

Příspěvekod michaelakolarova » pon črc 27, 2020 9:35

zburget píše:Já neinvestoval do ničeho, používám MH free a skoro nic mi nechybí. A to, co mi chybí, bohužel, není ani v žádném mě známém komerčním produktu.
Takže zkuste vydefinovat, co vám v té Free verzi chybí, případně co očekáváte od placeného produktu. Pak vám určitě někdo bude schopen poradit efektivněj.

Mám v rodokmenu spoustu shod a kolikrát mě mrzí, že se nedostanu třeba k fotografiím, nebo nemůžu kontaktovat daného uživatele (třeba když je podle počtu shod s jeho jménem jisté, že se hodně věnuje té stejné rodině, nebo když jsem se dostala k předkům ze zahraničí- myslím že na Geni to jde, ale u MH si nejsem tak jistá), případně se přes shodu nemůžu dostat k celé větvi předků. Ale nejsem si úplně jistá, jestli by to za ty peníze (ještě ke všemu to není trvalá licence, nebo jak to říct) byla až tak zásadní pomoc, to je nakonec pravda...
michaelakolarova
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon črc 29, 2019 11:29

Re: Do kterého programu investovat?

Příspěvekod Zora » pon črc 27, 2020 9:43

Kteréhokoli správce účtu můžete zkusit kontaktovat přes naše fórum
sekce
viewforum.php?f=34
Vložit příspěvek - Prosba o kontakt na MH

Ochotní kolegové, kteří používají vyšší verzi, Vám kontakt zprostředkuji.
Něco málo se dá i ve verzi free dohledat při troše trpělivost (ne vždy, ale jde to)

MH ale pro tvorbu rodokmenu nepoužívám.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Do kterého programu investovat?

Příspěvekod michaelakolarova » pon črc 27, 2020 9:58

Zora píše:Kteréhokoli správce účtu můžete zkusit kontaktovat přes naše fórum
sekce
viewforum.php?f=34
Vložit příspěvek - Prosba o kontakt na MH

Ochotní kolegové, kteří používají vyšší verzi, Vám kontakt zprostředkuji.
Něco málo se dá i ve verzi free dohledat při troše trpělivost (ne vždy, ale jde to)

MH ale pro tvorbu rodokmenu nepoužívám.

Z

Děkuju moc, fórum určitě využiji, nevím jak je možné, že jsem ho přehlédla... :)
michaelakolarova
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon črc 29, 2019 11:29

Re: Do kterého programu investovat?

Příspěvekod zburget » pon črc 27, 2020 16:52

Já jen dodám k těm shodám - dávejte si na to opravdu, ale opravdu veliký pozor!!!
Lidi dam často namlátí celou větev bezhlavě, bez kontroly a úplně blbě. Hlavně, že mají v rodokmenu spoustu lidí, to, že tam mají úplně cizí rodinu jim nevadí.
Každý záznam, který kdekoli získáte, musíte stejně ověřit, pokud chcete mít jistotu, že máte rodokmen správně.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků