Billiongraves

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » pon čer 29, 2020 17:48

jakub_m píše:Jak postupovat u přepisů, kde na hrobě uvedený tvar příjemní v množném čísle či pádě může znamenat více možných příjmení?

Např. když "rodina Pavlova" může znamenat příjmení Pavel, Pavla i Pavlov. Edit: Jasně, projedu existenci a lokální výskyt příjemní na kdejsme.cz a dívám se i na výskyt na okolních hrobech, ale stejně je tam vždy, v některých případech více či méně, značná míra nejistoty.

Pokud je na náhrobku původ rodiny typu "ze Skorkova", píše se to do epitafu, jinam či nikam?

Když to není jasné napíšu příjmení Pavel (Pavlov).

Tu obec bych psal do poznámky nebo nikam. Do epitafu asi ne. Ale na tom zase tak nezáleží.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » pon čer 29, 2020 17:50

jakub_m píše:Někdo (zjistím kdo?) mi hlásí, že na https://cs.billiongraves.international/ ... e/30955728 není co přepisovat. Takových tam mám jen za Herálec - dolní asi pět.

Celkově jsem teda čekal uživatelsky přátelštější redakční systém programu.

To jsem byl já. Je to jen označení. Asi to nemá cenu fotit, když není co přepsat.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod jakub_m » úte čer 30, 2020 7:50

Ty označené fotky hrobů bez nápisů na nich bych chápal, byť si myslím, že má hodnotu dokumentovat i stav hřbitova.

Jiná věc je, že mi někdo jako takové, ze kterých nelze nic přepsat, označil asi pět fotek, kde byla normálně rodinná příjmení, ve dvou případech dokonce dvě.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Billiongraves

Příspěvekod jakub_m » úte čer 30, 2020 8:27

Už jsem je přepsal a tak mi zmizely z označených (říkám, že ten redakční systém je uživatelsky nepřátelský), ale byl to třeba hrob "Rodina Miksova a Hlaváčkova ze mlýna ve Slavníči" (viz odkaz výše, pokud Vám funguje).
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Billiongraves

Příspěvekod jakub_m » stř srp 05, 2020 15:53

Ach jo.

To snad nemyslí vážně. https://cs.billiongraves.international/ ... a/38484370 Prý "Karel Durdis Aurdîsova (Kryslićkova)"

Nejde některé uživatele zabanovat z přepisování mých fotek? Či aspoň zjistit, na kterou fotku tací jako Donna Te Tai nee Hunt či Darkcan sahali, ač raději neměli? Když něčemu nerozumím, tak na to snad nehrabu.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Billiongraves

Příspěvekod zburget » stř srp 05, 2020 18:09

jakub_m píše:Když něčemu nerozumím, tak na to snad nehrabu.
Jenže oni jsou někteří přesvědčení o tom, že tomu rozumí víc, než ten, kdo to viděl, fotil a rozumí danému jazyku…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12482
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Billiongraves

Příspěvekod jakub_m » stř srp 05, 2020 20:55

Problém je, že ten redakční systém je fakt mizernej a před následky tohoto vůbec nechrání.

To už i MediaWiki aspoň ukazuje historii, umožňuje sledování stránky a jasnější kontrolu její historie. Kdybych tam přišel a nenápadně cíleně vandalizoval, nikdo si toho na 99% nevšimne.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » čtv srp 06, 2020 7:32

Já taky opravuju spoustu zápisů po jedné Američance ...

Jediná obrana je přepsat si všechny své snímky sám co nejdříve, než se zpřístupní pro přepis ostatním.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod Anchie » pon srp 10, 2020 15:44

jakub_m píše:Ach jo.

To snad nemyslí vážně. https://cs.billiongraves.international/ ... a/38484370 Prý "Karel Durdis Aurdîsova (Kryslićkova)"

Nejde některé uživatele zabanovat z přepisování mých fotek? Či aspoň zjistit, na kterou fotku tací jako Donna Te Tai nee Hunt či Darkcan sahali, ač raději neměli? Když něčemu nerozumím, tak na to snad nehrabu.



To se dá editací snadno opravit - zde jsem to opravila já. Už jsem se taky něco naopravovala - například hřbitov na Vyšehradě to byla změť! Těmhle horlivcům většinou napíšu anglicky krátkou zprávu v rámci "poděkování" za přepis ve smyslu, že jim děkuji za snahu, ale že by bylo lepší, kdyby přepisovali jen jazyky kterým rozumí ;-)
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Billiongraves

Příspěvekod Anchie » pon srp 10, 2020 15:49

Ještě bych chtěla jakub_m poděkovat za nafocení Vršovic, tam jsem se chystala už pěkně dlouho :-)
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » úte srp 11, 2020 6:40

Anchie píše:
jakub_m píše:Ach jo.

To snad nemyslí vážně. https://cs.billiongraves.international/ ... a/38484370 Prý "Karel Durdis Aurdîsova (Kryslićkova)"

Nejde některé uživatele zabanovat z přepisování mých fotek? Či aspoň zjistit, na kterou fotku tací jako Donna Te Tai nee Hunt či Darkcan sahali, ač raději neměli? Když něčemu nerozumím, tak na to snad nehrabu.



To se dá editací snadno opravit - zde jsem to opravila já. Už jsem se taky něco naopravovala - například hřbitov na Vyšehradě to byla změť! Těmhle horlivcům většinou napíšu anglicky krátkou zprávu v rámci "poděkování" za přepis ve smyslu, že jim děkuji za snahu, ale že by bylo lepší, kdyby přepisovali jen jazyky kterým rozumí ;-)

Měli bychom je odkazovat na:
https://support.billiongraves.com/suppo ... ates-only-
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod jakub_m » úte srp 11, 2020 11:09

Anchie: Vršovice zdaleka ještě nafocené nejsou, dokonce - když se kouknete na mapu - je to výrazně méně jak polovina. Teď někdy do konce srpna ještě dokončím tu severní (dolní) část, kde mi chybí jeden "čtverec" a jedna řada, ale i pak toho dost zůstává. Ve střední a jižní části jsem v podstatě obešel jen obvod (a to ještě vynechal ty "králikárny" u kaple, které prostě neumím fotit), nafotil jednu stranu dvou cest a malý sektor na východě.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Billiongraves

Příspěvekod Peters » ned srp 16, 2020 18:44

Chtěl bych doplnit náhrobky z hřbitova v Neratově v Orlických horách, nevím ale jak zjistit, jaké už tam jsou? Když dám ten hřbitov vyhledat, tak vidím jen:


Počet snímků
11
Počet záznamů náhrobků
3

Záznamy najdu přes vyhledávání, kde nic nevyplním, ale jak najdu těch existujících 11 snímků? Vidím jenom 2.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Billiongraves

Příspěvekod ozana » ned srp 16, 2020 19:00

Peters píše:Chtěl bych doplnit náhrobky z hřbitova v Neratově v Orlických horách, nevím ale jak zjistit, jaké už tam jsou? Když dám ten hřbitov vyhledat, tak vidím jen:


Počet snímků
11
Počet záznamů náhrobků
3

Záznamy najdu přes vyhledávání, kde nic nevyplním, ale jak najdu těch existujících 11 snímků? Vidím jenom 2.

Prostě tam udělejte všechno znovu, popr. vynechte ty 2 již přepsané náhrobky. Kde jsou ty další snímky nevím. Neřešil bych to.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Billiongraves

Příspěvekod Newmy » ned srp 16, 2020 19:49

Peters píše:jak najdu těch existujících 11 snímků? Vidím jenom 2.

Záložka Volunteer, sekce Images - https://billiongraves.com/cemetery/h%C5 ... /volunteer
Newmy
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř říj 07, 2015 13:53
Oblast pátrání: Vilémovice, Vortová, Cikháj, Olomučany

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků