VYŘEŠENO Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod VratislavF » úte čer 16, 2020 14:26

Dobrý den, nenašel by se někdo ochotný z této lokality, kdo by udělal něco fotek na hřbitově v Dědicích? Jde mi o 2 - 3 rody. Děkuji, bližší přes SZ.
Naposledy upravil VratislavF dne čtv čer 25, 2020 14:27, celkově upraveno 1
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod ozana » sob čer 20, 2020 16:51

Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod VratislavF » pon čer 22, 2020 11:00

Děkuji za upozornění, jen nevím, jak v těch fotkách "listovat". Jde to vůbec? Nebo jsem taková trubka... :oops:
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod ozana » pon čer 22, 2020 21:01

Po přepnutí na VÝZKUM se dá hledat podle jména. Podle té mapky je vidět, že je tam vyfoceno jen pár náhrobků. Ty Váše mezi nimi skoro určitě nebudou.
Žádost, aby se tam nějaký dobrovolník z blízka vypravil, našel Váš náhrobek a vyfotil ho, se zadává (musíte tam mít účet) přes Dobrovolník, Domů, a vlevo je Moje žádosti o fotografie a přes "+" vpravo nahoře se dá vytvořit ta žádost.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod VratislavF » čtv čer 25, 2020 5:39

Dobrý den, podle předpokladu nic, mě šlo ale o to, jak prohlížet ty fotky. Je to na BG těžkopádné a zdržující, např. zde je to v galerii paráda: https://ceskehrbitovy.cz/index.php?obsah=1&form_id=1 A navíc, po registraci na webu BG začne chodit spousta otravných cizojazyčných mailů, to fakt nemusím, takže to letí automaticky do koše. Děkuji za upozornění na web , ale tudy cesta má nevede.
Takže má poptávka trvá, snad se někdo bude "toulat" s foťákem v oné lokalitě.
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod ozana » čtv čer 25, 2020 8:37

Chcete obecné fotky hřbitova nebo fotky náhrobků se jmény? To Vaše procházení galerií nechápu...
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod Zora » čtv čer 25, 2020 8:43

Pro kolegu Vratislava

https://cs.billiongraves.international/search

Tady vyplníte, koho hledáte, kde a kdy hledáte a zkusíte štěstí, zda je nafoceno. Není třeba být přihlášen.
Já třeba jsem se sice kdysi registrovala, žádné cizojazyčné mejly mně nechodí, ale v podstatě se nepřihlašuji, jen občas někoho někde hledám.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod VratislavF » čtv čer 25, 2020 14:25

Děkuji Vám oběma za snahu mi pomoci, doopravdy si jí moc vážím!! Asi jsem se nevyjádřil přesně, ono to vyhledávání dle jména je mi jasné, šlo mi o listování ve fotografiích náhrobků, tak jako je tomu u https://ceskehrbitovy.cz/index.php?obsah=1&form_id=1 , a důvod?
Když hledám určitou osobu, vyhledávám dle jména, to chápu a umím. Ale, je-li možnost přecházet "šipkou" mezi fotkami náhrobků se jmény, tak se občas stane, že mě padne zrak na jméno, které sice momentálně nehledám ale, pro bádání se mi hodí buď osobně či pro někoho dalšího... Tolik má snaha o vysvětlení. Jelikož se vše stáčí trochu mimo původní dotaz, tak to ukončím a v létě si udělám 300 km výlet, podívám se na příbuzné a pofrčím zase zpět. Ještě jednou mé díky za Vaši snahu a přeji mnoho úspěchů ve Vaší práci a snaze pomoci! (zde by měl být smailík "palec nahoru", leč není v nabídce :cry: )
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: VYŘEŠENO Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod karels » čtv čer 25, 2020 20:28

Mně se osvědčil odkaz:
https://cs.billiongraves.com/pages/search/cemeterymap.php?lat=50.140014&lon=15.239898&zoom=7
kde rovnou vidím, zda vůbec nějaké obrázky pro daný hřbitov existují.
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: VYŘEŠENO Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod karels » čtv čer 25, 2020 22:27

Monika píše:... a bez přihlášení tam nikde nevidím odkaz, jak se dostat na seznam pohřbených.

- když kliknu na ikonu hřbitova, objeví se např. "hřbitov Roztoky u Semil, 91 images"
- kliknu na název hřbitova (modře zobrazený), dostanu se na možnost přihlášení. To vynechám. Pod tím je "Vyhledávání záznamů. Tam nic nevyplním a kliknu hledat a zobrazí se mi seznam s malým obrázkem hrobu, jménem a údaji (pokud jsou známy).
(pokud jsem Vás špatně pochopil, tak se omlouvám)
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: VYŘEŠENO Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod VratislavF » úte čer 30, 2020 7:16

Jeden z mnoha otravných cizojazyčných e-mailů, alespoň 1x týdně. Nyní již automaticky do spamu....
Přílohy
MG.png
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: VYŘEŠENO Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod ozana » úte čer 30, 2020 7:59

VratislavF píše:Jeden z mnoha otravných cizojazyčných e-mailů, alespoň 1x týdně. Nyní již automaticky do spamu....

Nic takového mi nikdy nepřišlo. Asi proto, že za počet nahraných snímků a vytvořených přepisů jsem BG+ dostal vždy automaticky a zadarmo.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: VYŘEŠENO Foto ze hřbitova v Dědicích (Vyškov)

Příspěvekod m.k.85 » pát črc 10, 2020 13:05

Bydlím 25 km od Vyškova (Dědic). Párkrát ročně tam jezdíme, tak pokud se nejedná o velký hřbitov, tak bych tam, řekněme, do podzimu mohl mít cestu a stavit se tam. Pokud by Vám to mohlo stačit takto, tak by to mohlo klapnout.
Ale, jak říkám, jestli se jedná o městský hřbitov a nevíte konkrétní jména, tak by to byla těžká práce.
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků