Manželé spojení rodokmenů

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod Dr. Taby » pon úno 19, 2018 20:38

Tak co, kolika z vás se podařilo spojit svůj rodokmen s rodokmenem manželky? Myslím něco ve smyslu, každý jsme z jiného města, v životě jsme o sobě neslyšely a třeba v 6. generaci se rodokmeny spojily (vy, co jste si vzali sestřenici sem snad ani nepište... :D ).
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod kolsi » stř úno 21, 2018 18:12

Já to mám v rodokmenu docela hodněkrát... otec i matka - společný předek kolem 1650 a hned na dvou místech. Otcovo rodiče společný předek. Babičky rodiče z matčiny strany hned několik společných předků kolem roku 1700, dědy rodiče z matčiny strany taktéž. A případ, že si bratranec vzal sestřenici tam mám také :-D
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod luko » čtv úno 22, 2018 13:19

Taky mám společné předky se ženou (v 18. století). Je to dáno i tím, že jsme žili docela blízko sebe - v sousední vesnici.
Na vesnicích bylo celkem běžné, že se brali vzdálení příbuzní kvůli zachování majetku v rodině. Obzvlášť na malých vsích je to patrné.
Naposledy upravil luko dne čtv úno 22, 2018 13:25, celkově upraveno 1
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod Zora » čtv úno 22, 2018 13:21

Dr. Taby píše:Tak co, kolika z vás se podařilo spojit svůj rodokmen s rodokmenem manželky? Myslím něco ve smyslu, každý jsme z jiného města, v životě jsme o sobě neslyšely a třeba v 6. generaci se rodokmeny spojily (vy, co jste si vzali sestřenici sem snad ani nepište... :D ).



Když já nemám manželku :oops:

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod Twinny » stř bře 07, 2018 9:57

Stalo se mi, že rodiče mojí prababičky byli pravnoučaty sester. Nejspíš šlo o spojení majetku.
Uživatelský avatar
Twinny
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon čer 26, 2017 16:48
Oblast pátrání: Nákří, Velice, Dubenec, Dívčice, Bohunice, Hvožďany u Chelčic, Hvožďany u Bechyně aj.

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod ledik » stř bře 07, 2018 19:17

Manželka a já jsme každý z jiného města, která jsou od sebe 20 kilometrů a vůbec bych nečekal že máme společného předka. A s překvapením jsem zjistil, že já a můj tchán jsme bratranci přes 6. koleno. Takže manželka je moje prapra....neteř.
ledik
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte srp 13, 2013 9:17

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod Twinny » pát bře 09, 2018 16:27

Tak teď jsem zjistila, že moje mamka a taťky taťka jsou bratranec a sestřenice ze sedmého kolene. Jsem zvědavá, jak to budu zakreslovat, když se jedna větev o generaci posunula.
Uživatelský avatar
Twinny
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon čer 26, 2017 16:48
Oblast pátrání: Nákří, Velice, Dubenec, Dívčice, Bohunice, Hvožďany u Chelčic, Hvožďany u Bechyně aj.

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod pen » pát bře 09, 2018 18:30

Twinny píše:Tak teď jsem zjistila, že moje mamka a taťky taťka jsou bratranec a sestřenice ze sedmého kolene. Jsem zvědavá, jak to budu zakreslovat, když se jedna větev o generaci posunula.


Chápu. Babička mé babičky a babička babičky mých dětí byly sestry => pokud zakreslím své děti pod jejich otce a sebe pod svého otce, jsme v jedné linii. Ale fakt jsme docela normální :-)
Jde jen o to, kdo je pro váše grafické znázornění střenem a jestli budete duplicitní předky (ztrátu předků) zakreslovat všude nebo jen jednou zleva (myšleno u vývodu)
Uživatelský avatar
pen
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv dub 06, 2017 16:52

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod Twinny » pát bře 09, 2018 22:09

pen píše:
Twinny píše:Tak teď jsem zjistila, že moje mamka a taťky taťka jsou bratranec a sestřenice ze sedmého kolene. Jsem zvědavá, jak to budu zakreslovat, když se jedna větev o generaci posunula.


Chápu. Babička mé babičky a babička babičky mých dětí byly sestry => pokud zakreslím své děti pod jejich otce a sebe pod svého otce, jsme v jedné linii. Ale fakt jsme docela normální :-)
Jde jen o to, kdo je pro váše grafické znázornění střenem a jestli budete duplicitní předky (ztrátu předků) zakreslovat všude nebo jen jednou zleva (myšleno u vývodu)


Taky to máte pěkné. Jste vlastně taková sestřenice vlastních dětí :)

Střen jsem já, takže to beru ze svého pohledu. Jelikož pra...bába ze strany otce je v 9. generaci a pra...děd ze strany matky v 8. generaci, jejich rodiče považuji za 10. generaci, protože je nemůžu dosadit na úroveň jejich dcery. Takže ze strany jejich syna bude 9. generace vynechaná, protože jeho sestra "porodila" o generaci víc.
Když to teď po sobě čtu, tak to nedává moc smysl :mrgreen:
A zakreslovat to asi budu tak, že ke Kateřině v 9. generaci zakreslím rodiče v 10. generaci a nějakým způsobem udělám spojnici k Františkovi v 8. generaci. Ale když nad tím přemýšlím, tak rozdělím pokračovatele rodu :?
Uživatelský avatar
Twinny
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon čer 26, 2017 16:48
Oblast pátrání: Nákří, Velice, Dubenec, Dívčice, Bohunice, Hvožďany u Chelčic, Hvožďany u Bechyně aj.

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod Twinny » ned srp 26, 2018 20:08

Další krásný implex.

Teď jsem narazila na zajímavé propojení dalších větvích rodu. Nevím, jestli je popis dostačující.
Lukáš Hajný se svou ženou Kateřinou měli několik dětí. Mými předky jsou tři z nich. Marie Anna, Antonín a Barbora. Antonínova pravnučka Anna se vdala za Františka, který byl pravnukem Barbory. Takže bratranec a sestřenice ze třetího kolene. Antonín a Barbora jsou tedy předci z otcovi strany deset generací ode mě (já jsem generace nula). Jejich nejstarší sestra Marie Anna je předkem z matčiny strany, ale jen devět generací ode mě.
Takže Lukáš a Kateřina jsou moji předci vlastně třikrát (dvakrát v jedenácté generaci a jednou v desáté).

To se bude jednou kreslit :roll: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Twinny
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon čer 26, 2017 16:48
Oblast pátrání: Nákří, Velice, Dubenec, Dívčice, Bohunice, Hvožďany u Chelčic, Hvožďany u Bechyně aj.

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod Twinny » úte říj 09, 2018 17:53

Implex č. 4 je na světě. Tentokrát je to jednodušší. Dědečkové manželů byli bratři.

Vidím to ještě minimálně na dva implexy. To bude fuška.
Uživatelský avatar
Twinny
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon čer 26, 2017 16:48
Oblast pátrání: Nákří, Velice, Dubenec, Dívčice, Bohunice, Hvožďany u Chelčic, Hvožďany u Bechyně aj.

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod Rebeca » stř říj 10, 2018 8:57

tak to já mám zatím docela jednoduché, i když napsané to bude vypadat divně...ale babička mé babičky a děda mého dědy, toho času manželů, byli bratr a sestra (úplní).. a o majetky tam zcela jistě nešlo :-D

.....nemám to celé ještě hotové, ale už teď vím, že moji předci a předci mého manžela se čím jsem hloub v historii k sobě více a více přibližují...takže asi bude platit, že všichni lidé bratry jsou .-D ( a nebo sestrami...)
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod Gringo » pát led 31, 2020 19:54

Prozirave jsem si manzelku privezl az z daleka, takze i kdyz jsou nase stromy dost kosate, ani trochu se nepriblizujeme.

Ale treba moji rodice jsou od sebe o sest kolen, a mnoho dalsich prikladu, vcetne mezigeneracnich snatku.

Detska kamaradka ze sousedstvi se stejnym prijmenim - tehdy jsme si rikali bratranec/sestrenice - je vlastne moje neter ackoliv je starsi.

A jedna nebo dve osoby z doby cca 1700 mi do rodokmenu "prispivaji" asi na peti mistech
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Manželé spojení rodokmenů

Příspěvekod jakub_m » úte dub 21, 2020 0:03

Zatím jsem jediné spojení našel u předků tchána. U tchána a tchýně, kteří jsou ze stejného městečka a jsou z ní i 3 z 4 jejich rodičů, se opakuje mezi předky několik stejných příjmení, ale ke společným předkům jsem se až cca do roku 1830 nedostal.

S manželkou je takové naše spojení rodokmenů v dohledatelných záznamech málo pravděpodobné.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků