Genealogické odkazy a poznámky - ČR, Halič, emigrace...

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Re: Genealogické odkazy a poznámky - ČR, Halič, emigrace...

Příspěvekod kimes » pát zář 13, 2019 22:35

Moniko, už po prvním letmém prolistování Vašeho webu, Vám musím složit hlubokou poklonu a veliký dík za něj. Ihned jsem si ho zařadil na přední místo ve svých oblíbených složkách už proto, že mi umožňuje vymazat asi 30 vlastních, chaoticky uspořádaných odkazů.Ještě jednou(a myslím že ne jen za sebe) děkuji mockrát ...
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Genealogické odkazy a poznámky - ČR, Halič, emigrace...

Příspěvekod zburget » sob zář 14, 2019 17:10

Monika píše:Děkuji, kimesi.:) Jsem ráda, že se tahle sbírka odkazů hodí dalším genealogům.
To, že jsou odkazy takhle hezky na jednom místě a ještě i tematicky roztříděné je poklad, který se bez sebemenší diskuze bude hodit spoustě genealogů! :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Genealogické odkazy a poznámky - ČR, Halič, emigrace...

Příspěvekod Zora » ned pro 01, 2019 9:45

Dobrá práce, Moniko, to zírám, absolutně jsem něco takového netušila.

Pokud, prosím, narazíte přímo v matriční knize na takový podezřelý zápis, docela by mě to zajímalo... Jak se třeba přepisovala kolonka o původně nemanž. dítěti, jestli by třeba z toho nešlo poznat... (nevím ale, jak jsou matriky v Polsku přístupné.

Díky, opravdu zajímavá informace. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Genealogické odkazy a poznámky - ČR, Halič, emigrace...

Příspěvekod Zora » ned pro 01, 2019 10:08

Díky ještě jednou, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Genealogické odkazy a poznámky - ČR, Halič, emigrace...

Příspěvekod matju » sob úno 29, 2020 23:26

Bezva článek, díky Moniko....Konečně jsem se o ovčácích něco dozvěděla :)...
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Genealogické odkazy a poznámky - ČR, Halič, emigrace...

Příspěvekod Kiara » ned bře 01, 2020 8:05

Děkuji, Moniko, za článek o ovčácích!!! Já sama se již hodně dlouho "peru" s nalezením místa narození jednoho z mých přímých předků (otcovská linie mojí maminky), který byl původním povoláním ovčákem. Ať dělám, co dělám, prostě ho v matrikách narozených nemůžu nikde najít ... a to jsem toho od roku 2017 prošla docela dost :( Nejstarší zápis, který mám k dispozici se týká sňatku tohoto předka ve f.ú. Čížová, bydliště před svatbou Borečnice/Borešnice u Písku.
Zdá se, že se jednalo o rodinu ovčáků, která "odněkud" do Borečnice přišla a nahradila zde členy jiné ovčácké rodiny ...kdybyste někdo někde narazil na narození Ignatius (Hynek) Kafka/Kavka, odhadovaný čas narození mezi 1775-1777 (nevylučuji ani narození Ignatiuse jako dítěte svobodné matky), byla bych za tento nález velmi, velmi vděčna :D
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Genealogické odkazy a poznámky - ČR, Halič, emigrace...

Příspěvekod zburget » ned říj 25, 2020 13:59

Založeno nové vlákno s původními odkazy.
Toto vlákno odsouvám - jednak zde již není nic podstatného a zbytečně by se to v původním umístění pletlo.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků