VYŘEŠENO KLATOVY - hledá se strom měšťanského rodu Kunzmannů

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO KLATOVY - hledá se strom měšťanského rodu Kunzmannů

Příspěvekod REN » ned led 12, 2020 11:29

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou, zda třeba někdo nebude mít bližší informace.
Můj otec se letos dožívá 85 let a má velký zájem o dohledání "stromu měšťanského rodu Kunzmannů", který visel na zdi v Klatovském muzeu. (Samozřejmě v tom hraje i role ta, že se o tvorbu stromu pokouším a zdá se, že jsem jeho zájem a vzpomínky rozjitřila)
Napsal dokonce do Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech, příspěvkové organizace Panu Mgr. Luboši Smolíkovi - řediteli a Paní Mileně Brejchové – do centrální evidence sbírek. Bohužel žádnou odpověď neobdržel. Ani negativní. Níže ve výňatku dopisu můžete vidět podrobnosti, které vysvětlí situaci. Pokud prosím máte někdo sebemenší povědomí, tušení či radu, prosím dejte mi vědět. Moc vám předem za pomoc děkuji. REN

Výňatek:
"Vážený pane řediteli a vážená paní vedoucí centrální evidence sbírek,
obracím se na Vás s žádostí o nalezení v archivu Vámi řízeného muzea a umožnění shlédnutí nástěnné mapy mužské části „stromu měšťanského rodu Kunzmannů“. Níže popíši podrobněji.

V roce 1949 jsem ukončil základní vzdělání a připravoval jsem se na odchod z rodiny z důvodů dalšího svého vzdělávání mimo domov. Tehdy mne otec vzal a odvezl mne do muzea v Klatovech. Sdělil mi tehdy, že v našem rodu při odchodu z rodiny otec vždy přivádí svého syna do muzea ke stěně, kde visela velká nástěnná mapa mužské části „stromu měšťanského rodu Kunzmannů“.
Skutečně tam tato mapa visela. Na spodní a horní straně byla uzavřena v dřevěných latích, přičemž na vrchní lati bylo oko závěsného provazu. Na této mapě mužské části našeho rodu mně tehdy ukázal i větvičku se jménem mým a větvičku se jménem mého bratra, který byl o 7 let mladší.
Můj bratr Václav Kunzmann, který již dnes nežije, mně však v průběhu života informoval, že i jeho při ukončení školní docházky otec v roce 1956 přivezl také do muzea v Klatovech, kde mu opět ukázal mapu mužské části „stromu měšťanského rodu Kunzmannů“, a ony větvičky s našimi jmény. Vzpomínám si, že šlo historicky o měšťanský klatovský rod.

Nacházím se v situaci, kdy za 4 měsíce „ přivítám“ 85 let svého života a moji potomci mně žádají, abych se na Vás obrátil s touto žádostí o zpřístupnění oné mapy mužské části „stromu měšťanského rodu Kunzmannů“, což tímto činím.
Žádám Vás zdvořile o sdělení, zda bude možné nalezení ve Vašem archivu a následné shlédnutí této mapy mužské části „stromu měšťanského rodu Kunzmannů“, za což předem děkuji."
Naposledy upravil REN dne úte úno 04, 2020 11:51, celkově upraveno 1
REN
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 28, 2019 8:40
Oblast pátrání: Jižní Čechy, Západní Čechy, Vysočina
Rodokmen online: MyHeritage.com : https://www.myheritage.cz/site-198060081/ren

Re: KLATOVY - hledá se strom měšťanského rodu Kunzmannů

Příspěvekod sanssouci » pon led 13, 2020 19:40

A je to také ten rod Kunzmann, který pocházel z Nejdku?
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: KLATOVY - hledá se strom měšťanského rodu Kunzmannů

Příspěvekod REN » pon led 13, 2020 22:00

Dobrý den, jen z otcova povídání vím, že rod sahá do Plzně, Klatov a do Prahy, ale je možné, že i někde v okolí. Jako chlapce ho otec vzal do Prahy, bylo to v roce 1949, říkal do nějakého barokního domu (předpokládám tehdy velmi honosného v jeho dětských očích) nacházejícího se v blízkosti Národního divadla v Praze. Ve velké místnosti tohoto domu tam sedělo u dubového velkého stolu prý hodně lidí rodu Kunzmannů, všem těm předsedal člověk též jménem Kunzmann, údajně té doby "profesor" na Karlově Univerzitě (kdo to byl zatím netuším). Tam se rozhodlo kde a co bude studovat můj otec po ukončení základní docházky. Zní to pravda jako sci-fi, víc bohužel nevím. Můj otec je ročník 1935. Všechny z rodu, zatím co mám, jsem vyhledala v římskokatolických matrikách (Plzeň).
Hezký den
REN
REN
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 28, 2019 8:40
Oblast pátrání: Jižní Čechy, Západní Čechy, Vysočina
Rodokmen online: MyHeritage.com : https://www.myheritage.cz/site-198060081/ren

Re: KLATOVY - hledá se strom měšťanského rodu Kunzmannů

Příspěvekod sanssouci » úte led 14, 2020 10:26

V roce 1940 se najde jeden Albert Kunzmann v registru Universitě Karlova v Praze.

http://is.cuni.cz/webapps/archiv/public ... 5/?lang=en
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: KLATOVY - hledá se strom měšťanského rodu Kunzmannů

Příspěvekod REN » úte led 14, 2020 11:14

Děkuji moc, mrknu na to. REN
REN
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 28, 2019 8:40
Oblast pátrání: Jižní Čechy, Západní Čechy, Vysočina
Rodokmen online: MyHeritage.com : https://www.myheritage.cz/site-198060081/ren

KLATOVY - hledá se strom měšťanského rodu Kunzman

Příspěvekod REN » úte úno 04, 2020 11:51

Dobrý den, ráda bych vás informovala, že došlo k skvělému posunu a strom měšťanské rodiny Kunzmannů by se měl nacházet v Klatovském pobočném depozitáři. Děkuji tímto za info z Klatovského muzea, které jsme obdrželi dnes od pana Jana Jiráka, archiváře VMH Klatovy. Tímto žádost o pomoc s hledáním stromu měšťanského rodu Kunzmannů pokládám za vyřešenou. Všem kteří se pokusili pomoci děkuji.REN
REN
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 28, 2019 8:40
Oblast pátrání: Jižní Čechy, Západní Čechy, Vysočina
Rodokmen online: MyHeritage.com : https://www.myheritage.cz/site-198060081/ren


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků