Blinkal - Kde se vyskytuje

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Blinkal - Kde se vyskytuje

Příspěvekod Ořeský » pát lis 29, 2019 11:19

Hezký den

Rád bych vás požádal o pomoc, hledám příjmení BLINKAL. Potřebuji vědět jestli se někdo z vás v matrikách s tímto příjmením setkal a kde to bylo. Zasekl jsem se na svatbě z roku 1728 (Moravská nová Ves). Ženich Josef Blinkal jednoznačně nepochází z dané farnosti. Děkuji za jakékoli typy.
Ořeský
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 31, 2017 12:29

Re: Blinkal - Kde se vyskytuje

Příspěvekod Polexina » pát lis 29, 2019 17:23

Polexina
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Blinkal - Kde se vyskytuje

Příspěvekod Zora » pát lis 29, 2019 18:00

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=416
vlevo druhý zápis

Vždy může trošku pomoci, když vložíte odkaz na poslední nalezený zápis.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Blinkal - Kde se vyskytuje

Příspěvekod Ořeský » pon pro 02, 2019 9:56

Stránky www.kdejsme.cz jsou mi vcelku k ničemu, protože já hledám v období před rokem 1750, což je se současností těžko porovnatelné. Ale děkuji za snahu.
Ořeský
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 31, 2017 12:29

Re: Blinkal - Kde se vyskytuje

Příspěvekod Zora » pon pro 02, 2019 10:15

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=2
zde v indexu pro farnost Tvrdonice oddaní

zde pak svatba vdovce, ta by mohla pomoci
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=7
čtení je na Vás, nevidím na to. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Blinkal - Kde se vyskytuje

Příspěvekod zburget » pon pro 02, 2019 12:50

Ořeský píše:Stránky http://www.kdejsme.cz jsou mi vcelku k ničemu, protože já hledám v období před rokem 1750, což je se současností těžko porovnatelné. Ale děkuji za snahu.
Nemáte tak úplně pravdu - pokud je i dnes výskyt toho příjmení celkem úzce geograficky ohraničený, je velká pravděpodobnost (téměř hraničící s jistotou), že tam to přijmení bylo i před 300 lety.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Blinkal - Kde se vyskytuje

Příspěvekod Ořeský » pon pro 02, 2019 15:19

Stránky KDE JSME mi bohužel nijak nepomáhají.... Každopádně budu rád, když se budu mýlit.
Naposledy upravil Ořeský dne pon pro 02, 2019 15:27, celkově upraveno 1
Ořeský
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 31, 2017 12:29

Re: Blinkal - Kde se vyskytuje

Příspěvekod Ořeský » pon pro 02, 2019 15:26

Josef Blinkal - svatba r. 1728 v Moravské Nové Vsi - je téměř jistě předkem všech Blinkalů v okolí. S výjimkou Kateřiny Blinkalové - svatba r. 1730 v Moravské nové Vsi - to bude asi jeho sestra. Jejich otec je zřejmě Tomáš Blinkal.... O NĚM NEMÁM NIC!!
Ořeský
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 31, 2017 12:29

Re: Blinkal - Kde se vyskytuje

Příspěvekod Zora » pon pro 02, 2019 15:37

Ořeský píše:Josef Blinkal - svatba r. 1728 v Moravské Nové Vsi - je téměř jistě předkem všech Blinkalů v okolí. S výjimkou Kateřiny Blinkalové - svatba r. 1730 v Moravské nové Vsi - to bude asi jeho sestra. Jejich otec je zřejmě Tomáš Blinkal.... O NĚM NEMÁM NIC!!

-------------

Rád bych vás požádal o pomoc, hledám příjmení BLINKAL. Potřebuji vědět jestli se někdo z vás v matrikách s tímto příjmením setkal a kde to bylo. Zasekl jsem se na svatbě z roku 1728 (Moravská nová Ves). Ženich Josef Blinkal jednoznačně nepochází z dané farnosti. Děkuji za jakékoli typy.

V podstatě tedy nevím, proč jste informace, které máte, neuvedl rovnou. Vždy, když od někoho chceme pomoc, je dobré mu pomáhání usnadnit.

Poslala jsem Vám svatbu Jakuba, o tom víte, jak zapadá do rodu?
Jinak upozorňuji na relativní blízkost slovenských hranic, (tedy správně hranic s Horními Uhrami), na fakt, že Moravská Nová Ves patřila do břeclavského panství Žerotínů. V Generálním rejstříku k lánové vizitaci se příjmení Blinkal nevyskytuje, stejně tak se toto příjmení nevyskytuje ani na genteamu. Pouze Blinkálek
Příště prosím, pečlivě sledujte naše jednotlivé sekce, Vaše hledání patří do jiné části, dost často jsou pak v těchto sekcích uvedeny nějaké pokyny či pravidla. .
Přesunu.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Blinkal - Kde se vyskytuje

Příspěvekod Ořeský » pon pro 02, 2019 15:48

Děkuji
Ořeský
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 31, 2017 12:29


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků