Křenovice - proč jsou dvě matriky jedné malé obce?

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Křenovice - proč jsou dvě matriky jedné malé obce?

Příspěvekod Gabriel » pon lis 18, 2019 20:02

Hezký den, prosímvás, svůj zápis už jsem našel, ale zvědavost mi nedá a sám to nejsem stavu rozlousknout...

Proč má pidiobec Křenovice u Slavkova dvě matriky, které se kryjí?
Konkrétně jsem na to narazil zde (to jsem zvědavej, co za školáckou chybu dělám tentokrát... :D ):
O 1851-1930, konkrétně třeba rok 1862 (http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=17)
a
O 1784-1868, znovu třeba rok 1862 (http://digi.archives.cz/da/PaginatorMed ... v1aNVmfLsi)

Je to proto, že v MZA digitalizovali matriku Slavkova, část pro lidi z obce Křenovice, zatímco v Opavě (Olomouci) tu opravdu Křenovickou od sv. Vavřince? Nebo jak to prosím je? A proč proboha jedna kniha do Olomouce a druhá do Brna??? A proč mají obě potvory signaturu napsanou stejně zrádně "Křenovice"?
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Re: Křenovice - proč jsou dvě matriky jedné malé obce?

Příspěvekod Zora » pon lis 18, 2019 20:06

nebude to tím, že existuje víc Křenovic?
https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... &xc=%5B%5D

Z
ten odkaz na opavský archiv je nefunkční - musí se vložit permanentní odkaz. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Křenovice - proč jsou dvě matriky jedné malé obce?

Příspěvekod Gabriel » pon lis 18, 2019 20:16

:-((( Já mám asi nějaké slabší období... ... Ale na to, že nejsem poloblb mám papír! :D Moc děkuju. Jak bydlím kousek od Křenovic u Slavkova... no.. na toto výmluvu nezvládnu... :DDD Děkuju! (asi jsem se nechal zmást tím, že v MORAVSKÉM ZA nemají Křenovice z Hané...)
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Re: Křenovice - proč jsou dvě matriky jedné malé obce?

Příspěvekod Zora » pon lis 18, 2019 20:21

Gabriel píše::-((( Já mám asi nějaké slabší období... ... Ale na to, že nejsem poloblb mám papír! :D Moc děkuju. Jak bydlím kousek od Křenovic u Slavkova... no.. na toto výmluvu nezvládnu... :DDD Děkuju!


vůbec o nic nejde.
dělala Jsem rodokmen a začínal v Křenovicích u Slavkova..., muž měl domovskou příslušnost Křenovice.
Doslova jsem se dohadovala, že se jedná o ty druhé Křenovice, dalo to šílenou práci, přesvědčit známého, že fakt jde o dvě různé obce. Nakonec si vzpomněl, že snad babička jezdila z Křenovic u Slavkova do těch druhých na zmrzlinu....
Křenovice jen tak nezapomenu.
Máme všichni silné chvíle a občas takové, na které bychom raději zapomněli, mně se to stává stále častěji . :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků