Prodloužení MH

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Prodloužení MH

Příspěvekod svbe » stř říj 30, 2019 16:45

Prosím poradit. Za 50 dnů mi vyprší Premium plus, už dvakrát volali nerozumím jim. Nevím zda pochopili, že chci komunikovat e mailem. Chtěla bych ještě o rok prodloužit, uvažovala jsem i o Kompletním plánu, poté co jsem si zde přečetla příspěvky mám strach, že to nepůjde už snížit. Mám tam 3700 osob a svou DNA. Nechci to ztratit. Nevím co je zálohování. A jak na tu synchronizaci. Také nevím jak letos zaplatit. Co je slušná cena. Loni to za mne provedl jeden ochotný člověk. Objednal zaplatil a po problémech nastavil aby se to automaticky neopakovalo. Mám jen korunový účet u ČS. Pak jsem mu peníze převedla. Jde to nějak udělat. Děkuji za rady. SvBe
svbe
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv úno 19, 2015 10:58
Oblast pátrání: Heřmanův Městec, Čáslav,

Re: Prodloužení MH

Příspěvekod zburget » stř říj 30, 2019 18:27

Ohledně zálohování a snížení maximálního plánu:

Stáhněte si z MH program Family Tree Builder a nainstalujte. Po spuštění bude chtít znát váš účet na MH (e-mail a heslo) a pak nebudete vytvářet nový rodokmen, ale někde v nabídce bude obnovit projekt. Ukáže se vám pak seznam rodokmenů, které máte na MH (většina lidí tam má rodokmen jen jeden), na začátku řádku zaškrtnete čtvereček, jeko že tenhle rodokmen jo a kliknete na "Stáhnout nyní". A pak už jen čekáte, až se vám všechno ze stránek MH stáhne na váš domácí PC. Pak jim klidně můžete nezaplatit a na webu vám zůstane (přístupných) jen 250 lidí. Po zaplacení se vám zase zpřístupní příslušný počet osob podle zaplaceného plánu.
Tohle je taky zuřejmě jediný způsob, jak se vrátit k levnější variantě. Prostě nezaplatit na další rok a po vypršení předplatného si pak koupit levnější variantu.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Prodloužení MH

Příspěvekod svbe » pát lis 01, 2019 18:25

Pane Burget, děkuji Vám za ochotu, Stále jsem neúspěšná při stažení rodokmenu na FTB. Zjistila jsem že FTB mám prázdný, několik let v počítači, mám verzi 8. Postupovala jsem dle Vaší rady v oknu kde na začátku je zafajfkovaná kostička na začátku na konci je na váš počítač, pod tím je slovo ne. Když se začně stahovat skončí to na 16% a je tam hláška že nelze stáhnout. Můžete mi ještě poradit. Děkuji.
svbe
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv úno 19, 2015 10:58
Oblast pátrání: Heřmanův Městec, Čáslav,

Re: Prodloužení MH

Příspěvekod zburget » pát lis 01, 2019 21:39

Divné je to "Na váš počítač": "Ne"
Já tam vidím "Ano" - a nepodařilo se mi nasimulovat stav, abych tam viděl to "Ne".

Vidíte v záhlaví programu svoji e-mailovou adresu? Tedy přesněji adresu, kterou používáte jako login na MH?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Prodloužení MH

Příspěvekod pivoda » ned lis 03, 2019 14:20

Dovoluji si připojit se zde s (částečně) nesouvisící otázkou: Kolik (přibližně) zabere místa na disku instalace FTB + stažený rodokmen cca 300 osob? Děkuji.
Pivoda
pivoda
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon říj 20, 2014 12:01
Bydliště: Ostrava
Oblast pátrání: Plzeňsko, Havlíčkobrodsko, Křemešnicko

Re: Prodloužení MH

Příspěvekod zburget » ned lis 03, 2019 15:46

Program samotný cca 160 MB

U rodokmenu je to hlavně o tom, kolik v tom máte fotek. Pokud nemáte fotky, tak 500 lidí zabere necelého 2,5 MB. Ale můžete tam pak mít nějaké exporty, zálohy apod., tak se to může drobně nafukovat. A záleží taky na tom, kolik tam máte ke každému člověku (a rodině) napsáno textu.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Prodloužení MH

Příspěvekod pivoda » pon lis 04, 2019 6:08

Měl jsem stejný problém - na konci"na váš počítač" - ne. . A k tomu upozornění, že v názvu FTB stránek jsou české znaky. Přejmenoval jsem jedno "á" na "a" a pak stahování proběhlo. Snad to může pomoci.
Pivoda
pivoda
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon říj 20, 2014 12:01
Bydliště: Ostrava
Oblast pátrání: Plzeňsko, Havlíčkobrodsko, Křemešnicko


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků