VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod MartinaS » stř zář 11, 2019 16:03

Zdravim, pri patrani po mojich predkoch som nasla pomerne velku skupinu ludi, pristahovanych na Slovensko v prvej polovici 19.storocia (cca roky 1810 - 1840). Najcastejsie sa v zaznamoch vyskytuje tvar "Bruno", ale aj "Brunov" alebo "Brunof" (zapisy su v latincine, alebo v madarcine). Vsetci pracovali v sklarnach na Hornej Nitre - najma sklaren v Zlatnikoch a Inocenthal (Drahozicka huta) pri Skycove. Bud ako sklari, alebo ako drevorubaci v sklarskej hute. Ide o rodiny: Ruzicska, Novotny, Kincz(e)l, Stuhl a Beinhofner. Viete mi prosim poradit, o aku obec na Morave sa jedna, odkial to prisli? Predpokladam, ze tam boli sklarne. Dakujem, Martina
Naposledy upravil MartinaS dne stř zář 11, 2019 17:12, celkově upraveno 1
MartinaS
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř zář 11, 2019 15:40

Re: Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod Zora » stř zář 11, 2019 16:09

Nepřiložila jste odkaz, tak jen odhadem, nemohl by to být Brumov?

byla tam sklářská huť Sidonie.
https://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akc ... vema-.aspx

Zde matriky
http://actapublica.eu/matriky/brno/?akc ... signatura=

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod zburget » stř zář 11, 2019 16:11

Vypadá to na Brumov (Brumov-Bylnice) - byla tam sklářská osada v podstatě přímo na dnešní Česko-Slovenské hranici. Osada se jmenuje Sidonie, matriky můžete najít na http://actapublica.eu/
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod MartinaS » stř zář 11, 2019 17:14

Super, je to ono, nasla som ich tam!! Aj ked vidim ze ma este z toho kurentu bude riadne boliet hlava…
MartinaS
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř zář 11, 2019 15:40

Re: VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod zburget » stř zář 11, 2019 17:29

Kurentu se nebojte - s tím vám tady rádi pomůžeme.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod m.k.85 » stř zář 11, 2019 20:33

Gratuluji, závidím Vám.:-)
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov

Re: VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod zburget » čtv zář 12, 2019 8:33

m.k.85 píše:Gratuluji, závidím Vám.:-)
Tím myslíte, že někomu zádi pomůžeme a jiným ne? To jste na omylu. Pomůžeme rádi všem. Jestli jsem to pochopil špatně, pak nechápu :|
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod Zora » čtv zář 12, 2019 8:37

zburget píše:
m.k.85 píše:Gratuluji, závidím Vám.:-)
Tím myslíte, že někomu zádi pomůžeme a jiným ne? To jste na omylu. Pomůžeme rádi všem. Jestli jsem to pochopil špatně, pak nechápu :|


Myšleno tak, že kolega má radost, že se Martina našla a současně se trápí tím, že jemu se někde něco zatím nepodařilo dohledat. Nic víc bych v tom nehledala. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod zburget » čtv zář 12, 2019 12:51

Myšleno tak, že kolega má radost, že se Martina našla a současně se trápí tím, že jemu se někde něco zatím nepodařilo dohledat. Nic víc bych v tom nehledala. Z[/quote]
Pak kolegovi upřímně držím palce, ať se mu taky podaří najít to, co hledá!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod m.k.85 » čtv zář 12, 2019 20:20

Je to přesně tak, jak píše paní Zora.
Že tak trošičku závidím, ale zároveň mu to i přeji, že našel odkud přišli jeho předci.
Děkuji paní Zoro, třeba se to také povede, ale i tak mám radost z každého střípku, který mi pomůže dokreslit rodinný příběh a pokud je to díky kolegům z tohoto fóra, tak má radost je o to větší.:-)
m.k.85
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon srp 03, 2015 21:18
Oblast pátrání: jižní morava, okr vyškov

Re: VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod Zora » čtv zář 12, 2019 20:36

m.k.85 píše:Je to přesně tak, jak píše paní Zora.
Že tak trošičku závidím, ale zároveň mu to i přeji, že našel odkud přišli jeho předci.
Děkuji paní Zoro, třeba se to také povede, ale i tak mám radost z každého střípku, který mi pomůže dokreslit rodinný příběh a pokud je to díky kolegům z tohoto fóra, tak má radost je o to větší.:-)


Někdy pomůže třeba vložit do sekce Hledám informace o tom, koho, kde a kdy hledáte. Buď se najde někdo, kdo má stejné předky, nebo nějaká dobrá duše, která se pokusí dohledat. Nebojte se toho. Mnohdy se také objeví netušená možnost, kde hledat - třeba katolické - versus evangelické matriky, zapeklitosti s nemanželskými dětmi nebo problémy s vojáky.
Každý z nás má přehled přes jiný archiv, mnohým z nás se předci stěhovali, nebo měli zvláštní povolání, něčím vybočující... jak se říká, více hlav, více rozumu.
Nakonec - proto chodíme na fórum, abych si vzájemně pomáhali - ne se osočovali nebo hledali nějaké chyby, nedostatky. Kde je jasná snaha, tam je i důvod pomoci.
Jeden umí to a druhý zase tamto, já třeba umím vyhledávat, zatímco ve čtení mám značné rezervy :-))
Ať se Vám podaří dohledat vše, co si přejete a třeba i trochu navíc :-)
a nebojte se požádat o pomoc, pokud ji potřebujete.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYRIESENE Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Příspěvekod zburget » čtv zář 12, 2019 20:56

Jj, taky jsem měl jednu takovou rodinku, která se ve vesnici objevila takhle "z luftu". Vyhlásil jsem tady pátrání po jakémkoli výskytu toho jména a někdo se mi přihlásil s tím jménem asi o 100 let pozděj, než jsem potřeboval. Nicméně jsem po něm šel zpět a tu svoji rodinku jsem tam fakt našel.

Občas najdete toho svého předka z úplně jiné strany, než byste čekal!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků