Původ - otec ženicha

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Původ - otec ženicha

Příspěvekod Zora » úte zář 10, 2019 19:38

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=140

ženich, Steckbauer Wenzel, burgerli. Tischlermeister, von

Korčzim???
des Joseph Steckbauer Sohn
Napadla mě jedině Kuřim... ale tam jsem nepochodila. Z
.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Původ - otec ženicha

Příspěvekod janamic » úte zář 10, 2019 20:00

Koryčany jste zkoušela?
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Původ - otec ženicha

Příspěvekod Zora » úte zář 10, 2019 20:01

janamic píše:Koryčany jste zkoušela?

Nezkoušela, ihned jdu na to, díky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Původ - otec ženicha

Příspěvekod Viridis » úte zář 10, 2019 20:06

Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Původ - otec ženicha

Příspěvekod Zora » úte zář 10, 2019 20:34

janamic píše:Koryčany jste zkoušela?


Vy možná budete mít i pravdu, jen to najít.
Mělo by se jednat o sklářský rod, který působil po roce 1800 (přibližně ) v tzv protivanovské huti.

To, co jsem našla, je nějaká větev, která se držela stolařství, stejné příjmení a stolařina se objevuje i v Kuřimi (u Brna) , otec tohoto stolaře byl ale sklář. Jdu zkoumat dost nešikovně psané matriky, Koryčany, Staré Hutě , Kyjov, Karolinka

Moc děkuji, už se s tím trápím dost dlouho, je to velká pomoc, i když nenajdu je to velmi dobrá naděje :-)
S těma mýma očima už to asi lepší nebude :-(

Díky a pěkný večer. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Původ - otec ženicha

Příspěvekod Zora » úte zář 10, 2019 21:19

janamic píše:Koryčany jste zkoušela?


Jen pro info:
http://www.starehute.cz/informace-o-obci/historie-obce/

z textu o sklárně Staré Hutě vyplývá:
.....Ale na provozu sklárny se na počátku 19. století projevily problémy s odbytem zboží, a proto byly sklárny roku 1806 uzavřeny. Část sklářů opustila Staré Hutě a našla si práci v Novém Hrozenkově.

Situace se změnila roku 1814, kdy se stává novým nájemcem sklárny Izák Reich. V té době jednatřicetiletý Izák Reich, syn buchlovického hostinského, vinopalníka a obchodníka, se rozhodl pronajmout si od hraběnky Berchtoldové již několik let pustou sklárnu. Uzavřel dohody se skláři, kteří zde dříve pracovali a na jaře roku 1814 se do sklárny vrátil život. Zpočátku Izák Reich pracoval jako huťmistr a zároveň studoval knihy o sklářství. Výrobu skla se mu podařilo oživit a jeho děti úspěšně pokračovaly ve sklářském podnikání a postupně si najímaly další a další sklárny na Moravě (v Koryčanech, Kyjově, Karolince atd.)......
Takže musím zjistit, od kdy která zmíněná sklárna fungovala, vymyslet, odkud kam se rod mohl přesouvat a říkat si v duchu, že v Koryčanech sice byli, ale neobjevili se v matrice.
Ještě jednou moc děkuji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Původ - otec ženicha

Příspěvekod zburget » stř zář 11, 2019 7:43

Koryčany budou správně - já tam čtu …von Koriczan
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Původ - otec ženicha

Příspěvekod Zora » stř zář 11, 2019 10:26

zburget píše:Koryčany budou správně - já tam čtu …von Koriczan


Děkuji za potvrzení odpovědi Janamic.
Bohužel, zatím v matrikách nic. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Původ - otec ženicha

Příspěvekod pavelmacku » sob úno 06, 2021 7:52

Zora píše:
zburget píše:Koryčany budou správně - já tam čtu …von Koriczan


Děkuji za potvrzení odpovědi Janamic.
Bohužel, zatím v matrikách nic. Z



Je to skoro neuvěřitelné, ale náhodou jsem ho našel v Herálci u Svratky
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... 00250.jp2&

Edit: Svého Tadeaše Steckbauera jsem tam ale bohužel nenašel, aspoň mám další indicii, kde se Steckbaueři nacházeli.
pavelmacku
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned led 17, 2016 18:58
Oblast pátrání: Lysice, Černá Hora, Kunštát, Bořitov, Brno - rod Macků, Sokolíčkovi, Stejskalovi, Musilovi

Vanovice, Velká Roudka, Cetkovice, Světlá, Jednov-Suchdol - rody Paroulkovi, Kučerovi

JV Čechy, Slovensko, Severní Rakousko - Kohoutkovi, Straussovi, Götzovi, Steckbauerovi


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků