obrácené fotky

Nevíte si s vaším programem rady? Napište sem, a jistě Vám někdo rád poradí.

obrácené fotky

Příspěvekod jana2520 » čtv srp 01, 2019 10:07

Prosím, používám FTB a při vložení fotky se mi otočí bokem. Přitom jí normálně ve složce vidím normálně, hlavou nahoru. Po vložení do programu se otočí a nějak mi to nejde upravit.
Druhý problém mám, že mi to u některých fotek hlásí chybu, že nejde vložit. Nevím proč. Nezle ulozit nebot z F:\... na C:\... se nezdarilo. Chtela jsem proste ty dve konkretni fotky špatne otocene zkusit nahrat od jinud a nepusti me to.
Máte někdo radu?
jana2520
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte bře 24, 2015 17:33
Oblast pátrání: Janov nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Krkonoše

Re: obrácené fotky

Příspěvekod zburget » čtv srp 01, 2019 10:43

Bez toho, abych tu fotku viděl (tedy ne jen obrázek, ale jako datový souor) to bude spíš věštění z křišťálové koule. Můj odhad je, že je to buď z foťáku a fotky jsou "nastojato", kdežto ty, které problémy nedělají jsou "naležato" a nebo je to z mobilu a pak radši nehádám - každopadně bude zřejmě platit to, že fotky, které problémy dělají mají stejný formát (nastojato/naležato) a ty, které ho mají opačný, problémy nedělají.
Jestli takhle věštím správně, tak to bude tím, že všechny fotky jsou ve skutečnosti uloženy stejně, jen ty, které se zobrazují špatně mají v metadatech informaci o tom, že je potřeba při zobrazení otočit o 90°. A FTB tuhle informaci ignoruje.

No a jak z toho ven - nejjednodušší bude, když se ta fotka otevře v nějakém fotoeditoru a snad jednoduše znovu uloží. To by mohlo pomoct. Ale nepřepište si tak tu původní, uložte pod jiným jménem. Ono totiž zcela určitě dojde k rekompresi obrázku, čímž se vždycky obrázek trochu "namrší" - takže určitě je dobé mít někde schované ty původní fotky.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: obrácené fotky

Příspěvekod jana2520 » čtv srp 01, 2019 13:21

je to nascanovana fotografie. ale budiz. dejme tomu. Ale chtela jsem to prave "obejit" tim,ze nahraju jinou fotku (ulozenou jinde i prejmenovanou), ale nechce me to pustit. Hodi mi to hlasku, ze se to nezdarilo.
jana2520
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte bře 24, 2015 17:33
Oblast pátrání: Janov nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Krkonoše

Re: obrácené fotky

Příspěvekod jana2520 » čtv srp 01, 2019 13:25

děkuju za pomoc, uložila jsem fotku přes jiný program a už to jde i otočené správně. Díky.
jana2520
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte bře 24, 2015 17:33
Oblast pátrání: Janov nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Krkonoše


Zpět na Dotazy a rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků