Rody snížené

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Re: Rody snížené

Příspěvekod Zora » stř čer 19, 2019 18:08

Je vidět, že kolega se fakt snaží :-)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » stř črc 03, 2019 18:59

Sagitarius: Věnovala jsem se teď Jeřábkům z Vlastějovic. Vaše databáze mi dost urychlila práci, ale mám dvě připomínky.
1. Jan Jeřábek, manžel Alžběty Gruberové. V databázi je zařazen jako syn Petra Jeřábka a Alžběty Ječné. Zajímaly by mě důvody tohoto ztotožnění. Podle mě jde spíše o Jana Kajetána, syna Jindřicha Jeřábka a Kateřiny Kolingerové, * 6.8.1755 v Divišově. Vystřídal Jindřicha Jeřábka ve funkci právního posla ve Vlastějovicích, za svědka na svatbě mu byla Anna, dcera Jindřicha Jeřábka, své místo ve Vlastějovicích krátkodobě přepustil Janu Zelingerovi, manželu Kateřiny Jeřábkové, dcery Jindřicha Jeřábka.
2. Josef Jeřábek, manžel Veroniky Holíkové. Podle mě je jeho otec Jan totožný právě s výše uvedeným Janem Kajetánem, protože Josef Jeřábek se ženil 15.11.1795 jako syn bývalého posla a pohodného z Hammerstadtu, tedy Vlastějovic. I udaný věk osmnácti let odpovídá datu narození vlastějovického Josefa 4.1.1778 (v databázi už je).
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » čtv črc 04, 2019 13:03

ZEL píše:Sagitarius: Věnovala jsem se teď Jeřábkům z Vlastějovic. Vaše databáze mi dost urychlila práci, ale mám dvě připomínky.
1. Jan Jeřábek, manžel Alžběty Gruberové. V databázi je zařazen jako syn Petra Jeřábka a Alžběty Ječné. Zajímaly by mě důvody tohoto ztotožnění. Podle mě jde spíše o Jana Kajetána, syna Jindřicha Jeřábka a Kateřiny Kolingerové, * 6.8.1755 v Divišově. Vystřídal Jindřicha Jeřábka ve funkci právního posla ve Vlastějovicích, za svědka na svatbě mu byla Anna, dcera Jindřicha Jeřábka, své místo ve Vlastějovicích krátkodobě přepustil Janu Zelingerovi, manželu Kateřiny Jeřábkové, dcery Jindřicha Jeřábka.
2. Josef Jeřábek, manžel Veroniky Holíkové. Podle mě je jeho otec Jan totožný právě s výše uvedeným Janem Kajetánem, protože Josef Jeřábek se ženil 15.11.1795 jako syn bývalého posla a pohodného z Hammerstadtu, tedy Vlastějovic. I udaný věk osmnácti let odpovídá datu narození vlastějovického Josefa 4.1.1778 (v databázi už je).


Dík, mrknu se na to, možná mám nějaké další detaily v nepřepsaných záznamech.
Stejně teď zrovna nějak nemůžu najít kde bych mohl pokračovat, tak snad se z tohoto místa trochu rozjedu. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » čtv črc 04, 2019 22:39

ZEL píše:Sagitarius: Věnovala jsem se teď Jeřábkům z Vlastějovic. Vaše databáze mi dost urychlila práci, ale mám dvě připomínky.
1. Jan Jeřábek, manžel Alžběty Gruberové. V databázi je zařazen jako syn Petra Jeřábka a Alžběty Ječné. Zajímaly by mě důvody tohoto ztotožnění. Podle mě jde spíše o Jana Kajetána, syna Jindřicha Jeřábka a Kateřiny Kolingerové, * 6.8.1755 v Divišově. Vystřídal Jindřicha Jeřábka ve funkci právního posla ve Vlastějovicích, za svědka na svatbě mu byla Anna, dcera Jindřicha Jeřábka, své místo ve Vlastějovicích krátkodobě přepustil Janu Zelingerovi, manželu Kateřiny Jeřábkové, dcery Jindřicha Jeřábka.
2. Josef Jeřábek, manžel Veroniky Holíkové. Podle mě je jeho otec Jan totožný právě s výše uvedeným Janem Kajetánem, protože Josef Jeřábek se ženil 15.11.1795 jako syn bývalého posla a pohodného z Hammerstadtu, tedy Vlastějovic. I udaný věk osmnácti let odpovídá datu narození vlastějovického Josefa 4.1.1778 (v databázi už je).


Tak už jsem zpět.
Takže potvrzuji, že obě vaše domněnky jsou správné. U toho Jana, tam jsem zřejmě přidával jeho děti, ale tu svatbu někdo jiný. Zhledem k tomu že v tom záznamu svatby není uveden Janův otec (ani nikde jinde), tak někdo z nás vzal nejbližšího známého Jana, a to byl ten Petra. O tom Janu Kajetánovi jsme doteď nevěděli. Ale bude to každopádně on. Při příští editaci opravím.
Mimochdem, ten Jan Zelinger co ho zmiňujete je tento, jestli to už nevíte: http://vanek.free.fr/Resources/Pohodni%20Oxygen/n3429.htm#22209, jejich svatbu a první dvě děti ve Vlastějovicích také doplním.

Josefy z druhého bodu spojím.

Mám ještě nějaké další potomky vlastějovických Jeřábků (např. u Františka http://vanek.free.fr/Resources/Pohodni%20Oxygen/n1251.htm#12736 mám celkem 7 dětí, z nichž dva synové se také věnovali pohodnictví) Co mám, příště přidám. (a možná mezitím najdu ještě další)
Pokud máte nějaké další poznatky/připomínky, sem s nimi. Budu vděčný. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » pát črc 05, 2019 12:25

Jj, toho Zelingera mám. Ale vy nemáte u jeho manželky Kateřiny Jeřábkové její ztotožnění s dcerou Jindřicha Jeřábka, svatba byla 4.9.1781 ve Vlastějovicích, to jsem přehlédla. Ty Jeřábky jsem zpracovávala právě kvůli vazbě na Zelingery, tedy nikoliv plošně. V Divišově se narodil ještě 8.2.1752 Leopold František Jeřábek a 21.3.1753 Eleonora Jeřábková. Ta se provdala 16.7.1769 ve Vlastějovicích za Václava Fialu. Narození Anny Jeřábkové, co byla Janu Kajetánovi Jeřábkovi za svědka na svatbě, nemám. Provdala se 14.1.1777 ve Vlastějovicích za Václava Vejlupka. Ještě vám tam chybí druhá svatba Josefa Jeřábka, manžela Veroniky Holíkové, s Annou Paulovou, dcerou Karla Paula a Magdalény Jeřábkové, v Těšínkách 19.7.1820.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Rody snížené

Příspěvekod Raven » pát črc 05, 2019 17:22

ZEL píše:... Narození Anny Jeřábkové, co byla Janu Kajetánovi Jeřábkovi za svědka na svatbě, nemám. Provdala se 14.1.1777 ve Vlastějovicích za Václava Vejlupka.


Anna Jeřábková se narodila 4.4.1758 v Souticích.
Raven
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob srp 12, 2006 20:08
Bydliště: Pardubice

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » pát črc 05, 2019 20:20

Děkuji, zařazuji si.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon črc 08, 2019 13:39

ZEL píše:Jj, toho Zelingera mám. Ale vy nemáte u jeho manželky Kateřiny Jeřábkové její ztotožnění s dcerou Jindřicha Jeřábka, svatba byla 4.9.1781 ve Vlastějovicích, to jsem přehlédla. Ty Jeřábky jsem zpracovávala právě kvůli vazbě na Zelingery, tedy nikoliv plošně. V Divišově se narodil ještě 8.2.1752 Leopold František Jeřábek a 21.3.1753 Eleonora Jeřábková. Ta se provdala 16.7.1769 ve Vlastějovicích za Václava Fialu. Narození Anny Jeřábkové, co byla Janu Kajetánovi Jeřábkovi za svědka na svatbě, nemám. Provdala se 14.1.1777 ve Vlastějovicích za Václava Vejlupka. Ještě vám tam chybí druhá svatba Josefa Jeřábka, manžela Veroniky Holíkové, s Annou Paulovou, dcerou Karla Paula a Magdalény Jeřábkové, v Těšínkách 19.7.1820.


Když už jste ten Zelinkolog :-) , tak mi také poraďte, kde měl děti ten druhý Jan Zelinger, syn toho výše jmenovaného. Ten si sice také bral Kateřinu Jeřábkovou, ale dceru Josefa. Vím že skončili v Dolní Krupé, ale kde měli děti mezi svatbou (1821) a první dcerou v Krupé (1837)?
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pon črc 08, 2019 14:14

Raven by Vám napsala, že v Kališti, ale já jsem byl rychlejší
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon črc 08, 2019 14:26

Ondřej Fafejta píše:Raven by Vám napsala, že v Kališti, ale já jsem byl rychlejší


Dík, mrknu na to.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pon črc 08, 2019 16:22

malá zajímavost.
v olešnici na moravě se 23.9.1798 brali František Hořínek a Barbora Komárková. místo původu, rodiče ani věk neudány. v Olešnici také zemřeli a dle věku udaného při úmrtí to vychází u Františka na *1771 a u Barbory * 1752. Člověk by si řekl, že se jedná o běžnou chybu při uvádění věku.
Jinak je František neidentifikovatelný. Tak jsem se zaměřil aspoň na Barboru. nějaká Barbora, dcera právního posla Fr. Komárka, se v Olešnici narodila 15.11.1751.
nabízí se tedy, že věk u Barbory je uveden správně a že se vdávala ve značně pokročilém věku 46 let. To by také vysvětlovalo, že s Františkem Hořínkem se jí v Olešnici nenarodily žádné děti. Hořínek s ní mohl zdědit olešnickou šatlavu... tchán Komárek zemřel brzy po jejich svatbě.
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon črc 08, 2019 19:09

Ondřej Fafejta píše:malá zajímavost.
v olešnici na moravě se 23.9.1798 brali František Hořínek a Barbora Komárková. místo původu, rodiče ani věk neudány. v Olešnici také zemřeli a dle věku udaného při úmrtí to vychází u Františka na *1771 a u Barbory * 1752. Člověk by si řekl, že se jedná o běžnou chybu při uvádění věku.
Jinak je František neidentifikovatelný. Tak jsem se zaměřil aspoň na Barboru. nějaká Barbora, dcera právního posla Fr. Komárka, se v Olešnici narodila 15.11.1751.
nabízí se tedy, že věk u Barbory je uveden správně a že se vdávala ve značně pokročilém věku 46 let. To by také vysvětlovalo, že s Františkem Hořínkem se jí v Olešnici nenarodily žádné děti. Hořínek s ní mohl zdědit olešnickou šatlavu... tchán Komárek zemřel brzy po jejich svatbě.


Ten František Komárek se v Olešnici i ženil 23.7.1749 s Juditou Čapkovou.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » úte črc 09, 2019 9:02

Ondřej Fafejta píše:malá zajímavost.
v olešnici na moravě se 23.9.1798 brali František Hořínek a Barbora Komárková. místo původu, rodiče ani věk neudány. v Olešnici také zemřeli a dle věku udaného při úmrtí to vychází u Františka na *1771 a u Barbory * 1752. Člověk by si řekl, že se jedná o běžnou chybu při uvádění věku.
Jinak je František neidentifikovatelný. Tak jsem se zaměřil aspoň na Barboru. nějaká Barbora, dcera právního posla Fr. Komárka, se v Olešnici narodila 15.11.1751.
nabízí se tedy, že věk u Barbory je uveden správně a že se vdávala ve značně pokročilém věku 46 let. To by také vysvětlovalo, že s Františkem Hořínkem se jí v Olešnici nenarodily žádné děti. Hořínek s ní mohl zdědit olešnickou šatlavu... tchán Komárek zemřel brzy po jejich svatbě.


A ten František Hořínek, nemohl by to být tento? http://vanek.free.fr/Resources/Pohodni%20Oxygen/n1107.htm#30290 Nezadaný, a Jimramov je od Olešnice caa 15 km.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » úte črc 09, 2019 19:53

jo, tenhle František se hodí nejlíp, jenže není uveden v gruntovní smlouvě jeho otce a jeho bratra Ignáce. takže nevím, jestli byl roku 1799 živý. leda by byl nějak vyplacen. dal bych sem tu smlouvu, ale nevím, jak to udělat
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » úte črc 09, 2019 20:02

Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

PředchozíDalší

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků