VYŘEŠENO A DÍKY Zámrsk a matriky odjinud

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO A DÍKY Zámrsk a matriky odjinud

Příspěvekod Rebeca » úte čer 11, 2019 21:43

Zdravím a mám dotaz na ty z Vás, kteří se umí orientovat v "Zámrsku" a jeho matrikách. Našla jsem kdesi na webu (tedy přesně zde http://www.badatelna.eu/fond/15577/zakladni-informace/), že by v Zámrsku mohly být i matriky pro Sedlec u Mostu, kde hledám datum úmrtí dvou osob někdy v letech 1902-1912. Jen nejsem schopná se dopátrat, kde bych je mohla najít.....mohl by mě někdo nasměrovat, nebo je to celé se Zámrskem blbost? Děkuji Rebeca
Naposledy upravil Rebeca dne stř čer 12, 2019 21:47, celkově upraveno 1
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Zámrsk a matriky odjinud

Příspěvekod kimes » úte čer 11, 2019 22:38

Rebeca píše:Zdravím a mám dotaz na ty z Vás, kteří se umí orientovat v "Zámrsku" a jeho matrikách. Našla jsem kdesi na webu (tedy přesně zde http://www.badatelna.eu/fond/15577/zakladni-informace/), že by v Zámrsku mohly být i matriky pro Sedlec u Mostu, kde hledám datum úmrtí dvou osob někdy v letech 1902-1912. Jen nejsem schopná se dopátrat, kde bych je mohla najít.....mohl by mě někdo nasměrovat, nebo je to celé se Zámrskem blbost? Děkuji Rebeca

V současné době je v ČR cca 20 obcí a jejich částí s názvem Sedlec. Pokud Vám jde o Sedlec u Mostu, je to nyní osada, patřící pod obec Korozluky, a příslušné matriky najdete na webu SOA Litoměřice. V Zámrsku můžete také najít několik Sedleců - na př. u Kutné Hory, ale rozhodně ne Sedlec u Mostu.
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Zámrsk a matriky odjinud

Příspěvekod Rebeca » stř čer 12, 2019 9:45

Díky, to je mi jasné. Jen v tom odkazu, který jsem přiložila k dotazu byl právě uveden i SoA Litoměřice jako původce matrik uložených v Zámrsku. Proto jsem se ptala. Jinak samozřejmě prohledávám i matriky v Litoměřicích....a něco už jsem našla, ale to, co potřebuji ne, tak se chytám i stébel vypadajících zcela mimo mísu .-D
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Zámrsk a matriky odjinud

Příspěvekod zburget » stř čer 12, 2019 11:30

Rebeca píše:…v tom odkazu, který jsem přiložila k dotazu byl právě uveden i SoA Litoměřice jako původce matrik uložených v Zámrsku.
Není tam jako původce SoA Litomeřice, ale farní úřady mj. litoměřiceké diecéze. Tzn. že některé farnosti z litoměřické diecéze územně spadají pod zámrský archiv.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Zámrsk a matriky odjinud

Příspěvekod ductrix » stř čer 12, 2019 14:45

Myslím si, že to bude ještě živá matrika. Zkuste kontaktovat matriku v obci Bečov, kam by měl Sedlec spadat.
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: Zámrsk a matriky odjinud

Příspěvekod Rebeca » stř čer 12, 2019 17:35

a jo...spadá pod Bečov u Mostu.... a já furt lezla přes Korozluky...díky jdu se juknout
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Zámrsk a matriky odjinud

Příspěvekod capjar » stř čer 12, 2019 18:58

Pokud chcete hledat v civilních matrikách, tak jen znovu připomínám, že původní okresní hejtmanství se v r. 1919 přejmenovala na okresní správy politické a v r. 1928 na okresní úřady. Takže ty civilní matriky by nyní měly být uloženy ve sbírce matrik v příslušném oblastním archivu (tj. v případě Mostu v SOA Litoměřice) a jako civilní jsou zařazeny pod názvem posledního původce, tj. okresních úřadů (tedy Okresní úřad Most).
capjar
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv dub 09, 2015 21:06
Oblast pátrání: okres Náchod

Re: Zámrsk a matriky odjinud

Příspěvekod Rebeca » stř čer 12, 2019 21:46

Děkuji moc všem.....a odnesla jsem si z toho další nápady na farnosti.....a opět se geometrickou řadou zvýšila moje averze k SoA Litoměřice...dávám vyřešení a ještě jednou díky. R.
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO A DÍKY Zámrsk a matriky odjinud

Příspěvekod Rebeca » stř čer 12, 2019 21:54

JO A TOHO, KDO MI PORADIL HOCHPETSCH tedy Bečov prostě miluju...právě jsem našla mrtvolu (vlastně dvě), jejichž otec je ten můj zatrolenej Anton Bařtipán a matka Kateřina rozená Bém
http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/permalink?xid=09ddd7cea03b9b8d:30bdd2c7:1201ea2ef5b:-7fb9&scan=350#scan350
http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/permalink?xid=09ddd7cea03b9b8d:30bdd2c7:1201ea2ef5b:-7fb9&scan=351#scan351



poslední vlevo dole.....DÍKY DÍKY DÍKY DÍKY :D
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO A DÍKY Zámrsk a matriky odjinud

Příspěvekod Rebeca » čtv čer 13, 2019 6:54

Ano, Emila vím, že mám (jen jsem ho v noci nevybavila z paměti...přesycena radostí :-D), ale o Marii jsem tedy nevěděla.....takže to znamená, že ti moji Anton a Kateřinou měli těch dětí už minimálně 5, z toho dvě umřely...takže asi někde ještě rodili děti od svatby do přelomu století...minimálně ta Marie se někde narodila 20. 4. 1890...teď už jen projít všechny ty malililililinkaté vesnice bez far :-D u dolů a najít ji.....znovu jsem prošla ten Bečov až do 1922 a žádný další Bařtipán v něm neumřel....kdsbych jen byla větší kamarádka s SoA Ltm :roll:
Naposledy upravil Rebeca dne čtv čer 13, 2019 19:41, celkově upraveno 1
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků