Strata rodokmeňa - Kolaps PC

Slouží pro všeobecné informace a tipy ke genetické genealogii. Jak praví wikipedia: Genetická genealogie je vědní disciplína spočívající v kombinaci testování DNA s tradiční genealogií a tradičními genealogickými a historickými záznamy, z nichž se snaží odvozovat vztahy mezi jednotlivci.

Strata rodokmeňa - Kolaps PC

Příspěvekod Dreisig » čtv čer 06, 2019 19:48

Stala sa mi maximálne nepríjemná vec, prišiel som o dlhoročnú prácu na svojom Rodokmeni tak, že môj počítač z nevysvetliteľných dôvodov skolaboval a prišiel som o všetky údaje v ňom uložené. Nepodarilo sa ich obnoviť. Svoj rodokmeň som najskôr viedol v programe Family Tree Bulder, neskôr s online Heritage Premium , platil som si niekoľko rokov radu Premium. V tomto roku mi skončilo predplatné. Zákon schválnosti - po skončení počítač skolaboval. Moja nepochopiteľná chyba, všetky zálohy boli v PC nič som nemal na externých diskoch. Pokúšal som sa prostredníctvom firiem obnoviť údaje, beznádejne. Chcem sa skontaktovať s centrom MyHeritage mailom, vysvetliť im moju stratu a požiadať ich o radu ako a za akú cenu by mi údaje pomohli obnoviť do FTB. Asi to pôjde len predplatením si PREMIU na ďalší rok len by som si potreboval s nimi odkonzultovať. Zdôrazniť, že by išlo len o jednorazovú obnovu údajov Neexistuje však žiadna mailová adresa na ich správcu alebo centrálu ktorú by som si mohol vyhľadať a použiť. Prosím každého kto môže takúto mailovú adresu sprostredkovať pre moju konzultáciu, aby sa mi ozval, napísal na jandreisig26@gmail.com
Ďakujem.
Dreisig
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 22, 2011 13:11
Bydliště: Martin

Re: Strata rodokmeňa - Kolaps PC

Příspěvekod zburget » čtv čer 06, 2019 20:12

Data z téměř jakkoli poškozeného disku obnovit jdou (tedy pokud disk někdo nesmazal, nepřepsal ho celý jinými daty apod). Jen je to poměrně dost drahá záležitost. Počítejte s cenou nad 10 tis. Kč (víc, než 400 nebo 500 €). Každý si musí rozmaslet, jestli se mu za takovou cenu vyplatí data nechat obnovovat.
Problém může být to, pokud už se v tom vrtali nějací amatéři (byť schovaní za hlavičkou odborné firmy) - to mohli napáchat víc škody, než užitku.
Hledejte firmy, které se zabývají záchranou dat.
Snad to nebude považováno za reklamu, ale za radu (s tohle firmou nemám nic společného), zkuste kouknout sem - mají zastoupení i na slovensku: https://www.data112.sk/kontakty

Nejsem si jist tím, jestli na MH budou mít vaše data po tom, co nebylo zaplaceno prodloužení premium účtu - vzhledem k tomu, že se jim občas ztrácí data i z míst, kde je zaplaceno.
A taky si nejsem jist tím, že vůbec budou ochotní komunikovat - nejsou s tím nejlepší zkušenosti.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Strata rodokmeňa - Kolaps PC

Příspěvekod sanssouci » pát čer 07, 2019 7:26

Co se přesně s počítačem stalo?
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Strata rodokmeňa - Kolaps PC

Příspěvekod Dreisig » pát čer 07, 2019 12:14

Neviem to vysvetliť a ani moji priatelia ktorí pracujú ako IT. Je možné že som dostal nejakou cestou taký vír, že zmizli všetky súbory a nainštalované programy. Boli pokusy vytiahnuť z disku a obnoviť čo sa dá. Nešlo to a stálo to už aj nejaké €. Bolo mi odporučené už do toho neinvestovať. Tak mám nový PC, nainštaloval som používané programy a tvorí si databázu, nie len rodokmeňa. Ten nie, pokúšam sa o kontakt s MyHeritage ale je to absolútne nemožné. Pokúsim sa o ešte uhradiť ročné predplatné Premium a snáď to obnovím s ich pomocou. Som ale prekvapený ako oni utajovane pracujú a neudržujú mailový kontakt s platiacim zákazníkom ( navyše dlhoročným ) aby mu pomohli s jeho problémom. Ani ich fórum akosi nereaguje na výzvu k pomoci. Ďakujem za tvoj záujem ale ide mi už len o kontaktnú adresu.
Dreisig
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 22, 2011 13:11
Bydliště: Martin

Re: Strata rodokmeňa - Kolaps PC

Příspěvekod sanssouci » pát čer 07, 2019 13:09

sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Strata rodokmeňa - Kolaps PC

Příspěvekod kolsi » pát čer 07, 2019 23:01

Podpora MH vám v tomto vůbec nepomůže. Já když kdysi upgradoval z FTB7 na FTB8, tak zmizela půlka rodokmenu a část byla naplněná nesmyslnými daty. Podpora jenom odpověděla něco v tom smyslu, že u mě neevidují žádný upgrade na FTB8 a dál vše ignorovala.

Každopádně, pokud jste strom z MH sám nesmazal, tak po skončení premium plánu data na MH dál zůstávají (pokud se něco nezměnilo), takže když se přihlásíte do svého účtu, tak by tam mělo být vše od poslední změny.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko


Zpět na Všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník