Pomoc

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Pomoc

Příspěvekod Vratislav » ned led 31, 2010 10:06

Hledám příjmení Letko,Ondrej /fazulka/ a Štefan. V obci Pruské - Ilava. Došel jsem asi do roku 1870.
Děkuji za odpověď.
Vratislav[/list]
Vratislav Jíra
Vratislav
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 27, 2010 15:15
Bydliště: Hlavní 2529 Praha 4 Záběhlice

Příspěvekod Zdenek » ned led 31, 2010 10:15

Na příjmení Štefan právě pracuji, ale v Senici na Hané. To Vám asi moc nepomůže. :?

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Pomoc

Příspěvekod Vladimír Letko » úte čer 04, 2019 9:55

Vratislav píše:Hledám příjmení Letko,Ondrej /fazulka/ a Štefan. V obci Pruské - Ilava. Došel jsem asi do roku 1870.

Děkuji za odpověď.

Vratislav[/list]
můj děda byl Štefan Letko fazulka
Vladimír Letko
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 04, 2019 8:45
Oblast pátrání: Pruské

Re: Pomoc

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 10:05

Vratislav píše:Hledám příjmení Letko,Ondrej /fazulka/ a Štefan. V obci Pruské - Ilava. Došel jsem asi do roku 1870.
Děkuji za odpověď.
Vratislav[/list]


POradila bych - vložte Vaše hledaná příjmení přímo do předmětu, hledáme totiž všichni, po změně budou příjmení přímo na očích.
Pokud se jedná o lokalitu na Slovensku, uveďte to - pro jistotu.

Jinak doporučuji také slovenské fórum, slovenští kolegové jsou velmi příjemní a znalí.
geni.sk

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pomoc

Příspěvekod filmovymaniak » úte čer 04, 2019 15:15

Dobrý den,
pane Letko zkuste pro jistotu napsat e-mail panu Vratislavovi
jeho příspěvek je z roku 2010 a na foru byl naposledy přihlášen 09. dubna, 2015 17:42
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 25 návštevníků