Urbanides

Jak už název tématu napovídá, budou zde podrobně rozebírána jednotlivá příjmení a jejich různé varianty. Součástí tématu je i index obsahující abecední řazení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Urbanides

Příspěvekod Zora » sob dub 19, 2014 20:27

http://www.geni.com/people/Franti%C5%A1 ... 1855434167
rodokmeny na geni - Urbanides - František Urbanides
Narození: odhadem mezi 1723 a 1783

Spravuje: Petr Köppel
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Urbanides

Příspěvekod Vladan89 » ned dub 20, 2014 9:42

Dekuji vam pani Zoro, prave tento pan mi poskytl info o te hrobce v Benesove. Hezke Velikonoce.
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Urbanides

Příspěvekod Vladan89 » ned dub 20, 2014 16:01

Prave jsem se vratila z Benešovského hřbitova.Na hrobce Urbanides je nápis: Šlechty benátské, v Benešově od r. 1625, usidlené z Itálie. Prvni narozen v Benešove byl Laurenz de Urbanides 1630- Direktor Hrabat Sintzendorf v Konopišti, primátor města 1670. Dle Wiki žili v Prvni Benátské republice Italové, Řekové a Chorvati a ca v té době kdy přišli do Benešova se Benátky dostaly do konfliktu se španělskymi i rakouskymi Habsurky.Ale jaky byl duvod jejich odchodu to asi bude těžké vypatrat, to samé něco před rokem 1625.
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Urbanides

Příspěvekod Zora » ned dub 20, 2014 18:29

Mám mezi příbuznými rody Zozuli di Salino, Krawany a okrajově i další, např. Bacciochi, tématu příchozích z Benátské republiky se věnuje poměrně hodně prací - hledejte na netu, zjistíte nejen důvody, ale třeba i rozbory ekonomických poměrů tam a následně i v zemích, kam tito Furlanté odcházeli.
Některé práce jsem dávala i na fórum, projděte si starší příspěvky.
Nevím totiž, co jste již našla nebo co Vám kdo již předal. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Urbanides

Příspěvekod Vikinga » stř kvě 25, 2016 21:49

Vladan89 píše:Urbanides pocházeli z Benešova -Konopiště, Uročnice.ca od roku 1760. vidím nejstaršího předka Františka Urabidese nar. 1731, ale nevím místo narození. Jeho syn Antonín je uveden zde jako František Urbánek 1758 a s otazníkem jeho bratr Antonín 1750 jako Urbanides.


Urbanides - několik výskytů v matrikách Písku a okolí cca 1648-1750. 1720 se vdávala "urozená pani Joanna Urbandesova", ale setkala jsem se s tím příjmením už okolo poloviny 17.stol.
Vikinga
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 19, 2011 15:40
Bydliště: Mirotice
Oblast pátrání: Písecko, Sedlčansko, Orlická přehrada - Horní Hbity

Re: Urbanides

Příspěvekod Ivana Dubnová » úte dub 09, 2019 21:30

Pocházím z rodu Urbanidesů, který byl velmi rozšířen v oblasti Havlíčkova Brodu, konkrétně v obchéch Heřmaň, Chotěboř, Chuchel. Poslední můj předek příjmením Urbanides byla moje babička nar. 1913, nejstaršího předka jsem zaregistrovala 1756. Tento rod se dostal do Čech z řecké Soluně, většinou to prý byli mlynáři.
Ivana Dubnová
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 09, 2019 21:24

Re: Urbanides

Příspěvekod Zora » úte dub 09, 2019 21:40

Ivana Dubnová píše:Pocházím z rodu Urbanidesů, který byl velmi rozšířen v oblasti Havlíčkova Brodu, konkrétně v obchéch Heřmaň, Chotěboř, Chuchel. Poslední můj předek příjmením Urbanides byla moje babička nar. 1913, nejstaršího předka jsem zaregistrovala 1756. Tento rod se dostal do Čech z řecké Soluně, většinou to prý byli mlynáři.


Jen upozorňuji, že kolegyně Vladan 89 tady byla naposledy
Poslední návštěva: sob srp 15, 2015 22:17

Pokud je to pro Vás důležité, oslovte ji spíše mejlem. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Původ příjmení, příjmení podobná

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků