Bieckelburg 1702 podruhé

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod Šušara » čtv led 10, 2019 19:44

Dobrý večer,
prosím o pomoc s nalezením místa - odkaz http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 46#scan346, třetí zápis vlevo - druhý řádek - jméno vsi či města ???? Bieckelburg???
Nevíte co a kde to je??? Dávám dotaz podruhé, poprvé se nic nevyřešilo. Je tu plno nových uživatelů, třeba někdo něco ví.
Díky za pomoc Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod Zora » čtv led 10, 2019 19:49

Šušara píše:Dobrý večer,
prosím o pomoc s nalezením místa - odkaz http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 46#scan346, třetí zápis vlevo - druhý řádek - jméno vsi či města ???? Bieckelburg???
Nevíte co a kde to je??? Dávám dotaz podruhé, poprvé se nic nevyřešilo. Je tu plno nových uživatelů, třeba někdo něco ví.
Díky za pomoc Helena


Proč neoživíte původní dotaz?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod Šušara » čtv led 10, 2019 20:04

Původní dotaz byl ve ČTENÍ a je, ač nevyřešen, ve VYŘEŠENO.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod Zora » čtv led 10, 2019 20:20

Šušara píše:Původní dotaz byl ve ČTENÍ a je, ač nevyřešen, ve VYŘEŠENO.


Původní dotaz je z roku 2016, když se vytvořila sekce VYŘEŠENO, dával Taby možnost, kdo potřebuje, aby se ozval, že přesune ztpět. Nevyužila jste.
V sekci VYŘEŠENO je stále možnost požádat o přesun, dělám to během cca půl dne, jak zrovna jsem na příjmu.

Pro poučení, do vyřešených se přesouvají ty příspěvky, které jsou buď označeny, nebo ty, u kterých se cca 10 dnů nic nového neobjeví.
Pokud potřebujete mít dotaz stále mezi nevyřešenými, existuje možnost přidat si do předmětu označení LEŽÁK. Takto označené příspěvky pak zůstávají v sekci čtení
Neudělala jste nic.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod Šušara » čtv led 10, 2019 20:37

1. U VYŘEŠENO je napsáno již neoživovat a
2. nepotřebuji nic přečíst, ale najít, takže
3. dotaz by byl v nesprávném oddílu.
4. Nechtěla jsem si počíst, že mám duplicitní dotaz, takže jsem to radši napsala rovnou, aby se mou vinou
5. nezahlcovalo förum.
Myslím, že můj příspěvek byl o mnoho kratší, než tato debata.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod Zora » čtv led 10, 2019 20:42

Šušara píše:1. U VYŘEŠENO je napsáno již neoživovat a
2. nepotřebuji nic přečíst, ale najít, takže
3. dotaz by byl v nesprávném oddílu.
4. Nechtěla jsem si počíst, že mám duplicitní dotaz, takže jsem to radši napsala rovnou, aby se mou vinou
5. nezahlcovalo förum.
Myslím, že můj příspěvek byl o mnoho kratší, než tato debata.


Teď máte přehled, jak postupovat v sekci čtení s nevyřešeným příspěvkem.
a tady příspěvek Taby , jak požádat o oživení.
viewtopic.php?f=9&t=40814

Tahle debata by se mohla opakovat, kdokoliv ze členů by mohl být v podobné situaci, proto ty vysvětlivky. Fórum se zahlcuje právě duplicitami.
Přeji, aby se hledaná obec našla.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod sanssouci » sob led 12, 2019 8:39

Obec jsem nenašel. Možná, že se najde v Německu.
Tady odkaz na hledání obcí: https://s.meyersgaz.org/

"Meyers Orts- und Verkehrs-lexikon des deutschen Reichs

This is the most important of all German gazetteers. The goal of the Meyer’s compilers was to list every place name in the German Empire (1871-1918)."
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod Šušara » sob led 12, 2019 12:45

Díky za odkaz, ale nic jsem nenašla. Napadlo mne, zda by to nemohla být nějaká spatlanina z bier a burg, něco jako hradní pivnice, ale nevím, zda něco takového vůbec existovalo. Nejbližší hrad jsem našla v Úštěku (cca 12 km), tak se tam zkusím mrknout :)
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod janamic » sob led 12, 2019 14:13

Také jsem si lámala hlavu a bohužel, na nic nepřišla , v Německu jsem našla Bückeburg, ale je to hrozně daleko a zdá se mi že by u všeobecně neznámé zahraniční obce bylo dopsáno "z Německa". Z českých obcí mi nejpodobněji zní Birkenberg, což je lokalitou úplně mimo. Děčínsko neznám, asi bych postupovala hledáním jména v okolních farnostech, a také podle vlastnictví panství.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod sanssouci » ned led 13, 2019 6:23

Vložte sem prosím všechny informace, které od osoby "ex Bieckelburg" máte. Například
oddání, jaké měl povolání, kdy a kde zemřel a tak dále.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod Šušara » ned led 13, 2019 11:48

Ten odkaz nahoře je jediná informace, kterou o Bieckelburgu mám :).
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod zburget » ned led 13, 2019 13:12

Ne informace o Bieckelburgu, ale informace o Kateřině a Antonínovi Helmanových
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Bieckelburg 1702 podruhé

Příspěvekod Šušara » ned led 13, 2019 14:17

No, tak jelikož je to jediná stopa, jsou v ní všechny informace, kromě té, že Kateřina pak bydlela ve Verneřicích, měla děti a u nich taky nic není krom jmen rodičů není.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků