Grantlbaur v 1.pol.18.stol. VYŘEŠENO

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Grantlbaur v 1.pol.18.stol. VYŘEŠENO

Příspěvekod Šušara » pát led 04, 2019 11:09

Hledám osobu tohoto jména i jeho zkomolenin. Jméno se objevuje pouze u narození a sňatku dcery (u nar.dvou dcer) po roce 1760 v Obratani. Jinak se po něm zem slehla :).
Díky za event.zprávu.
Naposledy upravil Šušara dne ned led 06, 2019 22:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Grantlbaur v 1.pol.18.stol.

Příspěvekod sanssouci » pát led 04, 2019 16:17

Grantlbaur se asi nejmenoval. Asi se jmenoval Grantl, Grantel, Gräntl, Gräntel a tak dále a byl
Bauer - sedlák. Grantelbauer (Grantlbaur) by byl někdo, který se s lidma rád hádá a má pořád
špatnou náladu a koho nikdo tak nemá rád. Pisatel si s tou osobou dělal legraci, když to tak bylo,
jak jsem psal.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Grantlbaur v 1.pol.18.stol.

Příspěvekod sanssouci » sob led 05, 2019 14:58

Vložte sem prosím dokument, kde jste to příjmení viděla.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Grantlbaur v 1.pol.18.stol.

Příspěvekod Šušara » ned led 06, 2019 22:23

Dík za snahu, už mám nalezeno. Opravdu to je Grantlbaur, někdy Grantlbauer nebo Grantibauer. Podivné jméno, do dnešní doby se nezachovalo.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Grantlbaur v 1.pol.18.stol. VYŘEŠENO

Příspěvekod sanssouci » ned led 06, 2019 23:32

U http://www.genteam.at jsem našel jméno: Krantzlbaur a Krantzlbauer.
Osoby jsou z Rakouska - Niederösterreich a Oberösterreich.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Grantlbaur v 1.pol.18.stol. VYŘEŠENO

Příspěvekod Šušara » pon led 07, 2019 0:57

Díky za odkaz, já mám Andrease G. (syna Karla) nar. asi 1708, žil ve Zlátence nynější okres Pelhřimov, takže do Rakous nějakých 100km, takže je to docela možné. Prostuduji odkaz, ještě jednou díky :)
Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků