Moje příjmení- Slavkov,Humpolec,Praha,Hradec Král./

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Moje příjmení- Slavkov,Humpolec,Praha,Hradec Král./

Příspěvekod Dagmar8 » čtv úno 22, 2018 20:51

Monika26 píše:Dobrý den, mám ve svém rodokmenu Kalendovi z Bystré u Humpolce...tak třeba by mohla být nějaká shoda. Babička byla za svobodna Kalendová, tak se snažím dát tuto větev dohromady. M.


Mám Kalendovou zřejmě Leštiny narození cca 1760, která si vzala Jiřího Čapka, zatím víc jsem k ní nedohledala
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Moje příjmení- Slavkov,Humpolec,Praha,Hradec Král./

Příspěvekod sirriah » pon lis 26, 2018 11:38

Dobrý den,
Mohu se Vás zeptat na příjmení Fatka? Odkud je máte? Zpracovávám rodokmen mého partnera a je to jeho otcovská linie. Fatkovi se zhruba od 1830 drželi na Zličíně / Radosti, ale nevím odkud přišli. Děkuji
sirriah
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned bře 18, 2018 9:32
Oblast pátrání: Loděnice, Hvězda, Červená voda, Vojkovice, Řisuty, Dušníky, Jarov

Re: Moje příjmení- Slavkov,Humpolec,Praha,Hradec Král./

Příspěvekod Dagmar8 » pon lis 26, 2018 17:54

Karel Fatka se k nám přiženil - 23. Srpen 1913 Praha - Vinohrady si vzal Annu Antošovou narozenou v Dymokurách 18. Července 1891 - dál jsem po jeho rodu zatím nepátrala. tady máte odkaz na svatbu pokud je to ten váš narodil se v Třebotově
http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/PaginatorMedia.action?_sourcePage=iWLimeMN8ezd8H0TxYxwXcu8RPiIySqS2beD08cv2Lvxu6rn1ivPhnC0nsQh5ThDCwrp3d_3RisnhZXY3W1M-dSV4XZ0B-_CkREGkHVp2_g%3D&row=357
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Moje příjmení- Slavkov,Humpolec,Praha,Hradec Král./

Příspěvekod kessler » ned led 06, 2019 15:03

Nějaké Horáky z Vyškovska jsem dal zde.
Hledám Hanáky, Janáky a Pekaře z Ivanovic na Hané (Eiwanowitz) v cizích matrikách.
kessler
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 15, 2015 13:33

Re: Moje příjmení- Slavkov,Humpolec,Praha,Hradec Král./

Příspěvekod Dagmar8 » ned led 06, 2019 18:26

kessler píše:Nějaké Horáky z Vyškovska jsem dal zde.

Bohužel, moji Horákovi jsou ze Zbýšova, což je k těm vašim cca 70 km, ani jinak nevidím shodu.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Moje příjmení- Slavkov,Humpolec,Praha,Hradec Král./

Příspěvekod alče » stř dub 17, 2019 8:37

Rod Kadeřávek - sleduju jednu větev z Moravy na Vysočinu - nejstarší záznam mám:
Kaderžavek Joannes si dne 27.9.1763 vzal Annu T(S)ikacz v Leštině (u obce Skála-Věž). Dále by mělo pokračovat do Přibyslavic (50 km severně od Leštiny). Je tam nějaká shoda?
Al
alče
 
Příspěvky: 319
Registrován: pon úno 18, 2019 11:36
Oblast pátrání: Těšínsko, Čáslavsko, Buchlovice, Nové Zámky, Nitra, Vídeň, Maďarsko,Srbsko

Re: Moje příjmení- Slavkov,Humpolec,Praha,Hradec Král./

Příspěvekod Dagmar8 » stř dub 17, 2019 11:02

Myslím, že shoda tam nebude, tyhle Kadeřávkovi mám ve Vysoké /Pardubice/.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Moje příjmení- Slavkov,Humpolec,Praha,Hradec Král./

Příspěvekod Zora » stř dub 17, 2019 13:19

alče píše:Rod Kadeřávek - sleduju jednu větev z Moravy na Vysočinu - nejstarší záznam mám:
Kaderžavek Joannes si dne 27.9.1763 vzal Annu T(S)ikacz v Leštině (u obce Skála-Věž). Dále by mělo pokračovat do Přibyslavic (50 km severně od Leštiny). Je tam nějaká shoda?
Al


Které Přibyslavice?
Co znamená "dál by to mělo pokračovat" myslíte směrem do přítomnosti nebo směrem do minulosti?

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Moje příjmení- Slavkov,Humpolec,Praha,Hradec Král./

Příspěvekod alče » stř dub 17, 2019 14:46

Předpokládám, že se jedná o Přibyslavice, které patří nyní spádově pod obec Vlkaneč. Protože zatím aktivně hledám narození ženicha i nevěsty, nemůžu 100% potvrdit, ale tyto Přibyslavice jsou nejblíž místu svatby, která byla v Leštině (u obcí Věž a Skála).
Obec Leština patřila tehdy Okrouhlickému panství a do Čáslavského kraje. Tyto Přibyslavice podle polohy asi taky.

Pokračování rodu myslím do minulosti, vycházím z údajů o otci ženicha Joanna Kadeřávka, uvedených u svatby.
Al
alče
 
Příspěvky: 319
Registrován: pon úno 18, 2019 11:36
Oblast pátrání: Těšínsko, Čáslavsko, Buchlovice, Nové Zámky, Nitra, Vídeň, Maďarsko,Srbsko

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků