Lochbauerová, Suché Vrbné

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Lochbauerová, Suché Vrbné

Příspěvekod merek22 » ned pro 09, 2018 15:29

Prajem peknú nedeľu. Už dlhšiu dobu hľadám narodenie Anežky Erhartovej, rod. Lochbauerovej , ktorá sa mala narodiť cca v roku 1751 v obci Suché Vrbné, otec je Kašpar Lochbauer. Našiel som pár detí v matrike Českých Budějovic kde je uvedený tento otec, no Anežku nie. Vedel by mi niekto pomôcť pohľadať záznam o jej narodení? Neviem si dať rady.
https://digi.ceskearchivy.cz/2770/143 = 2 zápis na ľavej strane je sobáš Anežky s Tomášom Erhartom 1773
https://digi.ceskearchivy.cz/2803/400/3097/2404/65/0 = úmrtie Anežky, 7 zápis na pravej strane, údajne vo veku 27 rokov. 1778
Ďakujem.
merek22
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon dub 18, 2016 16:27
Oblast pátrání: Plzeň

Re: Lochbauerová, Suché Vrbné

Příspěvekod ATUM » pon pro 10, 2018 13:48

Chtěla jsem se podívat, odkud byla její matka.Stává se, že první děti bývají narozené tam, odkud matka pochází. Sňatek Kašpara Lochbaura je v kn.59 na sn.66 , ale obec jsem neidentifikovala. Jsou tam uvedeny Stradenice nebo Stradonice, ale těch je více a poměrně daleko. Též u jednoho svědka je obec Leitnowitz - Litvínovice.
Naposledy upravil ATUM dne ned pro 16, 2018 17:39, celkově upraveno 1
ATUM
 
Příspěvky: 676
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Lochbauerová, Suché Vrbné

Příspěvekod ATUM » úte pro 11, 2018 15:13

Manželka Kašpara se jmenovala Uršula Stirschneider. Zajímavé je, že podle kdejsme.cz se dochovalo příjmení Stierschneiderová na Třeboňsku.
ATUM
 
Příspěvky: 676
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků