Příjmení Terč

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení Terč

Příspěvekod Komtesa » stř říj 17, 2018 7:25

Hezký den,
hledám vše o příjmení Terč, Terčová ( Tertsch, Tertschová ), pocházeli většinou z Prapořiště ( místní část Kdyně okr Domažlice ).
Nejstarší koho mám je Jiří ( Georg ), jeho syn Jan ( Johann ) Terč ( Tertsch ) 1808-1885 měl s Barborou Štěpánovou syna Filipa ( Philippa ) 1844-1917, lékař, chirurg, zakladatel apiterapie - léčba pomocí včel a jejich produktů.
Vše díky za informace. K
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: Příjmení Terč

Příspěvekod svbe » čtv lis 08, 2018 16:49

Mám osoby s příjmením Terš - psáno různě i Tertsch, převážně polní mistři první jména Jan narozen asi 1680, zemřel +1776 Vlčtejn 12, syn Adalbert * 1720, zemřel Snopoušovy 19, jeho syn Josef *1748....SB
svbe
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv úno 19, 2015 10:58
Oblast pátrání: Heřmanův Městec, Čáslav,

Re: Příjmení Terč

Příspěvekod Komtesa » pát lis 09, 2018 7:57

Hezký den,
já mám v rodokmenu Terč Jiří, Georg, Rudolf, Filip, Jan, Laurentius, Vavřinec, František Jakob,Martin, Lorenz. Josefa mám jen jednoho * 9.9.1880 syn Jiřího ( Georga) Terče a Marie Blahníkové ( Blahutové ) a vzal si za manželku Barboru Řezáčovou 5.5.1914 ve Slavíkovicích.
Tak se asi nesejdeme.
K
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků