VYŘEŠENO Narození 1859 Žárovice němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Narození 1859 Žárovice němčina

Příspěvekod Petr-- » čtv říj 11, 2018 14:13

Dobrý den,

poprosil bych o kontrolu a hlavně o pomoc s překladem záznamu legitimizace Antonína Bergela (3. záznam vpravo):
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/5839/?strana=30
Der uneheliche Vater (jméno a rodiče) hat in Gegenwart der gefertigten zwei Zeugen um Eintangung seines Namens gebathen.

Je to tak, že jmenovaný Jindřich není biologickým otcem a pouze žádá, aby dítě užívalo jeho jméno? Nebo to z toho takto neplyne?

Děkuji za pomoc.
Naposledy upravil Petr-- dne čtv říj 11, 2018 15:25, celkově upraveno 1
Petr--
 
Příspěvky: 109
Registrován: úte bře 07, 2017 17:50
Oblast pátrání: Prostějovsko, Konicko, Šternbersko, Vyškovsko, Hodonínsko, Tišnovsko

Re: Narození 1859 Žárovice němčina

Příspěvekod zburget » čtv říj 11, 2018 14:41

Der uneheliche Vater (jméno a rodiče) hat in Gegenwart der gefertigten zwei Zeugen um Eintragung seines Namens gebethen.

Je tam napsáno, že se přihlásil k otcovství (v přítomnosti dvou svědků). To není legitimizace, to je jen přihlášení se k otcovství.
K legitimizaci došlo až následnou svatbou Jindřicha s Viktorií v květnu následujícího roku.
Jestli je nebo není biologickým otcem dítěte z toho nevyčteme. Důvodů, proč se k otcovství přihlásil může být víc. Já bych ale takhle z křišťálové koule soudil, že kdeyž už se k otcovství "dobrovolně" přihlásil, tak by otcem být mohl. Nicméně - otec není jistý nikdy...
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Narození 1859 Žárovice němčina

Příspěvekod Petr-- » čtv říj 11, 2018 15:15

Dobrý den,
šlo mi hlavně o to, jestli z toho zápisu neplyne, že otcem není, zarazilo mě to Der uneheliche Vater, nevěděl jsem, jestli to chápat jako nevlastní nebo nelegitimní.
Takže je to "standardní" přihlášení se k otcovství.
Díky za pomoc.
Petr--
 
Příspěvky: 109
Registrován: úte bře 07, 2017 17:50
Oblast pátrání: Prostějovsko, Konicko, Šternbersko, Vyškovsko, Hodonínsko, Tišnovsko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků