Vyřešeno svatba Hovorany 1781 latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: Vyřešeno svatba Hovorany 1781 latina

Příspěvekod doncic » pon říj 08, 2018 19:21

Zora píše:http://actapublica.eu/matriky/brno/?akce=hledat&ac_me=Hovorany%3AHovorany+%28Howoran%29+%2F+Hodon%C3%ADn&submit=Hledat&hl_all2=1322&hl_signatura=
tady je přehled všech naskenovaných matrik pro Hovorany

a tady je přehled všech existujících matrik pro Hovorany str. 17
http://actapublica.eu/userdata/okres-Hodonin.pdf
pozor, před r. 1752 viz poznámka:
MZA: 1752; Blaschka: N 1752, O 1784, Z 1752, starší pro Hovorany v Šardicích,


Bohužel je to prohlížení list po listě, takže projít nejprve pozorně narození, a pak O, Z, zda se v Hovoranech vyskytuje příjmení...
Nevidím tam - v rychlosti- žádné chybějící období, nebo, jak Vy píšete, nenaskenované matriky.
Z

Děkuji za info,ale toto všechno mám.od roku 1752 do 1784 nejsou osoby uváděny v zadní části matriky ,proto jsem to také listoval stránku po strance a nic podobné příjmení Zaviačič nenašel.Ale to pismo je hrozné.No a právě tam jsem našel ten sňatek 1781,je to signatura 5339 1752-1804 a straně 160 je ten sňatek
d
doncic
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv čer 14, 2018 12:52
Oblast pátrání: Hovorany ,Dolní Bojanovice

Re: Vyřešeno svatba Hovorany 1781 latina

Příspěvekod doncic » pon říj 08, 2018 19:26

doncic píše:
Zora píše:http://actapublica.eu/matriky/brno/?akce=hledat&ac_me=Hovorany%3AHovorany+%28Howoran%29+%2F+Hodon%C3%ADn&submit=Hledat&hl_all2=1322&hl_signatura=
tady je přehled všech naskenovaných matrik pro Hovorany

a tady je přehled všech existujících matrik pro Hovorany str. 17
http://actapublica.eu/userdata/okres-Hodonin.pdf
pozor, před r. 1752 viz poznámka:
MZA: 1752; Blaschka: N 1752, O 1784, Z 1752, starší pro Hovorany v Šardicích,


Bohužel je to prohlížení list po listě, takže projít nejprve pozorně narození, a pak O, Z, zda se v Hovoranech vyskytuje příjmení...
Nevidím tam - v rychlosti- žádné chybějící období, nebo, jak Vy píšete, nenaskenované matriky.
Z

Děkuji za info,ale toto všechno mám.od roku 1752 do 1784 nejsou osoby uváděny v zadní části matriky ,proto jsem to také listoval stránku po strance a nic podobné příjmení Zaviačič nenašel.Ale to pismo je hrozné.No a právě tam jsem našel ten sňatek 1781,je to signatura 5339 1752-1804 a straně 160 je ten sňatek
A v narozenych jsem nenašel ani tu Matyldu a jestli jsem u toho sňatku četl dobře,tak to bylo Hovorany 41.
D
doncic
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv čer 14, 2018 12:52
Oblast pátrání: Hovorany ,Dolní Bojanovice

Re: Vyřešeno svatba Hovorany 1781 latina

Příspěvekod Zora » pon říj 08, 2018 19:29

Děkuji za info,ale toto všechno mám.od roku 1752 do 1784 nejsou osoby uváděny v zadní části matriky ,proto jsem to také listoval stránku po strance a nic podobné příjmení Zaviačič nenašel.Ale to pismo je hrozné.No a právě tam jsem našel ten sňatek 1781,je to signatura 5339 1752-1804 a straně 160 je ten sňatek
d


Psal jste, že nejsou oskenované matriky, tak jsem jen dokládala, že jsou oskenované bez nějaké časové mezery .
Ano, indexy - seznamy zapsaných jmen se nejčastěji objevují až po r. 1875, z nařízení Josefa II, všechny starší indexy si buď faráři dělali pro svoji potřebu, nebo byly sepsány později, v době protektorátu, aby se snadněji vyhledávali předci a dokládal nežidovský původ.

Signatury sem nevkládejte, u actapublica stačí okopírovat adresní řádek na stránce, kde je potřebný zápis, už Vám to psal kolega Burget a odkaz na sňatek je uveden i v tomhle vlákně.
Musíte bohužel sednout - jako my všichni - a listovat, jiný způsob není.
Musíte se naučit alespoň z části poznat potřebné písmeno, čím více toho přečtete, tím se Vaše čtení zlepší.

Genealogie je poměrně obtížný koníček, ale tak jako u všech dalších zájmů je třeba se něco naučit, porozumět, pochopit... No a tady nás všechny (více nebo méně) zlobí čtení.
Tak držím palce, ať se Vám podaří dostat do dalších generací a ať máte tu správnou trpělivost na hledání.


edit - čísla domů se objevují až po roce 1770 z nařízení Marie Terezie, do tohoto roku neexistovala, proto je ve starších matrikách nenajdete. .
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vyřešeno svatba Hovorany 1781 latina

Příspěvekod rebeka » pon říj 08, 2018 19:52

doncic píše:A v narozenych jsem nenašel ani tu Matyldu


Matylda je schovaná pod křestním jménem Mechtilda (u narození dcery Barbary jako Mechtildis) 13.3.1754

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=4 vlevo 4. odspodu
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Vyřešeno svatba Hovorany 1781 latina

Příspěvekod doncic » pon říj 08, 2018 20:04

rebeka píše:
doncic píše:A v narozenych jsem nenašel ani tu Matyldu


Matylda je schovaná pod křestním jménem Mechtilda (u narození dcery Barbary jako Mechtildis) 13.3.1754

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=4 vlevo 4. odspodu

Děkuji za info podivam se na to.Mela by to být dcera Josefa Košuliče
D
doncic
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv čer 14, 2018 12:52
Oblast pátrání: Hovorany ,Dolní Bojanovice

Re: Vyřešeno svatba Hovorany 1781 latina

Příspěvekod doncic » úte říj 09, 2018 9:47

doncic píše:
rebeka píše:
doncic píše:A v narozenych jsem nenašel ani tu Matyldu


Matylda je schovaná pod křestním jménem Mechtilda (u narození dcery Barbary jako Mechtildis) 13.3.1754

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=4 vlevo 4. odspodu

Děkuji za info podivam se na to.Mela by to být dcera Josefa Košuliče
Jsem to našel,ale teď nevím ,pokud je to ona ,tak poslední jejich syn se narodil 1805 a Matylda by měla 51 let.Nevím v té době jak dlouho byly ženy schopny rodit.Jinou Matyldu Košuličovou jsem dál nenašel. Tož jsem z toho nějaký zmatený :(
D
doncic
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv čer 14, 2018 12:52
Oblast pátrání: Hovorany ,Dolní Bojanovice

Re: Vyřešeno svatba Hovorany 1781 latina

Příspěvekod Zora » úte říj 09, 2018 9:58

Děkuji za info podivam se na to.Mela by to být dcera Josefa Košuliče
Jsem to našel,ale teď nevím ,pokud je to ona ,tak poslední jejich syn se narodil 1805 a Matylda by měla 51 let.Nevím v té době jak dlouho byly ženy schopny rodit.Jinou Matyldu Košuličovou jsem dál nenašel. Tož jsem z toho nějaký zmatený :(


Teď si musíte sednou a pozorně číst tuto matriku narozených , vyhledat naprosto všechny děti tohoto manželského páru. Uvidíte, zda jdou děti nějak postupně v řadě a a jak se mění - nemění čísla domů.
Stejně tak si musíte vyhledat úmrtí Matyldy, a porovnat, zda uváděný věk přibližně odpovídá roku narození.
Tohle děláme my všichni pravidelně, každý den, jsou to naprosto obvyklé postupy a to za Vás rozhodně nikdo neudělá, to už je věc každého genealoga.

Vysoký věk rodičky je méně obvyklý, ale není nemožný.
prosím, založte když tak na další dotazy, poznatky, či třeba čtení nové vlákno, tohle je už delší dobu ve VYŘEŠENÝCH a děláme zbytečně zmatek kolegům a adminovi. Matylda by měla být už v samostatném dotazu. Dík. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků