soupis poddaných dle víry VYŘEŠENO

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

soupis poddaných dle víry VYŘEŠENO

Příspěvekod Martin Hrubý » ned zář 23, 2018 16:52

Dobrý den,
byl by tu někdo, kdo by mi poradil, v kterém soupisu bych nalezl obce Božejov a Meznou nacházející se 10 km jižně od Pelhřimova a zda se onen vůbec dochoval? Kvůli jinému dřívějšímu administrativnímu členění jsem poněkud ztracen..

Díky za případnou odezvu,
s pozdravem Hrubý
Naposledy upravil Martin Hrubý dne stř zář 26, 2018 16:03, celkově upraveno 1
Martin Hrubý
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 16, 2018 12:53
Oblast pátrání: jižní Čechy, Vysočina - Pelhřimovsko, , bozkovická brázda - Cetkovice, Dolní Rakousy - Mossbrunn, Zlaté Moravce a okolí

Re: soupis poddaných dle víry

Příspěvekod Karla55 » ned zář 23, 2018 17:21

Zkuste Bechyňsko.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: soupis poddaných dle víry

Příspěvekod pekos » pon zář 24, 2018 14:30

V SPPV mi špatně fungovalo fultextové vyhledávání (CTRL+F). Nenašlo mi vyhledávanou obec. Pak jsem to vzal popořádku a našel jsem.
pekos
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv pro 29, 2016 9:21
Oblast pátrání: Českomoravská Vysočina, Vyškovsko

Re: soupis poddaných dle víry

Příspěvekod Martin Hrubý » pon zář 24, 2018 16:21

Podle moravského archivu nejsou v lánových rejstřících, tak jsem tedy jen podle toho usoudil, že se jednalo historicky o součást českých zemí. Z historie obce se toho bohužel na internetu moc vybádat nedá. Stejně tak jsem prošel vyhledáváním Ctrl+F veškeré vydané soupisy a nenašel jsem shodu. Podle oblasti by tedy nejvíce odpovídalo Bechyňsko?
Martin Hrubý
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 16, 2018 12:53
Oblast pátrání: jižní Čechy, Vysočina - Pelhřimovsko, , bozkovická brázda - Cetkovice, Dolní Rakousy - Mossbrunn, Zlaté Moravce a okolí

Re: soupis poddaných dle víry

Příspěvekod Martin Hrubý » pon zář 24, 2018 19:26

Já to taktéž stále nenašel, pro mě je to záhada, jelikož několik okolních obcích jsem ve svazku Bechyňsko našel, avšak tyto ani zmínkou..
Martin Hrubý
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 16, 2018 12:53
Oblast pátrání: jižní Čechy, Vysočina - Pelhřimovsko, , bozkovická brázda - Cetkovice, Dolní Rakousy - Mossbrunn, Zlaté Moravce a okolí

Re: soupis poddaných dle víry

Příspěvekod Karla55 » pon zář 24, 2018 22:23

Martin Hrubý píše:Já to taktéž stále nenašel, pro mě je to záhada, jelikož několik okolních obcích jsem ve svazku Bechyňsko našel, avšak tyto ani zmínkou..


Pokud obce nejsou v rejstříku na konci knihy, soupis se nedochoval.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: soupis poddaných dle víry

Příspěvekod pekos » úte zář 25, 2018 17:47

Monika píše:
pekos píše:V SPPV mi špatně fungovalo fultextové vyhledávání (CTRL+F). Nenašlo mi vyhledávanou obec. Pak jsem to vzal popořádku a našel jsem.

V kterém jste to nakonec našel? Bechyňsko nebo Čáslavsko? Já šla v obou ještě i přes rejstřík a tam nic nebylo.


Omlouvám se špatně jsem to napsal. Hledal jsem jinou obec na Čáslavsku. Napsal jsem to pouze jako upozornění, že vyhledávání mi nefungovalo na 100%.
pekos
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv pro 29, 2016 9:21
Oblast pátrání: Českomoravská Vysočina, Vyškovsko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků