Obec u Kroměříže

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Obec u Kroměříže

Příspěvekod Ella » stř srp 22, 2018 12:30

Dobrý den,
prosím o pomoc s přečtením obce v libhošťské kronice, odkaz zde: http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 63&scan=37
U druhého zápisu se jedná o sňatek Josefa Písteckého a Terezie Kunetkové. Bohužel, nemohu přečíst, odkud pochází ženich nebo možná jeho otec František. Možná Těschanek u Kroměříže? Dnešní Zdounky? Žádného předka jsem tam nenašla. Mohla by to být jiná obec?
Děkuji. Ella
Ella
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 20, 2018 8:14
Oblast pátrání: Příbor, Klokočov u Příbora, Hájov, Skorotín, Libhošť, Závišice, Sedlnice

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod Zora » stř srp 22, 2018 12:53

https://mapy.cz/zakladni?x=17.2941066&y ... d&id=11208

Měli by odsud pocházet rodiče Franz a Thekla ženicha.

Z
edit

tady je narození sourozence Franze - stejní rodiče 3. zápis vlevo Těšánky
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=12

Přečtěte si, prosím, naše pravidla, a vkládejte odkaz do správné sekce .
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod rebeka » stř srp 22, 2018 13:19

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=3 - poslední v r.1795

Pravděpodobný sňatek Františka a Tekly :)
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod Zora » stř srp 22, 2018 13:36

rebeka píše:http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/9301/?strana=3 - poslední v r.1795

Pravděpodobný sňatek Františka a Tekly :)


Taky jsem ho našla, ale řekla jsem si, že je k dispozici index, a že je třeba, aby si tazatelka dala dotaz do správné sekce, uvedla, co sama přečetla a pak jí rádi pomůžeme. Už jsme tady nedávno hledali, četli a vysvětlovali kolegovi..., který sám neudělal nic.
Proto ta moje opatrnost. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod rebeka » stř srp 22, 2018 13:56

Zora píše:
rebeka píše:http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/9301/?strana=3 - poslední v r.1795

Pravděpodobný sňatek Františka a Tekly :)


Taky jsem ho našla, ale řekla jsem si, že je k dispozici index, a že je třeba, aby si tazatelka dala dotaz do správné sekce, uvedla, co sama přečetla a pak jí rádi pomůžeme. Už jsme tady nedávno hledali, četli a vysvětlovali kolegovi..., který sám neudělal nic.
Proto ta moje opatrnost. Z


Máte pravdu Zoro, navíc možná by ella ráda hledala sama... Budu také opatrnější.
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod Ella » sob srp 25, 2018 8:33

Děkuji mockrát za Vaše rady.
Ella
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 20, 2018 8:14
Oblast pátrání: Příbor, Klokočov u Příbora, Hájov, Skorotín, Libhošť, Závišice, Sedlnice

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod Ella » sob srp 25, 2018 8:35

Zora píše:
rebeka píše:http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/9301/?strana=3 - poslední v r.1795

Pravděpodobný sňatek Františka a Tekly :)


Taky jsem ho našla, ale řekla jsem si, že je k dispozici index, a že je třeba, aby si tazatelka dala dotaz do správné sekce, uvedla, co sama přečetla a pak jí rádi pomůžeme. Už jsme tady nedávno hledali, četli a vysvětlovali kolegovi..., který sám neudělal nic.
Proto ta moje opatrnost. Z



A zoro: Jen bych ještě ráda dodala k mému díku, že bohužel nepročítám Vaše rady pro jiné kolegy, které se netýkají mého bádání. Umístění do fóra čtení starých materiálů mi přišlo logické, protože jak sama uvádím, nedokázala jsem přečíst jméno obce. Popravdě vlastně nevím, kam jinam bych dotaz zařadila.
Pokud o mě dle Vašeho příspěvku také soudíte, že jsem pro to neudělala nic, pak myslím, že takovým lidem, kteří se tu dotazují, nemusíte vůbec radit. Myslím, že je tu spousta jiných, co ochotně poradí a podělí se o své poznatky, aniž by k tomu museli dodávat poznámky Vašeho typu. Působí to dosti povýšenecky, aniž byste vůbec tušila, s kým máte tu čest na druhé straně sítě.
Mimochodem, proto jsou tyto stránky zřízeny ne? Aby pomáhali jiným, kteří nemají tolik zkušeností a neorientují se.
A nyní jedna rada ode mne: Pokud Vás tak hluboce otrávil můj dotaz a také dotazy "jiných kolegů, kterým jste musela hledat, číst a vysvětlovat" ,zvažte, zda příště reagovat. Žádná odpověď je totiž v tomto případě lepší, než ta Vaše.
Ella
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 20, 2018 8:14
Oblast pátrání: Příbor, Klokočov u Příbora, Hájov, Skorotín, Libhošť, Závišice, Sedlnice

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod zburget » sob srp 25, 2018 8:54

Tady se musím Zory zastat - tohle vůbec nebylo namířeno proti vám. To bylo jen konstatování nad chováním jednoho uživatele, který snad ani nečetl odpovědi na své dotazy. Ptal se tak, že neprojevil snahu a sem tam nějakou odpověď dostal. Nakonec byl dokopán k tomu, aby se aspoň něco snažil přečíst, zbytek jsme mu dočetli a on se pak zeptal na to, co měl odpovězeno v předchozím dotazu...

Pokud podle vašich dotazů bude jasné, že se snažíte najít informace sama (což se po několika dotazech krásně uvidí) a někde se zadrhnete, bude Zora první, kdo vám tady dohledá tolik informací, že z toho budou oči přecházet.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod Zora » sob srp 25, 2018 8:56

Zvažovat samozřejmě nic nebudu.

nenašla jste obec, ptala jste se na ní, uváděla jste, že jste výskyt hledaného příjmení nenašla.
viz:
U druhého zápisu se jedná o sňatek Josefa Písteckého a Terezie Kunetkové. Bohužel, nemohu přečíst, odkud pochází ženich nebo možná jeho otec František. Možná Těschanek u Kroměříže? Dnešní Zdounky? Žádného předka jsem tam nenašla. Mohla by to být jiná obec?

Ok, hledala jste evidentně špatně, příjmení jste nepřečetla.
Poslala jsem Vám tedy odkaz na obec, na výskyt příjmení a ostatní je na Vás. Určitě jste nechtěla svým dotazem docílit toho, abychom Vám hledali Vaše předky. Dotaz zněl na obec.
To je vše, co k tomu mohu vysvětlit.
Vy, prosím, zvažujte svá slova. To, že jsem dle Vašeho mínění nepomohla Vám, neznamená, že moje rady nebo dohledání nepomohly - nepomohou v budoucnu někomu dalšímu. Stejně tak jako pomáhají rady dalších mně .

Z

edit
Dotaz patří do této sekce
viewforum.php?f=6
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod zedir » sob srp 25, 2018 14:44

Ella píše:A zoro: Jen bych ještě ráda dodala k mému díku, že bohužel nepročítám Vaše rady pro jiné kolegy, které se netýkají mého bádání. Umístění do fóra čtení starých materiálů mi přišlo logické, protože jak sama uvádím, nedokázala jsem přečíst jméno obce. Popravdě vlastně nevím, kam jinam bych dotaz zařadila.


Kdybyste se po registraci řádně po fóru rozhlédla, vyskočila by na vás sekce Místopis.

Ella píše:Pokud o mě dle Vašeho příspěvku také soudíte, že jsem pro to neudělala nic, pak myslím, že takovým lidem, kteří se tu dotazují, nemusíte vůbec radit. Myslím, že je tu spousta jiných, co ochotně poradí a podělí se o své poznatky, aniž by k tomu museli dodávat poznámky Vašeho typu. Působí to dosti povýšenecky, aniž byste vůbec tušila, s kým máte tu čest na druhé straně sítě.


Máte pravdu, vy také očividně nevíte, s kým máte tu čest a že zrovna Zora na fóru pomohla nejvíce lidem ze všech místních pomahačů.

Ella píše:Mimochodem, proto jsou tyto stránky zřízeny ne? Aby pomáhali jiným, kteří nemají tolik zkušeností a neorientují se.


Tyto stránky jsou zřízeny pro pomoc těm, kteří se zde chovají tak, jak mají a dodržují místní podmínky, což nebyl váš případ, tak pak se nemůžete divit zdrženlivým reakcím. Pokud jste nováček, tak se samozřejmě v genealogii neorientujete, to ale není omluva pro neorientování na fóru, protože v ničem jiném - společně s ignorací pravidel - jádro problému není.

Ella píše:A nyní jedna rada ode mne: Pokud Vás tak hluboce otrávil můj dotaz a také dotazy "jiných kolegů, kterým jste musela hledat, číst a vysvětlovat" ,zvažte, zda příště reagovat. Žádná odpověď je totiž v tomto případě lepší, než ta Vaše.


A nyní jedna rada ode mne: pokud se nebudete chtít řídit pravidly, zvažte, zda vůbec chodit na fórum. Nemyslete si, že ten rámeček s pravidly, která jste si ani vůbec nepřečetla, protože nejste schopna ani napsat správně předmět, jehož správná formulace patří mezi podmínky pomoci, je jen pro legraci. Žádný dotaz je totiž v tomto případě lepší, než ten váš.

Dávám vám tedy něco k úvaze. Kdo zní povýšenecky, ten, kdo po vás chce dodržování pravidel, kterými jste se sama registrací zavázala řídit, nebo nováček, který nás tu bude poučovat, k čemu toto fórum je a jak má fungovat?
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod royt » ned srp 26, 2018 8:41

zedir - přesně tak - :)
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Obec u Kroměříže

Příspěvekod Rebeca » pon srp 27, 2018 8:11

zedir píše:
Ella píše:A zoro: Jen bych ještě ráda dodala k mému díku, že bohužel nepročítám Vaše rady pro jiné kolegy, které se netýkají mého bádání. Umístění do fóra čtení starých materiálů mi přišlo logické, protože jak sama uvádím, nedokázala jsem přečíst jméno obce. Popravdě vlastně nevím, kam jinam bych dotaz zařadila.


Kdybyste se po registraci řádně po fóru rozhlédla, vyskočila by na vás sekce Místopis.

Ella píše:Pokud o mě dle Vašeho příspěvku také soudíte, že jsem pro to neudělala nic, pak myslím, že takovým lidem, kteří se tu dotazují, nemusíte vůbec radit. Myslím, že je tu spousta jiných, co ochotně poradí a podělí se o své poznatky, aniž by k tomu museli dodávat poznámky Vašeho typu. Působí to dosti povýšenecky, aniž byste vůbec tušila, s kým máte tu čest na druhé straně sítě.


Máte pravdu, vy také očividně nevíte, s kým máte tu čest a že zrovna Zora na fóru pomohla nejvíce lidem ze všech místních pomahačů.

Ella píše:Mimochodem, proto jsou tyto stránky zřízeny ne? Aby pomáhali jiným, kteří nemají tolik zkušeností a neorientují se.


Tyto stránky jsou zřízeny pro pomoc těm, kteří se zde chovají tak, jak mají a dodržují místní podmínky, což nebyl váš případ, tak pak se nemůžete divit zdrženlivým reakcím. Pokud jste nováček, tak se samozřejmě v genealogii neorientujete, to ale není omluva pro neorientování na fóru, protože v ničem jiném - společně s ignorací pravidel - jádro problému není.

Ella píše:A nyní jedna rada ode mne: Pokud Vás tak hluboce otrávil můj dotaz a také dotazy "jiných kolegů, kterým jste musela hledat, číst a vysvětlovat" ,zvažte, zda příště reagovat. Žádná odpověď je totiž v tomto případě lepší, než ta Vaše.


A nyní jedna rada ode mne: pokud se nebudete chtít řídit pravidly, zvažte, zda vůbec chodit na fórum. Nemyslete si, že ten rámeček s pravidly, která jste si ani vůbec nepřečetla, protože nejste schopna ani napsat správně předmět, jehož správná formulace patří mezi podmínky pomoci, je jen pro legraci. Žádný dotaz je totiž v tomto případě lepší, než ten váš.

Dávám vám tedy něco k úvaze. Kdo zní povýšenecky, ten, kdo po vás chce dodržování pravidel, kterými jste se sama registrací zavázala řídit, nebo nováček, který nás tu bude poučovat, k čemu toto fórum je a jak má fungovat?



... a já dodám již jen HOWGH a podepíšu se Rebeca
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků